IGotoWorld.com нарахував в Україні більше 6500 пам’яток: палаци, парки, водойми, лаври, набережні і багато іншого. Мабуть, життя не вистачить, щоб відвідати всі визначні місця нашої країни. Вони такі різні, і кожне має свою історію, прихильників, цінність. Цього разу ми зробили добірку тих місць, де має побувати кожен українець. Це пам’ятки, які відображають український дух, історію, самобутність і незалежність.
Софійський собор, Київ
Побудований ще в 11 столітті, Софійський собор у Києві частково зберіг внутрішнє оздоблення тих часів. Це був головний храм Київської Русі та історичний центр Київської митрополії. Лише доторкніться до стін Софії Київської – відчуйте подих століть.
Джерело фото: sofiyskiy-sobor.polnaya.info.
Майдан Незалежності, Київ
Про цю площу знають не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Без сумніву, на майдані Незалежності відбувалися доленосні події для всієї країни. Тут мали місце Помаранчева революція 2004 року та Революція гідності 2013–2014 років.
Джерело фото: max-foto.info.
Плануючи подорож до столиці, часто постає питання, де зупинитися. У Києві є безліч вигідних пропозицій готелів, хостелів і апартаментів.
Площа Ринок, Львів
Якщо Львів – це культурна столиця України, то площа Ринок – самісіньке її серце. Побудована у 13 столітті князем Данилом Галицьким, вона й до нині зберегла дух середньовіччя. Завітайте до площі Ринок, дізнайтеся, що таке львівська поліхромія, підніміться на Львівську ратушу, відчуйте себе львів’янином.
Джерело фото: postlive.net.
Про бюджетний відпочинок у Львові читайте у статті «Львів за три дні». Забронювати хостел, готель або апартаменти можна тут.
Хортиця, Запоріжжя
Сьогодні острів Хортиця є національним заповідником. Це одне із семи чудес України і найбільший острів на Дніпрі. Справжньої слави цьому місцю принесли козаки, для яких Хортиця була військовою базою і входила до володінь Запорізької Січі. На Хортиці ви відчуєте бунтарський дух України.
Джерело фото: 1news.zp.ua.
Зібравшись до Запоріжжя, сплануйте свій відпочинок, не баріться з вибором готелів. Забронювати апартаменти чи готель можна тут.
Кам’янець-Подільська фортеця, Кам’янець-Подільський
Хмельниччина. Перенесімось у 14 століття до столиці Подільського князівства. Розмах будівлі вражає. Кам’янець-Подільська фортеця – це ціле середньовічне місто, розташоване на острові й оточене каньйоном.
Джерело фото: wikimedia.org.
Більше про Кам’янець-Подільський, як туди доїхати, що подивитися, де зупинитись і багато інших порад читайте у статті про Квітку на камені.
Забронювати житло у Кам’янець-Подільському можна тут.
Потьомкінські сходи, Одеса
Цю пам’ятку 19 століття Франц Боффо разом з іншими архітекторами спроектував як парадний вхід в Одесу з моря. Звідси відкривається панорама морського порту, який є найбільшим в Україні. Тож Потьомкінські сходи можна сміливо назвати морським входом в Україну. Крім того, ця пам’ятка увійшла до десятки найкрасивіших сходів у Європі.
Джерело фото: staticflickr.com.
Одеса цього року надзвичайно популярна, тож не баріться, плануйте подорож, бронюйте готель або хостел в Одесі.
Озеро Синевир, Закарпаття
Серед природних дивовиж України, які обов’язково слід відвідати, варто згадати Блакитне Око Карпат – озеро Синевир. Нехай дорога до нього довга і складна – проте це високогірне озеро того варте. Наче сині очі вродливої українки – неможливо описати цю красу. Про подорож до Синевиру, поради, де зупинитися та інше читайте тут.
Джерело фото: panoramio.com, автор: vk126.
Гора Говерла, Карпати
Найвища вершина України – понад 2 000 метрів. Звідси відкривається мальовнича панорама Карпат. Хоча б раз у житті, сюди має піднятися кожен українець. Детальніше про підйом читайте тут.
Джерело фото: stodorog.zt.ua.
Парк «Софіївка», Умань
Щороку більше 400 тисяч українців приїжджають до парку «Софіївка» в Умань. Це місце є доказом існування справжньої любові. Станіслав Потоцький назвав це місце на честь своєї коханої. Неймовірно, але парк було створено на території майже у 180 га, яка на час його заснування була практично безлісою. Насолодіться і ви довершеною красою національного дендрологічного парку України.
Джерело фото: uafacts.com.
У статті про парк «Софіївка» ви дізнаєтесь про кохання Станіслава, легенди, цікавинки парку і багато іншого.
Заповідник «Трипільська культура», Легедзине
Знахідки трипільської культури, виявлені на території України, вразили весь науковий світ. Тільки уявіть, ще до нашої ери на території України вже проживали люди. У Черкаській області знайдено чимало доказів існування трипільської культури. Завітайте у Легедзине до заповідника «Трипільська культура», у музеї ви побачите експонати, яким вже понад 5 000 років.
Джерело фото: nice-places.com.
Помічайте на карті місця, які ви вже відвідали в Україні, або хочете побачити. Діліться успіхами та планами з друзями. Це так просто з Картою мандрівок від IGotoWorld.com.
IGotoWorld.com цікава ваша думка, де в Україні має побувати кожен українець. З-поміж іншого, на наших сторінках у соцмережах ви вже згадували про такі визначні місця: парк «Тростянець» у Чернігівській області, Корсунь-Шевченківський парк, Замок Радомисль, Чернівецький університет, фонтан «Рошен» у Вінниці, Шацькі озера на Волині, Дендропарк у Кіровограді, Музей «Пирогів» у Києві, Львівський оперний театр, Липова алея в Ужгороді, Мукачівський замок, Кам’яна могила у Мелітополі, село Петриківка, Хотинська фортеця, тунель кохання у селищі Клевань.
Вважаєте, треба доповнити список?