Різниця між роутерами та точками доступу: як вибрати відповідний пристрій?

Кожен користувач інтернету для входу до всесвітньої мережі потребує точки доступу Wi-Fi або роутера. Чи замислюється кожен про можливості та функціональні особливості даних пристроїв? Навряд чи. Однак якщо виникає необхідність вибору, що купити – точку доступу або роутер, слід знати, що вони являють собою, яка між ними різниця. У цій статті експерти магазину Click розкажуть подробиці про ці пристрої.

Особливості точок доступу та роутерів

Точка доступу – це прилад передачі сигналу інтернету від роутера. Він вважається своєрідним розширювачем мережі. Він не визначає швидкість завантаження трафіку, має один LAN-порт, зазвичай для підключення до пристрою. Точка доступу забезпечить підключення до вже створеної локальної мережі. Якщо з таким обладнанням одночасно синхронізувати кілька гаджетів, швидкість передачі даних буде поділена між ними порівну. 

Роутер – це більш розумна та функціональна техніка. З його допомогою можна одночасно підключити до інтернету кілька девайсів. Він має чотири та більше LAN-портів. Він здатний не тільки змінювати швидкість трафіку, а й перерозподіляти її за попередньо встановленими пріоритетами. Роутер сам надає IP-адреси всім підключеним смартфонам, планшетам, ноутбукам, комп'ютерам. У ньому передбачені міжмережевий екран, вбудований фаєрвол – захист значно покращується. 

Як визначити, чи потрібний вам роутер або точка доступу

Перед тим, як відправитися в магазин, визначтеся, що вам слід придбати – роутер або точку доступу. Купити треба те, що повністю відповідатиме вашим вимогам. Подумайте, скільки гаджетів планується синхронізувати. Якщо вибираєте пристрій для невеликого офісу – роутера цілком достатньо, але для постійної безперебійної передачі даних рекомендується віддати перевагу точці доступу. 

Зважайте на особливості підключення: під час встановлення мобільні девайси з'єднуються з ним автоматично після введення пароля. Для точки необхідно внести дані від провайдера. Для офісу прекрасним рішенням стане роутер – ndash; так, забезпечується безпека локальної мережі.

Вибір пристрою з дротовим та бездротовим підключенням

Точка доступу, як і Wi-Fi-роутер, можуть працювати по дротовому або бездротовому підключенню. Роутер підключається до провайдера за допомогою кабелю і далі wifi роздає інтернет всім гаджетам, що синхронізувалися з ним. Крім того, є можливість під'єднатися і через кабель, тоді швидкість передачі суттєво підвищиться.

Точка доступу працює за такими принципами:

  • є базовою стаціонарною станцією – приймає трафік через кабель, а потім передає його Wi-Fi.
  • виступає як бездротовий клієнт – приймає сигнал бездротовим способом, а роздає через кабель
  • виконує функцію повторювача (репітера) – забезпечує обмін даними без використання кабелів

При виборі способу підключення пам'ятайте, що швидкість буде знижуватися, якщо використовувати точку доступу в ролі репітера.

Різниця домашнього та корпоративного функціоналу

Роутер-маршрутизатор застосовують не лише в домашніх умовах. З його допомогою організовують і офісну мережу завдяки його здатності роздавати IP-адреси. В офісі є DHCP-сервером. Користувачі лише підключаються до маршрутизатора, а додаткові параметри на комп'ютері не потрібні. Якщо в офісному приміщенні встановлювати точку доступу, тоді у провайдера потрібно просити додаткові IP для кожного корпоративного клієнта. Її функціонал у разі обмежений. 

Роутер стане оптимальним варіантом для встановлення будинку або у невеликому за площею офісі. Якщо це ресторан, готель, бізнес-центр, то краще встановити роутер, до нього приєднати точку – і кожен отримає доступ до інтернету.

Вплив вибору роутера або точки доступу на локальні мережі

Для коректної роботи локальної мережі з кількох гаджетів, об'єднаних між собою по інтернету, необхідно визначитися, які девайси функціонуватимуть злагоджено та виконуватимуть такі завдання:

  • швидке підключення кожного пристрою до мережі
  • швидка передача
  • вільний доступ до різних мережних приладів
  • безпека та захист внутрішніх даних

Для цього варто визначитися, який тип з'єднання ефективніший за – кабельний або бездротовий. Головне, щоб пристрій гарантував безперебійну роботу та постійне підключення до інтернету.

Партнерський матеріал


06.11.2023 985
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2284
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1065
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1023
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2173
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3623
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2561 7

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

869

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

759

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

708

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

698
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10375
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1223
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5346
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1071
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2862
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1222
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

449
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

322 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

759
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

654
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

702