Репортаж з шостого українського з’їзду "Космопошуку" (ФОТО)

Український шостий з’їзд "Космопошуку" у цьому році проходив на узбережжі Чорного моря – поблизу села Круглоозерка, що на Херсонщині. Місце зустрічі було вибране не випадково, і зовсім не через море. Космопошуковців більше цікавила тутешня аномальна зона, яка, власне, й стала основним об’єктом їхніх польових досліджень.

Проте, перш ніж потрапити на те дивакувате поле, заїжджі мисливці за привидами спілкувалися з місцевими знатоками. За планом - з’їзду передувала учнівська конференція: «Розвиток пізнавального інтересу молоді до природних явищ та космосу засобами дослідницької діяльності».

Організували конференцію: Марія Долина, методист предметів фізико-математичного циклу методичного кабінету відділу освіти Голопристанської районної державної адміністрації за сприяння Лідії Чуприни, начальника відділу освіти, а також Наталія Девятаєва, вчитель фізики вищої кваліфікаційної категорії, координатор Голопристанського районного відділення Херсон-Космопошуку та Олександр Дзісь, вчитель фізики та астрономії другої кваліфікаційної категорії Круглоозерської загальноосвітньої школи, член Міжнародного астрономічного союзу.

Провели конференцію: Марія Долина, методист предметів фізико-математичного циклу методичного кабінету відділу освіти Голопристанської районної державної адміністрації і Наталія Девятаєва, вчитель фізики вищої кваліфікаційної категорії, координатор Голопристанського районного відділення Херсон-Космопошуку. До речі, Наталія Іванівна очолює науково-творчий осередок «Зоряний Ключ», який діє в Голопристанській ЗОШ №3.

З 1995 року члени осередку працюють в системі МАН – Малої академії наук України, в секціях фізики, електроніки, астрономії, біології, геології, психології, екології, права, космічної медицини. Вихованці осередку «Зоряний Ключ» мають більше 70 дипломів переможців у різних наукових конкурсах школярів, з них половина – всеукраїнського рівня.

- Ми, - розповідає Наталія Девятаєва, - разом з космопошуковцями зібралися в актовій залі Голопристанської загальноосвітньої школи № 3. Місця вистачило всім, і було цікаво. А те, наскільки важлива наша робота, можна судити по увазі з боку місцевої влади та колег. На конференцію завітали: Олег Васильович Олексюк, заступник голови Голопристанської районної адміністрації з гуманітарних питань, Лідія Миколаївна Чуприна, начальник відділу освіти районної державної адміністрації, Ольга Юріївна Храмцова, директор Херсонського обласного планетарію, Олексій Михайлович Ткачов, вчитель Херсонського фізико-технічного ліцею, який, до речі, свого часу у складі української делегації об’єднання «Русич» відвідав Центр підготовки космонавтів у Підмосков’ї, представники 25 загальноосвітніх шкіл нашого краю, районних станцій юних техніків та юних туристів, 17 членів Космопошуку з Києва, Харкова, Дніпропетровська, Запоріжжя, Одеси, Москви, Рязані, Вінниці, Білгород-Дністровського. Хочу ще сказати, - продовжує Наталія Іванівна, - що наша актова зала була старанно прикрашена дитячими малюнками про космос і космонавтів, космічну техніку, стіннівками до Дня космонавтики, поробками декоративно-прикладної творчості «Космічні фантазії», виставлено діючі моделі та макети космічної техніки, створені гуртківцями станції юних техніків за власними конструкціями. Адже конференція була перш за все присвячена 50–річчю від дня першого польоту людини в космос – Юрію Гагаріну. Присутніх особливо здивували декілька примірників квітневих 1961 року газет «Известия» з фотокартками та текстовими повідомленнями про політ Юрія Гагаріна в космос, збережених учителем історії Голопристанської ЗОШ № 3 Роман Т.І.

 

На фото: Марія Доліна, Владислав Канюка, Ольга Храмцова та школярі, учасники конференції

 

Зокрема щодо доповідей на конференції. Про космонавтику до нашої ери та про те, чи всі НЛО аномальні - розповів Александр Пєтухов з Москви (на фото). Проблеми ідентифікації фотознімків аномальних явищ – розкрив Василій Довгошей з Рязані. Про Олешківську пустелю повідав Віталій Бублик з районної станції туристів, а про Херсонський планетарій – його директор Ольга Храмцова. Про деякі аномальні зони України розповів Владислав Канюка, уфолог із Запоріжжя.

Не менш цікавими були й учнівські доповіді. Ось деякі з них.
«Геофізичні дослідження «аномальних утворень» на території Чорноморського біосферного заповідника», автори: Дмитро Пархоменко (11 клас) та Павло Авдєєв (7 клас) з Голопристанської гімназії.
«Туманності Всесвіту» - тема доповіді Олександра Пащенка (10 клас) з Рибальченської ЗОШ.
«Екологічні проблеми космонавтики» - доповідь Марії Каландій та Яни Чекети (10 клас) з Олексіївської ЗОШ.
«Організм і космос» - тема Поліни Коваленко (9 клас) із Залізнопортівської ЗОШ.
«Зоряні «шляхи» чи земляні чудовиська?» - на це запитання спробували відповісти Андрій Шкіль (11 клас) та Павло Єрємєєв (9 клас) з Голопристанської гімназії.
«Розумне життя як космічний фактор (до питання участі українців в освоєнні космічного простору)» - доповідь Анастасії Рахімової (10 клас) з Чулаківської ЗОШ.

"Конференція в школі і сам з’їзд, - сказав Владислав Канюка, - були корисними. Ми поспілкувалися, обмінялися інформацією. Одним словом, цікаво. А ось аномальна зона там – негативна. Я пішов з двома товаришами. Так, уявіть собі, у мене годинник зупинився, у товариша став показувати час на три години вперед. Наш фотоапарат "вмовк”. А вийшли із зони – і годинники, і камера знову працювали, як нічого і не сталося. Вельми негативна зона. Втім, вночі мені поталанило спостерігати літаючого інопланетянина – без крил і без хвоста. Погукав товаришів, кажу, давайте камеру. Та камера не вмикалася, що ми їй не робили, аж поки той інопланетянин не улетів. А ще в тій зоні відчуваєш себе якось незатишно. Ми нервували. Планували бути дня три в зоні, обмежились одним”.

 

За матеріалами пізнавального тижневика Вісник Альфа Центавра


25.05.2011 2146 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

651
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1272
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2981 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2415
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3270
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2846

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

164

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

651

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

664

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1244
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3106
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20611
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

836
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

419
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

996
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5694
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7568
03.02.2025

Колективи Івано-Франківського театру драми та комедії та Івано-Франківський драмтеатр підтримали протест у "Молодому театрі".  

1154
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

539 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

878
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1226 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1756 1