Рік тому в Івано-Франківську вперше у Західній Україні почали офіційно народжувати у воді


В Івано-Франківському міському клінічному пологовому будинку рік тому вперше в Західній Україні запроваджено пологи в джакузі. Щоправда, перебувають у воді жінки, які ось-ось мають стати матерями, лише у найбільш болісний період перейм.

 

Саме ж народження нової людини на світ відбувається у спеціальному кріслі-трансформері. Але вода, запевняють медики, допомагає максимально зменшити жінкам біль, розслабляє фізіологічно та психологічно. Тут не лише стандартне крісло, яке на більшість жінок, спрваляє не найкраще враження, але й низенький стілець, великий м’яч та, власне, саме білосніжне джакузі.

 

«Ось тут, — каже завідувачка родильним відділенням Тамара Моцюк, яка допомогла з’явитися на світ сотням дівчаток та хлоп’ят. — Наші жіночки можуть добре розслабитися, адже п ологи – це фізіологічний процес, який повинен протікати максимально природно. Тоді вони будуть легкими і безболісними. Цього прагнемо й ми, лікарі, і сама жінка».

 

Міський пологовий будинок є «лікарнею доброзичливого ставлення до дитини», Є на це і відповідний сертифікат міжнародного зразка. Ось і новацію таку тут впровадили. Аби лише побільше маленьких українцв у цей світ приходило! Спокійно і легко. Місця для встановлення джакузі в родзалі було достатньо. Головний лікар пологового Михайло Прудніков одразу взявся до справи. Привіз та встановив велику білу ванну. Поруч із ємністю для води — бойлер. Водичка у ній нехлорована й добре очищена. Підігріта до температури 34-37 градусів. За бажанням жінки температуру води можна змінювати. Сама ємність дезинфікована. Найболючішим періодом для майбутньої матусі є тоді, коли відкривається шийка матки. Це можи тривати від двох до вісімнадцяти (!) годин. Тоді молодичка й залізає в джакузі. Вона може перебувати тут протягом години-півтори. Це дозволяє жінці зменшити біль, знайти найбільш оптимальне положення: вигідно сісти, напівлягти на спину чи на бік. Так частково розслабляються м’язи. Потім може вийти, обтертися рушником, походити, попити води, сісти на м’яч, сходити у туалет, піти на огляд, аби медики бачили, чи ще не час приймати дитинку, пишуть Вікна.

 

Разом із жінками можуть перебувати їхні чоловіки, матері, сестри, подружки, адже в медзакладі вже давно практикують сімейні та партнерські пологи. Вони або медичні працівники й допомагають зайти у воду жіночкам. Адже такі звичні для кожного з нас кілька кроків у джакузі у цей період для молодичок дуже важкі. Щоправда, використовувати джакузі можуть не всі. «У тих жінок, в яких є певні перенатальні патології, кому стимулюють пологи, у кого вони передчасні, — мовить Тамара Моцюк, — перебувати у джакузі не дозволяють. –Такі ж застереження й для тих, у кого вагітність була із ускладеннями. Проте коли пологи фізіологічно нормальні, то лікарі лише «за». Пірнути у водичку, аби хоча би на мить полегшити біль можуть і ті, хто народжує вперше, й ті, хто прийшов у пологовий вдруге чи втретє».

 

Пологи у воді у світі практикуються давно. Для цього є навіть спеціальні басейни, і акушерки та лікарі також перебувають із рожаницею у воді. Наразі в Україні народжують за допомогою джакузі у Києві та Черкасах. Новацію в Івано-Франківську, яка, до речі, є цілком безкоштовною, вже використали кілька десятків щасливих матусь, які народили здорових дівчаток та п’ятеро хлопчиків. Детальну інформацію про новинку вагітним надають лікарі жіночих консультацій, де вони знаходиться на обліку, або лікарі пологового відділення. А щоденно у пологовому будинку обласного центру Прикарпаття народжується до десяти малят.


20.10.2012 2365 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

1541
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2396
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

3968 5
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

4382
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

4037
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2686

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

275

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

559

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

1181

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

937
29.12.2024

Новий рік — це не лише шампанське та олів’є. У різних куточках світу люди святкують по-різному, і їхні страви можуть стати чудовим натхненням для вашого святкового столу.  

494
26.12.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

19449
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

715
27.12.2024

Найбільша релігійна парафія села вирішила святкувати Різдво по-старому — 7 січня. Основні аргументи: за таким календарем жили їхні батьки та діди.    

6790
26.12.2024

Привітання із Різдвом від СВЯТОСЛАВА,Отця і Голови Української Греко-Католицької Церкви.

351
22.12.2024

В Івано-Франківську протягом 24 та 25 грудня, на Святвечір та Різдво, у храмах відбудуться святкові богослужіння.  

1388 1
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5581
27.12.2024

Івано-Франківський драмтеатр підготував для своїх глядачів чергову прем'єру 86 театрального сезону — рок-мюзикл "Наталка Полтавка", показ якого відбудеться вже 29 грудня на Головній сцені о 14:00 та 18:00.  

674
30.12.2024

Частка респондентів, які не погоджуються, що наступальна операція ЗСУ в Курській області посилила шанси України на переговорах, зростає з віком.  

297
26.12.2024

18 грудня настав граничний термін, коли Уряд мав представити законопроєкт щодо демобілізації.   

511
21.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

718
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

732 1