Рік тому в Івано-Франківську вперше у Західній Україні почали офіційно народжувати у воді


В Івано-Франківському міському клінічному пологовому будинку рік тому вперше в Західній Україні запроваджено пологи в джакузі. Щоправда, перебувають у воді жінки, які ось-ось мають стати матерями, лише у найбільш болісний період перейм.

 

Саме ж народження нової людини на світ відбувається у спеціальному кріслі-трансформері. Але вода, запевняють медики, допомагає максимально зменшити жінкам біль, розслабляє фізіологічно та психологічно. Тут не лише стандартне крісло, яке на більшість жінок, спрваляє не найкраще враження, але й низенький стілець, великий м’яч та, власне, саме білосніжне джакузі.

 

«Ось тут, — каже завідувачка родильним відділенням Тамара Моцюк, яка допомогла з’явитися на світ сотням дівчаток та хлоп’ят. — Наші жіночки можуть добре розслабитися, адже п ологи – це фізіологічний процес, який повинен протікати максимально природно. Тоді вони будуть легкими і безболісними. Цього прагнемо й ми, лікарі, і сама жінка».

 

Міський пологовий будинок є «лікарнею доброзичливого ставлення до дитини», Є на це і відповідний сертифікат міжнародного зразка. Ось і новацію таку тут впровадили. Аби лише побільше маленьких українцв у цей світ приходило! Спокійно і легко. Місця для встановлення джакузі в родзалі було достатньо. Головний лікар пологового Михайло Прудніков одразу взявся до справи. Привіз та встановив велику білу ванну. Поруч із ємністю для води — бойлер. Водичка у ній нехлорована й добре очищена. Підігріта до температури 34-37 градусів. За бажанням жінки температуру води можна змінювати. Сама ємність дезинфікована. Найболючішим періодом для майбутньої матусі є тоді, коли відкривається шийка матки. Це можи тривати від двох до вісімнадцяти (!) годин. Тоді молодичка й залізає в джакузі. Вона може перебувати тут протягом години-півтори. Це дозволяє жінці зменшити біль, знайти найбільш оптимальне положення: вигідно сісти, напівлягти на спину чи на бік. Так частково розслабляються м’язи. Потім може вийти, обтертися рушником, походити, попити води, сісти на м’яч, сходити у туалет, піти на огляд, аби медики бачили, чи ще не час приймати дитинку, пишуть Вікна.

 

Разом із жінками можуть перебувати їхні чоловіки, матері, сестри, подружки, адже в медзакладі вже давно практикують сімейні та партнерські пологи. Вони або медичні працівники й допомагають зайти у воду жіночкам. Адже такі звичні для кожного з нас кілька кроків у джакузі у цей період для молодичок дуже важкі. Щоправда, використовувати джакузі можуть не всі. «У тих жінок, в яких є певні перенатальні патології, кому стимулюють пологи, у кого вони передчасні, — мовить Тамара Моцюк, — перебувати у джакузі не дозволяють. –Такі ж застереження й для тих, у кого вагітність була із ускладеннями. Проте коли пологи фізіологічно нормальні, то лікарі лише «за». Пірнути у водичку, аби хоча би на мить полегшити біль можуть і ті, хто народжує вперше, й ті, хто прийшов у пологовий вдруге чи втретє».

 

Пологи у воді у світі практикуються давно. Для цього є навіть спеціальні басейни, і акушерки та лікарі також перебувають із рожаницею у воді. Наразі в Україні народжують за допомогою джакузі у Києві та Черкасах. Новацію в Івано-Франківську, яка, до речі, є цілком безкоштовною, вже використали кілька десятків щасливих матусь, які народили здорових дівчаток та п’ятеро хлопчиків. Детальну інформацію про новинку вагітним надають лікарі жіночих консультацій, де вони знаходиться на обліку, або лікарі пологового відділення. А щоденно у пологовому будинку обласного центру Прикарпаття народжується до десяти малят.


20.10.2012 2217 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1008
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

814
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1933
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3295
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2579
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2568

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

278

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

757

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

717

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1654
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

396
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

756
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

642
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

378
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

409
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27068
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

866
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19703
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

461
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

421
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

753
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1406 4