
У місті Жешув Підкарпатського воєводства Республіки Польща відбулося офіційне закриття проєкту із врученням обладнання, придбаного в рамках проєкту «Підвищуємо безпеку в прикордонних регіонах – четверте видання проєкту».
Даний проєкт фінансувався Міністерством закордонних справ Республіки Польща з коштів програми «Польська допомога задля розвитку – 2019», пише Фіртка з посиланням на ІФ ОДА.
У заході взяли участь Маршалек Підкарпатського воєводства Владислав Ортиль, віцеконсул Республіки Польща у Львові Катажина Солек, представники Бещадської групи «GOPR», делегація управління ДСНС України в області на чолі з начальником управління Володимиром Чернецьким, представники управління ДСНС України в Закарпатській області та засоби масової інформації.
Реалізація цього проєкту відбулася за участю польських партнерів, а також прикарпатських та закарпатських рятувальників. У рамках проєкту, у вересні місяці цього року, у місті Ніско Підкарпатського воєводства рятувальники пройшли як теоретичні так і практичні навчання щодо порятунку людей на воді. У листопаді – рятувальники переймали досвід своїх польських колег щодо порятунку людей у гірській місцевості, зокрема взяли участь у тренінгових зборах, що відбувалися у Бещадах.
«Я радий, що завдяки таким тренінгам ми вдосконалюємо навички гірських рятувальників, котрі щодня стежать за безпекою туристів. У горах погода може змінюватися щогодини, тому завжди існує ризик того, що ті, хто вже вийшли на шлях, матимуть проблеми з поверненням назад. Туристи в гори також зазнають різноманітних травм, трапляється також, що хтось зверне зі шляху і губиться, і тоді виникає необхідність втручання рятувальників. Тому, я вважаю, що ці тренінги мають сенс і підвищують безпеку всіх любителів гірських подорожей», - зазначив Маршалек Підкарпатського воєводства Владислав Ортиль.
«Для рятувальників Івано-Франківщини надзвичайно важливими є такі проекти. Це дає можливість не тільки отримати нове сучасне обладнання для порятунку людей, а також навчити наших рятувальників сучасних та нових методів порятунку. Також найважливішим є спілкування між людьми, коли вони обмінюються досвідом та удосконалюють свою професійну майстерність», - зауважив начальник управління ДСНС України в області Володимир Чернецький.
Цього дня відбулося підписання актів передачі-прийому майна та спорядження, придбаного в рамках вищезазначеного проєкту, необхідного для порятунку людей на водних об’єктах та в гірській місцевості.
І як підсумок, обидві сторони зацікавлені у продовженні співпраці між польськими та українськими рятувальниками в частині реалізації чергових спільних заходів з порятунку людей та майна в надзвичайних ситуаціях.