Різновиди гвинтів: особливості стандартизації

Для фіксації різних елементів з метою забезпечення подальшої можливості роз’єднання використовують кріпильні вироби з різьбленням.

Одним з найбільш затребуваних та розповсюджених серед яких є гвинт. На відміну від болта, він не потребує обов’язкового використання гайки. Гвинт є доволі самостійним кріпильним елементом, сфера застосування якого майже не має обмежень. Його можна зустріти як у складі величезних промислових механізмів, так і у побуті.

Класифікація гвинтів за типом

Якщо ви подивитеся на асортимент гвинтів, які пропонують магазини кріпильних виробів, то побачите велике різноманіття продукції. Існує доволі багато різновидів цих елементів. І кожен з них має певні особливості використання. Найчастіше гвинти класифікують у наступний спосіб:

  • півсфери — використовують у цивільному та промисловому будівництві, виробництві технічних засобів;
  • потайні — затребувані під час виготовлення меблів, в автомобільній сфері, приладобудуванні;
  • смушкові — характеризуються високою швидкістю монтажу та демонтажу, не потребують на додатковий інструмент, завдяки наявності спеціальних пелюсток;
  • кільцеві — підходять для такелажних і шарнірних конструкцій, здатні витримувати високе навантаження.

Популярні різновиди гвинтових головок

Будь-який гвинт складається з двох частин — стрижня та головки. На першу наноситься різьблення, друга відповідає за спосіб монтажу. Головка може бути наступної форми:

  • шестигранної;
  • циліндричної;
  • циліндросферичної;
  • конічної;
  • напівсферичної;
  • сфероконічної.

Це напряму впливає на специфіку використання кріпильного виробу. Деякі головки підходять лише під спеціальний інструмент, а інші є більш універсальними. Наприклад, гвинти DIN 7991 мають внутрішній шестигранник. Їх можна закрутити за допомогою ключа відповідної форми. Такі кріплення з потайною головкою ідеально підходять для виготовлення меблів, будівництва тощо.

Застосування гвинтів у будівництві, промисловості, побуті

Гвинт є одним з найбільш затребуваних кріпильних елементів у світі. Його використовують для збірки:

  • будівельних конструкцій;
  • предметів меблів;
  • електронних приладів;
  • станків і різних машин;
  • легкових і вантажних автомобілів.

У деяких випадках гвинт можна посилити додаванням шайби, гайки, втулки тощо. Головне — правильно підібрати діаметр різьблення.

Стандартизація гвинтів: ГОСТ, DIN, ISO

Існує декілька стандартів виробництва гвинтів. На українському ринку ви побачите кріпильні вироби, що виготовлені згідно ГОСТ, DIN та ISO. Перший стандарт є прийнятим на території країн СНД, а інші два — міжнародні. Наприклад, гвинт з циліндричною головкою і внутрішнім шестигранником під ключ, що виконаний згідно DIN 912, відповідає також вимогам ГОСТ 11738 і ISO 4762. А опис гвинта з напівкруглою головкою і внутрішнім шестигранником під ключ є лише в ISO 7380.

Що треба знати, щоб правильно підібрати гвинт

Від того, наскільки правильно ви підберете гвинт, залежить якість з’єднання та надійність усієї конструкції. Ці малі кріпильні вироби витримують доволі сильні навантаження, тому їхня роль дуже важлива. Рекомендуємо звертати увагу на наступні моменти:

  • довжину та діаметр виробу;
  • тип головки;
  • призначення;
  • спосіб монтажу;
  • відповідність ГОСТ, DIN, ISO.

Рекомендуємо купувати гвинти у перевірених постачальників, щоб бути впевненими у їхній повній відповідності заявленим характеристикам, якості металу та здатності успішно виконувати свої функції протягом тривалого часу.

Партнерський матеріал


21.07.2021 1710
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2133
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

990
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

990
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2122
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3587
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2513 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

819

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

722

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

678

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

683
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10351
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1197
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5298
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1028
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2827
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1196
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

418
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

261 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

728
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

625
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

671