Рідні померлого у військовій частині прикарпатця хочуть знати правду

Смерть у військовій частині: рідні Богдана Івасюка хочуть знати причину. 24 травня 25-річного Богдана Івасюка забрали в армію. Спершу відправили до Львова, потім в Чернігів. 28 травня подзвонили й сказали, що він мертвий.

Першого червня відбувся похорон в селі Копанки, Калуського району.

Могила хлопця KalushNews.City

— Богдан давно мав проблеми зі здоров’ям. Високий тиск. Епілепсію, — розповідає мама Галина Івасюк. — Відбувати військову службу він фізично не міг. Діватись не мав куди, бо комісія написала, що здоровий.

Мати розповідає, що виїхати за кордон Богдан не міг, бо родина у них бідна, не мали грошей. Переховуватися теж не хотів. Сказав, що піде і відслужить, щоб його нарешті залишили у спокої.

Але коли потрапив у військову частину, то дзвонив мамі і просив приїхати до Львова і забрати його звідти. Мама збиралася їхати, але не встигла, бо перевели Богдана у військову частину в Чернігів. Потім, як грім серед ясного неба, був  дзвінок. Повідомили, що Богдан мертвий.

— Коли привезли його тіло, ми бачили синці на шиї з правого боку і на руках. Чи були синці на інших частинах тіла, не було видно, бо він був одягнутий. Я маю фото, —  каже сестра Марія Середюк. — Оглядав його калуський судмедексперт. Але висновок не давав. Бо треба було везти тіло в морг.

Бабця Богдана не витримала горя і померла від цієї звістки. Вона багато років була прикутою до ліжка. Хворіла. Мама уже в роках, прибита горем. Їй самій потрібна допомога й підтримка.

Сестра розповіла, що у Львові у Богдана сталися три напади епілепсії. Але про це не повідомили комісару з військової частини з Чернігова, коли забирали його зі Львова. Ще 26 травня приблизно о 15.00 Богдан телефонував рідним з Чернігова і з криками просив про допомогу, щоб його врятувати, забрали звідти, казав, що він сидить в клітці.

— Хотілося би знати чому вони його запроторили  в клітку, що він там робив, його ж не в тюрму забрали, а в армію?— сестра сподівається отримати відповідь на ці питання.

Зі слів матері, у військкоматі обіцяли Богданові, що якщо він піде служити, то  йому анулюють судимість.

— Вони самі забрали його документи з Войнилівського училища, так як він їх звідти не забрав, бо недовчився, — розповідає мама Богдана.— Навіть довідки, які там треба було, збирали самі. Казали, що вони допоможуть йому розпочати життя з чистого листа. Допомогли.

З дитинства Богдан змушений був заробляти собі на хліб і до хліба. В останні роки працював ямником: копав ями на сільському цвинтарі. Односельчани кажуть, що Богдан був доброю і працьовитою людиною і якщо й мав колись невеличкі проблеми із законом, то не від доброго життя.

Про нелегке дитинство хлопця згадує Анна Гаврилів:

— У моєї бабусi Богдан малим випасав корiв. Бабця його шкодувала: годувала, платила грошi, спав в неї. Був їй як онук. Його побили так, що був весь синiй. Так усе тихо замнулося. У мами немає грошей, щоб вести рослiдування , усе у нас куплено. Так i залишаться винні непокараними, — переконана пані Анна. — А життя у молодого юнака закiнчилось!

Військовий комісар Калуського об’єднаного військового комісаріату майор Андрій Павлишин так прокоментував ситуацію:

— Відправляли його не ми, а Жидачівський районний військкомат. Медкомісію проходив в Калуші на призовній дільниці і в Калуській райлікарні. Так, ми приїздили до нього додому 11 травня вручати повістку, оскільки хлопець належав до осіб, які не з’явилися на комісію. 14 травня Богдан Івасюк сам прийшов і виявив бажання служити. Казав, що хоче в армії позбутися алкогольної залежності. За результатами аналізів все було в межах норми. До 23 травня проходив тут, в Калуші, медичне обстеження. Місць на строкову службу вже не було і ми йому запропонували йти наступного призову. Але хлопець захотів служити і тому ми відправили його документи в інший район. 24 травня пішов на службу звідти. 25 травня ми надіслали його особову справу в Жидачівський район. Щодо похорону, то ми все робили відповідно до статуту. Направили також 10 нацгвардійців переносити труну. Зараз проводиться службове розслідування у військовій частині в Чернігові.

Ми зверталися в Чернігівський військовий госпіталь з проханням дати коментар. Там відмовилися спілкуватись з журналістами. Також дзвонили на гарячу лінію Міністерства оборони України, в прес-службу цього міністерства.

Питань в цій історії дуже багато. Аж через місяць мають дати офіційну відповідь. До того часу мама, сестра, дівчина, рідні, сусіди, односельчани живуть в очікуванні й надії дізнатися правду.

ФотоKalushNews.City

За матеріалами KalushNews.City


21.06.2018 2427
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

674
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

380
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14090 12
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1610
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

901
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6216

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

671

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1496

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1305

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1190
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

547
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

686
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1612
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

629
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

917
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5957
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13776
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

290
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

584
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

511
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

824 2