Режисер Ахтем Сеітаблаєв отримав одну з найпрестижніших нагород у сфері культури

Український режисер кримськотатарського походження Ахтем Сеітаблаєв став лауреатом премії імені Василя Стуса. Його нагородили за особливий внесок в українську культуру і стійкість громадянської позиції.

Церемонія нагородження відбулася 12 вересня у Києві, в музеї Шевченка, повідомляє Український ПЕН, який є організатором премії, пише Фіртка з посиланням на Громадське.

На церемонії виступив і сам режисер.

«Я знаю, що це велика відповідальність. Я буду намагатися зробити так, щоб нікому не було соромно. Нікому із тих, хто проголосував за мене, нікому із тих, хто говорить про мене, нікому з тих, хто мене любить і думає про мене і нікому з тих, про кого думаю я», — сказав лауреат після оголошення результатів.

читайте також: Вірте у себе - це допомагає: секрети успіху від Ахтема Сеітаблаєва

Ахтем Сеітаблаєв отримав диплом, грошову винагороду та статуетку. Нагороду йому вручив декан Києво-Могилянської бізнес-школи Олександр Саврук.

Хто такий Ахтем Сеітаблаєв?

Ахтем Сеітаблаєв — український режисер та актор кримськотатарського походження. Відомий своїми режисерськими роботами над фільмами «Хайтарма», «Чужа молитва», «Кіборги» та інші. Останнім часом працював над створенням стрічки «Номери» за п'єсою Олега Сенцова.

В акторському багажі Ахтема Сеітаблаєва — ролі у понад 25 фільмах і серіалах. З найновіших — головна роль у фільмі Нарімана Алієва «Додому», який взяв участь в одній з програм 72-го Каннського міжнародного кінофестивалю й отримав гран-прі 10-го Одеського міжнародного кінофестивалю.

Про премію імені Василя Стуса

Премія імені Василя Стуса — одна з найбільш почесних українських премій у сфері культури. У 1989 році її заснувала Українська асоціація незалежної творчої інтелігенції на чолі з Євгеном Сверстюком. У 2016 році цю ініціативу продовжили Український ПЕН, Києво-Могилянська бізнес-школа та видавництво «Дух і Літера».

Премію щороку у вересні вручають літераторам, митцям, режисерам, музикантам, культурним менеджерам за внесок в українську культуру і стійкість громадянської позиції.

Торік лауреатом став Влад Троїцький — театральний режисер, засновник Центру сучасного мистецтва «ДАХ», фестивалю «ГогольFest» та інших культурних проєктів. У різні роки відзнаку отримували Михайлина Коцюбинська, Володимир В'ятрович, Марія Бурмака, Сашко Положинський, Святослав Вакарчук, Сергій Жадан, Борис Гудзяк та інші.


14.09.2020 3717
Коментарі ()

09.06.2023
Тетяна Дармограй

Мама та спеціалістка Вікторія Романюк розповіла журналістці Фіртки про симптоми сина, які змусили насторожитися, з якими викликами стикнулась сім'я, що повинні робити батьки для адаптації дітей з аутизмом у суспільстві та як життєва ситуація підштовхнула до відкриття центру.

2929
29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

888
22.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

687
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

10394 8
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2791 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

2057

Як московити крали історію наших предків.

461

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

261

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

801

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

831
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

240
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

339
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

558
09.06.2023

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

248
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

240
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

499
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

567
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5848
09.06.2023

Будь-які мирні переговори з Росією стануть можливі тільки, якщо у росіян зміниться інтерес у цій війні.  

160
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

297
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

460
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

537