Реставрація палацу Потоцьких: на роботи потрібно щонайменше 115 мільйонів гривень

В Івано-Франківську у колишньому палаці Потоцьких, який є пам’яткою архітектури місцевого значення, планують провести комплекс протиаварійних робіт, а далі реставрувати та ревіталізувати його корпуси.

Про це повідомив директор КП «Простір інноваційних креацій "Палац"» Володимир Гайдар, пише Фіртка з посиланням на Збруч.

За висновком львівських фахівців, які проводили комплексне обстеження пам’ятки, загальна збереженість будівлі становить орієнтовно 37%. Вона потребує здійснення протиаварійних робіт та подальшого наукового дослідження.

Тим часом будівля колишнього офіцерського клубу, або корпусу Ж, перебуває у незадовільному стані, який, однак, дозволяє проводити реставраційні роботи.

Тут, за словами Володимира Гайдара, починають реалізовувати першу чергу створення музейного простору, який матиме багато тематичних напрямів. Почнуть зі створення музеї зброї, для чого виграли грант.

 «Паралельно працюємо над проєктом реставрації і ревіталізації цього корпусу», – додав директор комунального підприємства.

У подальшому тут розвиватимуть віртуальну та інтерактивну експозицію, цікаву для відвідувачів. Планують, наприклад, створити розлоге цифрове генеалогічне дерево роду Потоцьких.

Проєкт реставрації корпусу А, або «хірургічного корпусу», під конгрес-центр уже виготовили. Зараз він перебуває на державній експертизі.

«Думаю, цього року ми отримаємо всі дозвільні документи. Хочемо реалізувати реставрацію корпусу на умовах співфінансування. Частину, до 30%, отримати з міського бюджету, решту – за ґранти. Зараз діє програма секторальної підтримки від Міністерства регіонального розвитку, йдеться про європейські гроші, які йдуть через держбюджет, на збереження спадщини», – пояснив Володимир Гайдар.

Першочергово планують реставрувати перший та другий поверх будівлі, де є великі універсальні зали, що можуть використовуватися як виставкові, конференційні та навчальні. Є попередня домовленість з «Українською академією лідерства», яка готова розмістити свою франківську філію у частині залів цієї будівлі після завершення реставрації.

Також комунальне підприємство готується до оголошення міжнародного конкурсу на проєкт ревіталізації цілого комплексу будівель.

«Йдеться про потребу об’єднання усіх цих споруд в єдиний комплекс, перетворення його на сучасну структуру з відкритими, закритими, напіввідкритими просторами, які функціонально і візуально інтегровані, щоб дати новий виток трансформації комплексу», – зазначив Володимир Гайдар.

До слова, за попередніми оцінками на реставрацію усього палацу Потоцьких потрібно щонайменше 115 мільйонів гривень. На ремонт «хірургічного» корпусу – 25 мільйонів гривень.

Раніше Фіртка повідомляла, що у Франківську відреставрують три корпуси палацу Потоцьких.


Читайте також:

В Івано-Франківську руйнується історична будівля (ВІДЕО)

Реставрація чи імітація: чому страждають архітектурні пам’ятки в Івано-Франківську

У Франківську ремонтують синагогу (ФОТО)

Фотогалерея


17.09.2020 2145
Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

1041
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1344
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3442
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5197
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1531
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1861

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

345

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

728

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1528

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1602
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

643
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2331 1
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

2157
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

735
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4775
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

613
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8303
11.04.2025

Авторка — фольклористка, антропологиня і в минулому біґьорл Dash — зібрала у книжці десятки голосів та історій представників субкультур: готів, панків, фанатів, реперів, скінхедів, брейкерів та інших.

503
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

288
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

609
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

769 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

938