Рідна Україна: 10 місць, де має побувати кожен українець

 

IGotoWorld.com нарахував в Україні більше 6500 пам’яток: палаци, парки, водойми, лаври, набережні і багато іншого. Мабуть, життя не вистачить, щоб відвідати всі визначні місця нашої країни. Вони такі різні, і кожне має свою історію, прихильників, цінність. Цього разу ми зробили добірку тих місць, де має побувати кожен українець. Це пам’ятки, які відображають український дух, історію, самобутність і незалежність.

Софійський собор, Київ

Побудований ще в 11 столітті, Софійський собор у Києві частково зберіг внутрішнє оздоблення тих часів. Це був головний храм Київської Русі та історичний центр Київської митрополії. Лише доторкніться до стін Софії Київської – відчуйте подих століть.

Джерело фото: sofiyskiy-sobor.polnaya.info.

Майдан Незалежності, Київ

Про цю площу знають не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Без сумніву, на майдані Незалежності відбувалися доленосні події для всієї країни. Тут мали місце Помаранчева революція 2004 року та Революція гідності 2013–2014 років.

Джерело фото: max-foto.info.

Плануючи подорож до столиці, часто постає питання, де зупинитися. У Києві є безліч вигідних пропозицій готелів, хостелів і апартаментів.

Площа Ринок, Львів

Якщо Львів – це культурна столиця України, то площа Ринок – самісіньке її серце. Побудована у 13 столітті князем Данилом Галицьким, вона й до нині зберегла дух середньовіччя. Завітайте до площі Ринок, дізнайтеся, що таке львівська поліхромія, підніміться на Львівську ратушу, відчуйте себе львів’янином.

Джерело фото: postlive.net.

Про бюджетний відпочинок у Львові читайте у статті «Львів за три дні». Забронювати хостел, готель або апартаменти можна тут.

Хортиця, Запоріжжя

Сьогодні острів Хортиця є національним заповідником. Це одне із семи чудес України і найбільший острів на Дніпрі. Справжньої слави цьому місцю принесли козаки, для яких Хортиця була військовою базою і входила до володінь Запорізької Січі. На Хортиці ви відчуєте бунтарський дух України.

Джерело фото: 1news.zp.ua.

Зібравшись до Запоріжжя, сплануйте свій відпочинок, не баріться з вибором готелів. Забронювати апартаменти чи готель можна тут.

Кам’янець-Подільська фортеця, Кам’янець-Подільський

Хмельниччина. Перенесімось у 14 століття до столиці Подільського князівства. Розмах будівлі вражає. Кам’янець-Подільська фортеця – це ціле середньовічне місто, розташоване на острові й оточене каньйоном.

Джерело фото: wikimedia.org.

Більше про Кам’янець-Подільський, як туди доїхати, що подивитися, де зупинитись і багато інших порад читайте у статті про Квітку на камені.

Забронювати житло у Кам’янець-Подільському можна тут.

Потьомкінські сходи, Одеса

Цю пам’ятку 19 століття Франц Боффо разом з іншими архітекторами спроектував як парадний вхід в Одесу з моря. Звідси відкривається панорама морського порту, який є найбільшим в Україні. Тож Потьомкінські сходи можна сміливо назвати морським входом в Україну. Крім того, ця пам’ятка увійшла до десятки найкрасивіших сходів у Європі.

Джерело фото: staticflickr.com.

Одеса цього року надзвичайно популярна, тож не баріться, плануйте подорож, бронюйте готель або хостел в Одесі.

Озеро Синевир, Закарпаття

Серед природних дивовиж України, які обов’язково слід відвідати, варто згадати Блакитне Око Карпат – озеро Синевир. Нехай дорога до нього довга і складна – проте це високогірне озеро того варте. Наче сині очі вродливої українки – неможливо описати цю красу. Про подорож до Синевиру, поради, де зупинитися та інше читайте тут.

Джерело фото: panoramio.com, автор: vk126.

Гора Говерла, Карпати

Найвища вершина України – понад 2 000 метрів. Звідси відкривається мальовнича панорама Карпат. Хоча б раз у житті, сюди має піднятися кожен українець. Детальніше про підйом читайте тут.

Джерело фото: stodorog.zt.ua.

Парк «Софіївка», Умань

Щороку більше 400 тисяч українців приїжджають до парку «Софіївка» в Умань. Це місце є доказом існування справжньої любові. Станіслав Потоцький назвав це місце на честь своєї коханої. Неймовірно, але парк було створено на території майже у 180 га, яка на час його заснування була практично безлісою. Насолодіться і ви довершеною красою національного дендрологічного парку України.

Джерело фото: uafacts.com.

У статті про парк «Софіївка» ви дізнаєтесь про кохання Станіслава, легенди, цікавинки парку і багато іншого.

Заповідник «Трипільська культура», Легедзине

Знахідки трипільської культури, виявлені на території України, вразили весь науковий світ. Тільки уявіть, ще до нашої ери на території України вже проживали люди. У Черкаській області знайдено чимало доказів існування трипільської культури. Завітайте у Легедзине до заповідника «Трипільська культура», у музеї ви побачите експонати, яким вже понад 5 000 років.

Джерело фото: nice-places.com.

Помічайте на карті місця, які ви вже відвідали в Україні, або хочете побачити. Діліться успіхами та планами з друзями. Це так просто з Картою мандрівок від IGotoWorld.com.

IGotoWorld.com цікава ваша думка, де в Україні має побувати кожен українець. З-поміж іншого, на наших сторінках у соцмережах ви вже згадували про такі визначні місця: парк «Тростянець» у Чернігівській області, Корсунь-Шевченківський парк, Замок Радомисль, Чернівецький університет, фонтан «Рошен» у Вінниці, Шацькі озера на Волині, Дендропарк у Кіровограді, Музей «Пирогів» у Києві, Львівський оперний театр, Липова алея в Ужгороді, Мукачівський замок, Кам’яна могила у Мелітополі, село Петриківка, Хотинська фортеця, тунель кохання у селищі Клевань.

Вважаєте, треба доповнити список?


25.08.2015 4248 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1025
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2620 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2193
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3051
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2653
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2371 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

497

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

501

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

996

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2232
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

695
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1963
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2059
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

236
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

847
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5546
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7412
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1425
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

701
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1076 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1579 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1440