Різниця між роутерами та точками доступу: як вибрати відповідний пристрій?

Кожен користувач інтернету для входу до всесвітньої мережі потребує точки доступу Wi-Fi або роутера. Чи замислюється кожен про можливості та функціональні особливості даних пристроїв? Навряд чи. Однак якщо виникає необхідність вибору, що купити – точку доступу або роутер, слід знати, що вони являють собою, яка між ними різниця. У цій статті експерти магазину Click розкажуть подробиці про ці пристрої.

Особливості точок доступу та роутерів

Точка доступу – це прилад передачі сигналу інтернету від роутера. Він вважається своєрідним розширювачем мережі. Він не визначає швидкість завантаження трафіку, має один LAN-порт, зазвичай для підключення до пристрою. Точка доступу забезпечить підключення до вже створеної локальної мережі. Якщо з таким обладнанням одночасно синхронізувати кілька гаджетів, швидкість передачі даних буде поділена між ними порівну. 

Роутер – це більш розумна та функціональна техніка. З його допомогою можна одночасно підключити до інтернету кілька девайсів. Він має чотири та більше LAN-портів. Він здатний не тільки змінювати швидкість трафіку, а й перерозподіляти її за попередньо встановленими пріоритетами. Роутер сам надає IP-адреси всім підключеним смартфонам, планшетам, ноутбукам, комп'ютерам. У ньому передбачені міжмережевий екран, вбудований фаєрвол – захист значно покращується. 

Як визначити, чи потрібний вам роутер або точка доступу

Перед тим, як відправитися в магазин, визначтеся, що вам слід придбати – роутер або точку доступу. Купити треба те, що повністю відповідатиме вашим вимогам. Подумайте, скільки гаджетів планується синхронізувати. Якщо вибираєте пристрій для невеликого офісу – роутера цілком достатньо, але для постійної безперебійної передачі даних рекомендується віддати перевагу точці доступу. 

Зважайте на особливості підключення: під час встановлення мобільні девайси з'єднуються з ним автоматично після введення пароля. Для точки необхідно внести дані від провайдера. Для офісу прекрасним рішенням стане роутер – ndash; так, забезпечується безпека локальної мережі.

Вибір пристрою з дротовим та бездротовим підключенням

Точка доступу, як і Wi-Fi-роутер, можуть працювати по дротовому або бездротовому підключенню. Роутер підключається до провайдера за допомогою кабелю і далі wifi роздає інтернет всім гаджетам, що синхронізувалися з ним. Крім того, є можливість під'єднатися і через кабель, тоді швидкість передачі суттєво підвищиться.

Точка доступу працює за такими принципами:

  • є базовою стаціонарною станцією – приймає трафік через кабель, а потім передає його Wi-Fi.
  • виступає як бездротовий клієнт – приймає сигнал бездротовим способом, а роздає через кабель
  • виконує функцію повторювача (репітера) – забезпечує обмін даними без використання кабелів

При виборі способу підключення пам'ятайте, що швидкість буде знижуватися, якщо використовувати точку доступу в ролі репітера.

Різниця домашнього та корпоративного функціоналу

Роутер-маршрутизатор застосовують не лише в домашніх умовах. З його допомогою організовують і офісну мережу завдяки його здатності роздавати IP-адреси. В офісі є DHCP-сервером. Користувачі лише підключаються до маршрутизатора, а додаткові параметри на комп'ютері не потрібні. Якщо в офісному приміщенні встановлювати точку доступу, тоді у провайдера потрібно просити додаткові IP для кожного корпоративного клієнта. Її функціонал у разі обмежений. 

Роутер стане оптимальним варіантом для встановлення будинку або у невеликому за площею офісі. Якщо це ресторан, готель, бізнес-центр, то краще встановити роутер, до нього приєднати точку – і кожен отримає доступ до інтернету.

Вплив вибору роутера або точки доступу на локальні мережі

Для коректної роботи локальної мережі з кількох гаджетів, об'єднаних між собою по інтернету, необхідно визначитися, які девайси функціонуватимуть злагоджено та виконуватимуть такі завдання:

  • швидке підключення кожного пристрою до мережі
  • швидка передача
  • вільний доступ до різних мережних приладів
  • безпека та захист внутрішніх даних

Для цього варто визначитися, який тип з'єднання ефективніший за – кабельний або бездротовий. Головне, щоб пристрій гарантував безперебійну роботу та постійне підключення до інтернету.

Партнерський матеріал


06.11.2023 858
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

827
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1090 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3411 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33741
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2651
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3824

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

230

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

648

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1552

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

953
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

505
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

406
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

783
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12083
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1383
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1159
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1255
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

422
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

118
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

194
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

262
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1151