Рятуватимуть дітей від сирітства: влада Івано-Франківська уклала угоду з міжнародною благодійною організацією (ФОТО)

Меморандум про спільну роботу підписали голова Івано-Франківської міської ради Руслан Марцінків та національний директор міжнародної благодійної організації «Благодійний фонд «СОС Дитячі Містечка» Україна Сергій Лукашов. 

Івано-Франківська міська рада та СОС Дитячі Містечка співпрацюватимуть в рамках проєкту “Право на сім’ю”, передає Фіртка.

“Будемо підтримувати вразливі родини, які зараз перебувають в складних кризових ситуаціях. Задоволення їхніх потреб - наша основна мета.

І сподіваємося на плідну співпрацю, яка принесе хороші результати”, - так підписання документу прокоментував голова Івано-Франківської міської ради Руслан Марцінків. 

Загалом Івано-Франківськ уклав з СОС Дитячі Містечка три угоди:  меморандум про співпрацю в рамках проєкту «Право на сім‘ю»,  угоду між організацією та громадою щодо забезпечення співпраці та партнерства. І угоду із міською службою у справах дітей Івано-Франківської міської ради. 

"Офіс СОС Дитячі Містечка Україна в Івано-Франківську працює із травня минулого року. Ми допомагаємо сім’ям переселенців, прийомним родинам та дитячим будинкам сімейного типу. За цей час вдалося підтримати тисячі людей.

І тішить те, що можливості підтримки зростають", - заявив національний директор міжнародної благодійної організації «Благодійний фонд «СОС Дитячі Містечка» Україна Сергій Лукашов.

Проєкт “Право на сім’ю” передбачає створення та облаштування Центрів соціальної підтримки дітей та сімей. 

Родини, які перебувають у складних життєвих обставинах - отримають доступ до соціальних послуг. З-поміж таких послуг – натуральна допомога, розвиток навичок відповідального батьківства, соціальний супровід сімей за технологією кейс-менеджменту або “ведення випадку”. На практиці це  – індивідуальний підхід та надання послуг відповідно до потреб конкретної сім’ї чи дитини.  

Фахівці  СОС Дитячі Містечка пояснюють: якщо родині, котра опинилася у скруті, вчасно надати необхідну допомогу – ймовірність того, що батьки віддадуть дитину до інтернату суттєво знижується. А найкраще місце для дитини - саме у родині: біологічний чи прийомній. 

Проєкт “Право на сім’ю” запобігає соціальному сирітству та діятиме на території Івано-Франківської області. Підписаний у Івано-Франківську меморандум  став уже третім документом про співпрацю в цьому регіоні. Попередні угоди уклали в Коломиї та Городенці.

За даними ЮНІСЕФ, на території Івано-Франківської області перебуває 806 прийомних, патронатних родин і дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 1231 дитина. Це і місцеві  родини, і переміщені. 

“Право на сім’ю” - це нова сторінка у співпраці міста та благодійників. Проєкт одночасно реалізується у 5 країнах. Це - Україна, Албанія, Білорусь, Вірменія та Північна Македонія. В Україні запрацював у 2-х областях: Київській та Івано-Франківській. 

СОС Дитячі Mістечка — недержавна благодійна організація, що понад 18 років допомагає в Україні дітям-сиротам та сім'ям з дітьми, що опинились у складних життєвих обставинах або мають ризик потрапити в цю категорію.Є частиною міжнародної федерації SOS Kinderdorf, яка представлена у 138 країнах світу.

Зазначимо, з 24 лютого 2022-ого року СОС Дитячі Містечка розширили свою географію за рахунок нових програм та проєктів. Станом на січень 2023-го, допомогу отримали понад 123 000 людей.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також: 

Науковці допоможуть зберегти природу: івано-франківський виш та Карпатський біосферний заповідник підписали Меморандум про співпрацю (ФОТО) 

Івано-Франківський медуніверситет та міська влада тепер співпрацюватимуть 

Міжнародна співпраця: Івано-Франківський медуніверситет уклав меморандум про взаєморозуміння з ГО «Парі-ІФ» 

"Інноватика в сучасній освіті": Івано-Франківський медичний університет отримав престижні відзнаки 

«Ніч перекладача»: Прикарпатський університет організував всеукраїнський конкурс літературного перекладу (ФОТО) 

Студенти Прикарпатського університету отримуватимуть стипендії від Благодійного фонду "Повір у себе"


Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

316
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13688 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1556
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

857
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6118
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1713

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

631

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1458

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1268

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1160
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

515
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

647
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1569
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

593
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

869
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5916
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13559
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

235
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

539
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

478
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

783 2