Різновиди та етапи виготовлення шлакоблоків

Сучасний ринок будівельних матеріалів постійно вдосконалюється, пропонуючи нові товари та різновиди, які зможуть задовольнити вимоги будь-якого клієнта. Одним з найбільш популярних товарів вважається шлакоблок, який може замінити чотири цеглини. Він відрізняється чудовою звукоізоляцією, та дозволяє заощадити кошти на будівництві.

Технологія виготовлення шлакоблоків

Процес виготовлення починається з замішування бетонної суміші, щоб приготувати розчин необхідної густини, використовуючи воду, шлак та цемент.

Як виготовляють шлакоблок:

  • Щоб перемішати суміш, використовують спеціальні змішувачі або бетономішалку. Звичайно, можна виконати роботу і власноруч, проте це досить важкий та тривалий процес.
  • Після виготовлення суміші, її заливають у спеціальні форми. Вони можуть мати порожнини або виготовлятися без них.
  • Після цього здійснюється ущільнення суміші, з використанням спеціального преса та вібрації. Після цього потрібно залишити шлакоблок на декілька діб, для його тверднення. Щоб зменшити період тверднення, у суміш може додавати релаксон або фулерон.

Щоб шлакоблок швидко просох, потрібно дотримуватися певних температурних норм та вологості повітря. До того, як шлакоблок потрапить до покупців, він ще деякий час повинен знаходитися на складі, щоб остаточно затверднути.

Від чого залежить вартість шлакоблоку?

Перш за все мають значення його технічні характеристики, а також склад суміші, з якої він виготовляється. Для замішування бетонної суміші, можуть використовувати міцні різновиди сировини, завдяки чому вдається отримати шлакоблок ціна якого невисока, підвищеної міцності, що не покривається тріщинами, навіть при значному навантаженні.

Значно впливає на вартість різновид наповнювача, розмір блоків, а також його колір та моделі, що відрізняються стильним зовнішнім виглядом, тому не потребують декорування. Але найважливішою характеристикою вважається марка міцності, яка показує навантаження, що здатен витримувати шлакоблок. Ця величина вимірюється у кілограмах на квадратний сантиметр. На вартість може впливати і отримана партія. Якщо шлакоблок від виробника Ореол-1 виготовляється на замовлення окремими, невеликими партіями, то ціна буде значно вищою, ніж типових виробів.

Варто орієнтуватися на кількість порожнин, які знаходяться всередині. Адже деякі з виробів придатні лише для того, щоб закладати пустоти, які залишилися від дверей чи вікон. Деякі з різновидів використовуються при будівництві промислових об'єктів. Повнотілі різновиди використовуються при будівництві будівель з високим ступенем міцності. Саме такий шлакоблок витримує величезні навантаження.

Партнерський матеріал


03.02.2023 2075 1
Коментарі (1)

Сергій 2023.02.03, 22:01

Пізнавально, дякую! Панельні будинки серії П містять карбід кремнію, який має теплопровідність приблизно як в алюмінію, що підвищує довговічність бетону (ресурс якого оціюється кількістю циклів нагрів-охолодження в залежності від коефіцієнта лінійного розширення). 

Я завжди цікавився неорганічними розчинами мінералів, якими можна було би зміцнювати бетони в процесі їх експлуатації... Скажімо, за допомогою силікатної грунтовки. Втім, у великих конструкціях конструкційне залізо зазнає опору змученості від динамічних навантажень... 

Втім, з точки зору теорії міцності, міцність визначається через сили міжатомного зчеплення за припущення про правильність атомної гратки. Взаємодія двох шарів атомів задається графіком "напруга взаємодії шарів - відстань між шарами". Зниження міцності пояснюється неминучою появою дефектів: тріщин, пор, включень та інших концентраторів напруги. 

Варто відзначити також, що кількість води (водоцементне відношення), яка додається до суміші, невелика. Тому пропозиція "Після виготовлення суміші, її заливають у спеціальні форми" насправді не відповідає дійсності. Насправді суміш виготовляють напівсухою і просто пресують, ущільнюють за допомогою вібрації. 

А ідея зміцнюючих неорганічних розчинів - вона на часі. Давньоримський бетон, наприклад, зміцнюється мінералами, які містяться в морській воді, яка його омиває... 

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2552
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19869
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1768
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1251 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2281
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3905

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

328

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2029

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

712

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1327
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

396
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

922
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24420
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

652
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

622
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

764
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1653
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8079
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

522
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

792
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2077 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

750