Різновиди та етапи виготовлення шлакоблоків

Сучасний ринок будівельних матеріалів постійно вдосконалюється, пропонуючи нові товари та різновиди, які зможуть задовольнити вимоги будь-якого клієнта. Одним з найбільш популярних товарів вважається шлакоблок, який може замінити чотири цеглини. Він відрізняється чудовою звукоізоляцією, та дозволяє заощадити кошти на будівництві.

Технологія виготовлення шлакоблоків

Процес виготовлення починається з замішування бетонної суміші, щоб приготувати розчин необхідної густини, використовуючи воду, шлак та цемент.

Як виготовляють шлакоблок:

  • Щоб перемішати суміш, використовують спеціальні змішувачі або бетономішалку. Звичайно, можна виконати роботу і власноруч, проте це досить важкий та тривалий процес.
  • Після виготовлення суміші, її заливають у спеціальні форми. Вони можуть мати порожнини або виготовлятися без них.
  • Після цього здійснюється ущільнення суміші, з використанням спеціального преса та вібрації. Після цього потрібно залишити шлакоблок на декілька діб, для його тверднення. Щоб зменшити період тверднення, у суміш може додавати релаксон або фулерон.

Щоб шлакоблок швидко просох, потрібно дотримуватися певних температурних норм та вологості повітря. До того, як шлакоблок потрапить до покупців, він ще деякий час повинен знаходитися на складі, щоб остаточно затверднути.

Від чого залежить вартість шлакоблоку?

Перш за все мають значення його технічні характеристики, а також склад суміші, з якої він виготовляється. Для замішування бетонної суміші, можуть використовувати міцні різновиди сировини, завдяки чому вдається отримати шлакоблок ціна якого невисока, підвищеної міцності, що не покривається тріщинами, навіть при значному навантаженні.

Значно впливає на вартість різновид наповнювача, розмір блоків, а також його колір та моделі, що відрізняються стильним зовнішнім виглядом, тому не потребують декорування. Але найважливішою характеристикою вважається марка міцності, яка показує навантаження, що здатен витримувати шлакоблок. Ця величина вимірюється у кілограмах на квадратний сантиметр. На вартість може впливати і отримана партія. Якщо шлакоблок від виробника Ореол-1 виготовляється на замовлення окремими, невеликими партіями, то ціна буде значно вищою, ніж типових виробів.

Варто орієнтуватися на кількість порожнин, які знаходяться всередині. Адже деякі з виробів придатні лише для того, щоб закладати пустоти, які залишилися від дверей чи вікон. Деякі з різновидів використовуються при будівництві промислових об'єктів. Повнотілі різновиди використовуються при будівництві будівель з високим ступенем міцності. Саме такий шлакоблок витримує величезні навантаження.

Партнерський матеріал


03.02.2023 1917 1
Коментарі (1)

Сергій 2023.02.03, 22:01

Пізнавально, дякую! Панельні будинки серії П містять карбід кремнію, який має теплопровідність приблизно як в алюмінію, що підвищує довговічність бетону (ресурс якого оціюється кількістю циклів нагрів-охолодження в залежності від коефіцієнта лінійного розширення). 

Я завжди цікавився неорганічними розчинами мінералів, якими можна було би зміцнювати бетони в процесі їх експлуатації... Скажімо, за допомогою силікатної грунтовки. Втім, у великих конструкціях конструкційне залізо зазнає опору змученості від динамічних навантажень... 

Втім, з точки зору теорії міцності, міцність визначається через сили міжатомного зчеплення за припущення про правильність атомної гратки. Взаємодія двох шарів атомів задається графіком "напруга взаємодії шарів - відстань між шарами". Зниження міцності пояснюється неминучою появою дефектів: тріщин, пор, включень та інших концентраторів напруги. 

Варто відзначити також, що кількість води (водоцементне відношення), яка додається до суміші, невелика. Тому пропозиція "Після виготовлення суміші, її заливають у спеціальні форми" насправді не відповідає дійсності. Насправді суміш виготовляють напівсухою і просто пресують, ущільнюють за допомогою вібрації. 

А ідея зміцнюючих неорганічних розчинів - вона на часі. Давньоримський бетон, наприклад, зміцнюється мінералами, які містяться в морській воді, яка його омиває... 

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2508
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1597 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3671
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5444
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1694
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2090

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

191

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

204

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

412

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

894
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

487
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

780
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2476 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

519
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

886
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4927
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

746
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

667
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

600
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

408
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

739
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

898 2