Режим і ультиматум Богові

 

img

 

Банкова взяла низький силовий старт. У повітрі витає присмак крові. Над парламентом промальовуються грати. Але це не кінець країни – це ва-банк режиму. Виклик кинуто країні й цивілізованому світові. Але це – ультиматум Богові.

Зброя бичів Божих очевидна – гопники у військовій формі і в спортивних костюмах. Режим судомно шукає препаратів для продовження агонії. Наразі знайшли лише одну терапію – метод сокири. Але прихована зброя не тітушки і не «беркут».

Допоміжна надія сантехніків Банкової – перевести послідовну ненависть до режиму в істерику. Плодити різні сортирні одкровення. Рясно все всіяти відчаєм, мовляв опозиція розколота й зрадлива. А на перший фланг висунути усіляку допо-калашну нечисть, - провокуючи на симетричну відповідь.

Владні мольфари прагнуть подати майданних європейців чорносотенцями, чи терористами. Перетворити мирні протести у локальні погроми. Протест мільйонів – у  самотній танець із шаблями, й придушити спецназом.

Навіть з че геварами поліційна боротьба елементарна – з країною у форматі Майдану боротьба марна. Тому режим викликає духа війни, немовби благаючи: «дайте шанс розвернутись плану «Антитерор».

Тисячу хуліганів можна розігнати «беркутом», але боротьба навіть з одним Мирославом Мариновичем для режиму програшна. Голос розуму загрозливіший від голосу ненависті. Тому режим атакує не кишенькових фашистиків, а того самого Портнікова. Голос Мартіна Лютера Кінга страшніший за викрики Басаєва, особливо якщо промовляє ціла країна.

Тому-то  й спробували пострашити УГКЦ. Голос Церкви страшніший від усіх камлань про «смерть на палі». Проти Церкви режим безсилий,  – її не залякати і не купити.

Якось мій приятель-священик розповів історію про спробу бандитського «наїзду» на нього – сусідньому кабаку заважало літургійне життя. Священик лаконічно пояснив бандитам: «я вас не боюсь. Натомість є чого боятись вам». І пішов, завершивши розмову. Іншого разу бандити запропонували йому чималу суму «на храм». Отець пояснив, що не може прийняти цих грошей. І що режим може вдіяти з такою церквою!? І з країною, що сповідує подібні вартості?! Арештовувати дітей?! Розбивати голови священикам?! Але ж і це не допоможе.

Греко-католицький священик Омелян Ковч у часи ІІ світової масово вихрещував юдеїв, які сподівались вберегтися від Голокосту. Попри нацистські погрози він не пішов на компроміс з емісарами пекла. «Я не можу хитрувати: я виконував і буду виконувати свої священичі обов’язки», - задекларував він. Отця Ковча замучили у концтаборі Майданек. У передсмертній записці, яку він передав на волю, були рядки:

 «Крім Неба, це єдине місце, в якому бажав би я бути. Ми тут усі рівні – поляки, євреї, росіяни чи естонці... Зараз я тут єдиний священик. Не уявляю собі, що вони робили б без мене. Тут я бачу Бога – Бога, який є однаковий для нас, без огляду на наші релігійні різниці. Може, наші церкви різняться між собою, але в усіх них царює той же Всемогутній Бог. Коли я відправляю Літургію, всі вони моляться. Моляться різними мовами – але чи Бог не розуміє всіх мов? Умирають по-різному, і я помагаю їм пройти цей міст… Моліться за творців цього табору та цієї системи. Вони потребують ваших молитов...»

 

Антін Борковський,

Еспресо.TV


Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

933
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

748
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1857
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3201
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2528
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2518

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

197

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

709

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

666

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1565
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

332
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

663
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

594
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

306
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

365
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27005
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

817
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19657
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

401
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

380
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

706
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1258 2