Рідна Україна: 10 місць, де має побувати кожен українець

 

IGotoWorld.com нарахував в Україні більше 6500 пам’яток: палаци, парки, водойми, лаври, набережні і багато іншого. Мабуть, життя не вистачить, щоб відвідати всі визначні місця нашої країни. Вони такі різні, і кожне має свою історію, прихильників, цінність. Цього разу ми зробили добірку тих місць, де має побувати кожен українець. Це пам’ятки, які відображають український дух, історію, самобутність і незалежність.

Софійський собор, Київ

Побудований ще в 11 столітті, Софійський собор у Києві частково зберіг внутрішнє оздоблення тих часів. Це був головний храм Київської Русі та історичний центр Київської митрополії. Лише доторкніться до стін Софії Київської – відчуйте подих століть.

Джерело фото: sofiyskiy-sobor.polnaya.info.

Майдан Незалежності, Київ

Про цю площу знають не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Без сумніву, на майдані Незалежності відбувалися доленосні події для всієї країни. Тут мали місце Помаранчева революція 2004 року та Революція гідності 2013–2014 років.

Джерело фото: max-foto.info.

Плануючи подорож до столиці, часто постає питання, де зупинитися. У Києві є безліч вигідних пропозицій готелів, хостелів і апартаментів.

Площа Ринок, Львів

Якщо Львів – це культурна столиця України, то площа Ринок – самісіньке її серце. Побудована у 13 столітті князем Данилом Галицьким, вона й до нині зберегла дух середньовіччя. Завітайте до площі Ринок, дізнайтеся, що таке львівська поліхромія, підніміться на Львівську ратушу, відчуйте себе львів’янином.

Джерело фото: postlive.net.

Про бюджетний відпочинок у Львові читайте у статті «Львів за три дні». Забронювати хостел, готель або апартаменти можна тут.

Хортиця, Запоріжжя

Сьогодні острів Хортиця є національним заповідником. Це одне із семи чудес України і найбільший острів на Дніпрі. Справжньої слави цьому місцю принесли козаки, для яких Хортиця була військовою базою і входила до володінь Запорізької Січі. На Хортиці ви відчуєте бунтарський дух України.

Джерело фото: 1news.zp.ua.

Зібравшись до Запоріжжя, сплануйте свій відпочинок, не баріться з вибором готелів. Забронювати апартаменти чи готель можна тут.

Кам’янець-Подільська фортеця, Кам’янець-Подільський

Хмельниччина. Перенесімось у 14 століття до столиці Подільського князівства. Розмах будівлі вражає. Кам’янець-Подільська фортеця – це ціле середньовічне місто, розташоване на острові й оточене каньйоном.

Джерело фото: wikimedia.org.

Більше про Кам’янець-Подільський, як туди доїхати, що подивитися, де зупинитись і багато інших порад читайте у статті про Квітку на камені.

Забронювати житло у Кам’янець-Подільському можна тут.

Потьомкінські сходи, Одеса

Цю пам’ятку 19 століття Франц Боффо разом з іншими архітекторами спроектував як парадний вхід в Одесу з моря. Звідси відкривається панорама морського порту, який є найбільшим в Україні. Тож Потьомкінські сходи можна сміливо назвати морським входом в Україну. Крім того, ця пам’ятка увійшла до десятки найкрасивіших сходів у Європі.

Джерело фото: staticflickr.com.

Одеса цього року надзвичайно популярна, тож не баріться, плануйте подорож, бронюйте готель або хостел в Одесі.

Озеро Синевир, Закарпаття

Серед природних дивовиж України, які обов’язково слід відвідати, варто згадати Блакитне Око Карпат – озеро Синевир. Нехай дорога до нього довга і складна – проте це високогірне озеро того варте. Наче сині очі вродливої українки – неможливо описати цю красу. Про подорож до Синевиру, поради, де зупинитися та інше читайте тут.

Джерело фото: panoramio.com, автор: vk126.

Гора Говерла, Карпати

Найвища вершина України – понад 2 000 метрів. Звідси відкривається мальовнича панорама Карпат. Хоча б раз у житті, сюди має піднятися кожен українець. Детальніше про підйом читайте тут.

Джерело фото: stodorog.zt.ua.

Парк «Софіївка», Умань

Щороку більше 400 тисяч українців приїжджають до парку «Софіївка» в Умань. Це місце є доказом існування справжньої любові. Станіслав Потоцький назвав це місце на честь своєї коханої. Неймовірно, але парк було створено на території майже у 180 га, яка на час його заснування була практично безлісою. Насолодіться і ви довершеною красою національного дендрологічного парку України.

Джерело фото: uafacts.com.

У статті про парк «Софіївка» ви дізнаєтесь про кохання Станіслава, легенди, цікавинки парку і багато іншого.

Заповідник «Трипільська культура», Легедзине

Знахідки трипільської культури, виявлені на території України, вразили весь науковий світ. Тільки уявіть, ще до нашої ери на території України вже проживали люди. У Черкаській області знайдено чимало доказів існування трипільської культури. Завітайте у Легедзине до заповідника «Трипільська культура», у музеї ви побачите експонати, яким вже понад 5 000 років.

Джерело фото: nice-places.com.

Помічайте на карті місця, які ви вже відвідали в Україні, або хочете побачити. Діліться успіхами та планами з друзями. Це так просто з Картою мандрівок від IGotoWorld.com.

IGotoWorld.com цікава ваша думка, де в Україні має побувати кожен українець. З-поміж іншого, на наших сторінках у соцмережах ви вже згадували про такі визначні місця: парк «Тростянець» у Чернігівській області, Корсунь-Шевченківський парк, Замок Радомисль, Чернівецький університет, фонтан «Рошен» у Вінниці, Шацькі озера на Волині, Дендропарк у Кіровограді, Музей «Пирогів» у Києві, Львівський оперний театр, Липова алея в Ужгороді, Мукачівський замок, Кам’яна могила у Мелітополі, село Петриківка, Хотинська фортеця, тунель кохання у селищі Клевань.

Вважаєте, треба доповнити список?


25.08.2015 4215 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

355
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1407
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2601 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3644
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3006
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2153

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

625

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

476

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1643

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1806
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

299
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

512
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

814
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4996
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

364
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

890
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10135
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

519
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

272
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

380
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

407
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

727