Кожен користувач інтернету для входу до всесвітньої мережі потребує точки доступу Wi-Fi або роутера. Чи замислюється кожен про можливості та функціональні особливості даних пристроїв? Навряд чи. Однак якщо виникає необхідність вибору, що купити – точку доступу або роутер, слід знати, що вони являють собою, яка між ними різниця. У цій статті експерти магазину Click розкажуть подробиці про ці пристрої.
Особливості точок доступу та роутерів
Точка доступу – це прилад передачі сигналу інтернету від роутера. Він вважається своєрідним розширювачем мережі. Він не визначає швидкість завантаження трафіку, має один LAN-порт, зазвичай для підключення до пристрою. Точка доступу забезпечить підключення до вже створеної локальної мережі. Якщо з таким обладнанням одночасно синхронізувати кілька гаджетів, швидкість передачі даних буде поділена між ними порівну.
Роутер – це більш розумна та функціональна техніка. З його допомогою можна одночасно підключити до інтернету кілька девайсів. Він має чотири та більше LAN-портів. Він здатний не тільки змінювати швидкість трафіку, а й перерозподіляти її за попередньо встановленими пріоритетами. Роутер сам надає IP-адреси всім підключеним смартфонам, планшетам, ноутбукам, комп'ютерам. У ньому передбачені міжмережевий екран, вбудований фаєрвол – захист значно покращується.
Як визначити, чи потрібний вам роутер або точка доступу
Перед тим, як відправитися в магазин, визначтеся, що вам слід придбати – роутер або точку доступу. Купити треба те, що повністю відповідатиме вашим вимогам. Подумайте, скільки гаджетів планується синхронізувати. Якщо вибираєте пристрій для невеликого офісу – роутера цілком достатньо, але для постійної безперебійної передачі даних рекомендується віддати перевагу точці доступу.
Зважайте на особливості підключення: під час встановлення мобільні девайси з'єднуються з ним автоматично після введення пароля. Для точки необхідно внести дані від провайдера. Для офісу прекрасним рішенням стане роутер – ndash; так, забезпечується безпека локальної мережі.
Вибір пристрою з дротовим та бездротовим підключенням
Точка доступу, як і Wi-Fi-роутер, можуть працювати по дротовому або бездротовому підключенню. Роутер підключається до провайдера за допомогою кабелю і далі wifi роздає інтернет всім гаджетам, що синхронізувалися з ним. Крім того, є можливість під'єднатися і через кабель, тоді швидкість передачі суттєво підвищиться.
Точка доступу працює за такими принципами:
- є базовою стаціонарною станцією – приймає трафік через кабель, а потім передає його Wi-Fi.
- виступає як бездротовий клієнт – приймає сигнал бездротовим способом, а роздає через кабель
- виконує функцію повторювача (репітера) – забезпечує обмін даними без використання кабелів
При виборі способу підключення пам'ятайте, що швидкість буде знижуватися, якщо використовувати точку доступу в ролі репітера.
Різниця домашнього та корпоративного функціоналу
Роутер-маршрутизатор застосовують не лише в домашніх умовах. З його допомогою організовують і офісну мережу завдяки його здатності роздавати IP-адреси. В офісі є DHCP-сервером. Користувачі лише підключаються до маршрутизатора, а додаткові параметри на комп'ютері не потрібні. Якщо в офісному приміщенні встановлювати точку доступу, тоді у провайдера потрібно просити додаткові IP для кожного корпоративного клієнта. Її функціонал у разі обмежений.
Роутер стане оптимальним варіантом для встановлення будинку або у невеликому за площею офісі. Якщо це ресторан, готель, бізнес-центр, то краще встановити роутер, до нього приєднати точку – і кожен отримає доступ до інтернету.
Вплив вибору роутера або точки доступу на локальні мережі
Для коректної роботи локальної мережі з кількох гаджетів, об'єднаних між собою по інтернету, необхідно визначитися, які девайси функціонуватимуть злагоджено та виконуватимуть такі завдання:
- швидке підключення кожного пристрою до мережі
- швидка передача
- вільний доступ до різних мережних приладів
- безпека та захист внутрішніх даних
Для цього варто визначитися, який тип з'єднання ефективніший за – кабельний або бездротовий. Головне, щоб пристрій гарантував безперебійну роботу та постійне підключення до інтернету.
Партнерський матеріал