Рибдільниця на Прикарпатті вирощує форель (фото)

 

В Україні розпочався сезон нересту форелі. Але не всі породи цінної риби можуть давати потомство. Тому до чималої кількості риби застосовують... штучне запліденння.

 

Таку делікатну роботу можуть проводити лише найдосвідченіші працівники рибних господарств. Рибдільниця у віддаленому селі Набережна Галицького району на Івано-Франківщині. Туди від наближчого селища Більшівці 16 кілометрів.

 

Далі — великі пусті поля і сусідня Тернопільська область. Рибне господарство знаходиться серед бідних хат і помітно вирізняється на їхньому фоні.

 

Тут все до ладу. Кілька великих та менших басейнів з фонтанами, великі ванни та форельний інкубатор. До одної великої ємності підходить чоловік у великих рибацьких чоботях та в робочій формі. «Мої малесенькі, малятка золоті, рибоньки дорогі, їсточки хочете», — примовляє біля великих інкубаторів рибовод Михайло Зорій. А в великих ємностях малесенької форелі — сила-силенна! Такого, звісно, в жодній річці не побачити! «Аби виростити нову форель, треба мати добре маточне поголів’я, — мовить пан Михайло, проходячи між рядами великих ємностей з чистою водою. — Ми маємо самців та самок різних видів: веселкова, камлопс, голець та данельсон.

 

Сама ця риба не нереститься. Тому, аби отримати нову форель, наші працівники легко витискають ікринки, а з іншої «риб’ячої статі» — сім’яну рідину, яку називаємо молочко. Нею й запліднюється ікра». Рибу вибирють з водойми підсаками. Один рибовод тримає її за хвіст, другий — за голову та легенько проводять руками по животі. Ця процедура для кожної риби — неабиякий стрес, який можна порівняти... із пологами у жінки. Але що для того і є маточне поголів’я. Ікру збирають в емальований або пластиковий посуд. Ємність повинна бути темна і суха. На майбутню форель не повинно потрапляти сонячне проміння. Посуд має стояти в такому місці, де плюсова температура, пишуть Вікна.

 

Ікринки поливають «молочком», і за допомогою гусячого пір’я починається «замішування» риби. Уже на заплідену ікру виливають чисту воду, яка повинна мати таку температуру, як і вода, в якій знаходилася маточне поголів’я. Залита ікра стоїть протягом 15 хвилин та кілька разів промивається. Згодом ікру закладають у спеціальні інкубаційні апарати. У кожному з них є чотири лотки. В однин інкубатор можна висадити 50 тисяч ікринок (!).

 

При висадці в інкубатор незапліднені ікринки відбирають. «Це дуже кропітка робота,—мовить працівниця рибгосопдарства Надія Мамінська. — Якщо ікру не відібрати, то вона може зашкодити запліденим ікринкам, бо на ній з’являється грибок сапролєнія». Він живе в самій рибі. Можна недогледіти хвору матку, і вже й ікра буде непридатною. В інкубаторі майбутня форель знаходиться 24 дні. На 25-ий починають виднітися на кожній ікринці очі-крапочки». Хоча за цей час, на жаль, чимало ікринок гине. Мертвих відібирають пінцетом. І знову треба чекати. Ембріон буде видно через 44-45 днів.

 

Це вже личинки, які плавають. Їх рибоводи й підгодовують сумішшю, з високим вмістом протеїну, рибною мукою, пшеничним борошном. Але, щоби виростити велику товарну рибу, треба чекати аж два роки.

 

 


31.10.2012 3581 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2028
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1885
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1883
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5596 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2178 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1536

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

781

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

849

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1062

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1026
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1799
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3705
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10300
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26189
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10218 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7746
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

924
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

273
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

306
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

409
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1309
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

912