Різниця між роутерами та точками доступу: як вибрати відповідний пристрій?

Кожен користувач інтернету для входу до всесвітньої мережі потребує точки доступу Wi-Fi або роутера. Чи замислюється кожен про можливості та функціональні особливості даних пристроїв? Навряд чи. Однак якщо виникає необхідність вибору, що купити – точку доступу або роутер, слід знати, що вони являють собою, яка між ними різниця. У цій статті експерти магазину Click розкажуть подробиці про ці пристрої.

Особливості точок доступу та роутерів

Точка доступу – це прилад передачі сигналу інтернету від роутера. Він вважається своєрідним розширювачем мережі. Він не визначає швидкість завантаження трафіку, має один LAN-порт, зазвичай для підключення до пристрою. Точка доступу забезпечить підключення до вже створеної локальної мережі. Якщо з таким обладнанням одночасно синхронізувати кілька гаджетів, швидкість передачі даних буде поділена між ними порівну. 

Роутер – це більш розумна та функціональна техніка. З його допомогою можна одночасно підключити до інтернету кілька девайсів. Він має чотири та більше LAN-портів. Він здатний не тільки змінювати швидкість трафіку, а й перерозподіляти її за попередньо встановленими пріоритетами. Роутер сам надає IP-адреси всім підключеним смартфонам, планшетам, ноутбукам, комп'ютерам. У ньому передбачені міжмережевий екран, вбудований фаєрвол – захист значно покращується. 

Як визначити, чи потрібний вам роутер або точка доступу

Перед тим, як відправитися в магазин, визначтеся, що вам слід придбати – роутер або точку доступу. Купити треба те, що повністю відповідатиме вашим вимогам. Подумайте, скільки гаджетів планується синхронізувати. Якщо вибираєте пристрій для невеликого офісу – роутера цілком достатньо, але для постійної безперебійної передачі даних рекомендується віддати перевагу точці доступу. 

Зважайте на особливості підключення: під час встановлення мобільні девайси з'єднуються з ним автоматично після введення пароля. Для точки необхідно внести дані від провайдера. Для офісу прекрасним рішенням стане роутер – ndash; так, забезпечується безпека локальної мережі.

Вибір пристрою з дротовим та бездротовим підключенням

Точка доступу, як і Wi-Fi-роутер, можуть працювати по дротовому або бездротовому підключенню. Роутер підключається до провайдера за допомогою кабелю і далі wifi роздає інтернет всім гаджетам, що синхронізувалися з ним. Крім того, є можливість під'єднатися і через кабель, тоді швидкість передачі суттєво підвищиться.

Точка доступу працює за такими принципами:

  • є базовою стаціонарною станцією – приймає трафік через кабель, а потім передає його Wi-Fi.
  • виступає як бездротовий клієнт – приймає сигнал бездротовим способом, а роздає через кабель
  • виконує функцію повторювача (репітера) – забезпечує обмін даними без використання кабелів

При виборі способу підключення пам'ятайте, що швидкість буде знижуватися, якщо використовувати точку доступу в ролі репітера.

Різниця домашнього та корпоративного функціоналу

Роутер-маршрутизатор застосовують не лише в домашніх умовах. З його допомогою організовують і офісну мережу завдяки його здатності роздавати IP-адреси. В офісі є DHCP-сервером. Користувачі лише підключаються до маршрутизатора, а додаткові параметри на комп'ютері не потрібні. Якщо в офісному приміщенні встановлювати точку доступу, тоді у провайдера потрібно просити додаткові IP для кожного корпоративного клієнта. Її функціонал у разі обмежений. 

Роутер стане оптимальним варіантом для встановлення будинку або у невеликому за площею офісі. Якщо це ресторан, готель, бізнес-центр, то краще встановити роутер, до нього приєднати точку – і кожен отримає доступ до інтернету.

Вплив вибору роутера або точки доступу на локальні мережі

Для коректної роботи локальної мережі з кількох гаджетів, об'єднаних між собою по інтернету, необхідно визначитися, які девайси функціонуватимуть злагоджено та виконуватимуть такі завдання:

  • швидке підключення кожного пристрою до мережі
  • швидка передача
  • вільний доступ до різних мережних приладів
  • безпека та захист внутрішніх даних

Для цього варто визначитися, який тип з'єднання ефективніший за – кабельний або бездротовий. Головне, щоб пристрій гарантував безперебійну роботу та постійне підключення до інтернету.

Партнерський матеріал


06.11.2023 1052
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18606
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1667
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1163
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2202
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3774
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1444

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1883

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

625

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1256

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1403
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

316
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

831
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24345
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

548
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

569
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

709
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1600
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7894
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

270
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

731
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1972 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

696