Репортаж з шостого українського з’їзду "Космопошуку" (ФОТО)

Український шостий з’їзд "Космопошуку" у цьому році проходив на узбережжі Чорного моря – поблизу села Круглоозерка, що на Херсонщині. Місце зустрічі було вибране не випадково, і зовсім не через море. Космопошуковців більше цікавила тутешня аномальна зона, яка, власне, й стала основним об’єктом їхніх польових досліджень.

Проте, перш ніж потрапити на те дивакувате поле, заїжджі мисливці за привидами спілкувалися з місцевими знатоками. За планом - з’їзду передувала учнівська конференція: «Розвиток пізнавального інтересу молоді до природних явищ та космосу засобами дослідницької діяльності».

Організували конференцію: Марія Долина, методист предметів фізико-математичного циклу методичного кабінету відділу освіти Голопристанської районної державної адміністрації за сприяння Лідії Чуприни, начальника відділу освіти, а також Наталія Девятаєва, вчитель фізики вищої кваліфікаційної категорії, координатор Голопристанського районного відділення Херсон-Космопошуку та Олександр Дзісь, вчитель фізики та астрономії другої кваліфікаційної категорії Круглоозерської загальноосвітньої школи, член Міжнародного астрономічного союзу.

Провели конференцію: Марія Долина, методист предметів фізико-математичного циклу методичного кабінету відділу освіти Голопристанської районної державної адміністрації і Наталія Девятаєва, вчитель фізики вищої кваліфікаційної категорії, координатор Голопристанського районного відділення Херсон-Космопошуку. До речі, Наталія Іванівна очолює науково-творчий осередок «Зоряний Ключ», який діє в Голопристанській ЗОШ №3.

З 1995 року члени осередку працюють в системі МАН – Малої академії наук України, в секціях фізики, електроніки, астрономії, біології, геології, психології, екології, права, космічної медицини. Вихованці осередку «Зоряний Ключ» мають більше 70 дипломів переможців у різних наукових конкурсах школярів, з них половина – всеукраїнського рівня.

- Ми, - розповідає Наталія Девятаєва, - разом з космопошуковцями зібралися в актовій залі Голопристанської загальноосвітньої школи № 3. Місця вистачило всім, і було цікаво. А те, наскільки важлива наша робота, можна судити по увазі з боку місцевої влади та колег. На конференцію завітали: Олег Васильович Олексюк, заступник голови Голопристанської районної адміністрації з гуманітарних питань, Лідія Миколаївна Чуприна, начальник відділу освіти районної державної адміністрації, Ольга Юріївна Храмцова, директор Херсонського обласного планетарію, Олексій Михайлович Ткачов, вчитель Херсонського фізико-технічного ліцею, який, до речі, свого часу у складі української делегації об’єднання «Русич» відвідав Центр підготовки космонавтів у Підмосков’ї, представники 25 загальноосвітніх шкіл нашого краю, районних станцій юних техніків та юних туристів, 17 членів Космопошуку з Києва, Харкова, Дніпропетровська, Запоріжжя, Одеси, Москви, Рязані, Вінниці, Білгород-Дністровського. Хочу ще сказати, - продовжує Наталія Іванівна, - що наша актова зала була старанно прикрашена дитячими малюнками про космос і космонавтів, космічну техніку, стіннівками до Дня космонавтики, поробками декоративно-прикладної творчості «Космічні фантазії», виставлено діючі моделі та макети космічної техніки, створені гуртківцями станції юних техніків за власними конструкціями. Адже конференція була перш за все присвячена 50–річчю від дня першого польоту людини в космос – Юрію Гагаріну. Присутніх особливо здивували декілька примірників квітневих 1961 року газет «Известия» з фотокартками та текстовими повідомленнями про політ Юрія Гагаріна в космос, збережених учителем історії Голопристанської ЗОШ № 3 Роман Т.І.

 

На фото: Марія Доліна, Владислав Канюка, Ольга Храмцова та школярі, учасники конференції

 

Зокрема щодо доповідей на конференції. Про космонавтику до нашої ери та про те, чи всі НЛО аномальні - розповів Александр Пєтухов з Москви (на фото). Проблеми ідентифікації фотознімків аномальних явищ – розкрив Василій Довгошей з Рязані. Про Олешківську пустелю повідав Віталій Бублик з районної станції туристів, а про Херсонський планетарій – його директор Ольга Храмцова. Про деякі аномальні зони України розповів Владислав Канюка, уфолог із Запоріжжя.

Не менш цікавими були й учнівські доповіді. Ось деякі з них.
«Геофізичні дослідження «аномальних утворень» на території Чорноморського біосферного заповідника», автори: Дмитро Пархоменко (11 клас) та Павло Авдєєв (7 клас) з Голопристанської гімназії.
«Туманності Всесвіту» - тема доповіді Олександра Пащенка (10 клас) з Рибальченської ЗОШ.
«Екологічні проблеми космонавтики» - доповідь Марії Каландій та Яни Чекети (10 клас) з Олексіївської ЗОШ.
«Організм і космос» - тема Поліни Коваленко (9 клас) із Залізнопортівської ЗОШ.
«Зоряні «шляхи» чи земляні чудовиська?» - на це запитання спробували відповісти Андрій Шкіль (11 клас) та Павло Єрємєєв (9 клас) з Голопристанської гімназії.
«Розумне життя як космічний фактор (до питання участі українців в освоєнні космічного простору)» - доповідь Анастасії Рахімової (10 клас) з Чулаківської ЗОШ.

"Конференція в школі і сам з’їзд, - сказав Владислав Канюка, - були корисними. Ми поспілкувалися, обмінялися інформацією. Одним словом, цікаво. А ось аномальна зона там – негативна. Я пішов з двома товаришами. Так, уявіть собі, у мене годинник зупинився, у товариша став показувати час на три години вперед. Наш фотоапарат "вмовк”. А вийшли із зони – і годинники, і камера знову працювали, як нічого і не сталося. Вельми негативна зона. Втім, вночі мені поталанило спостерігати літаючого інопланетянина – без крил і без хвоста. Погукав товаришів, кажу, давайте камеру. Та камера не вмикалася, що ми їй не робили, аж поки той інопланетянин не улетів. А ще в тій зоні відчуваєш себе якось незатишно. Ми нервували. Планували бути дня три в зоні, обмежились одним”.

 

За матеріалами пізнавального тижневика Вісник Альфа Центавра


25.05.2011 2104 0
Коментарі (0)

27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. З якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

190
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1494
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

961
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1322 6
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2673
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2030

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

353

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

465

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1398

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1376
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

230
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18144
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1106
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3454
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

811
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10573
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6310
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

967
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

246
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

471
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3070
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

793