Ремонт по-коломийськи: тонка бруківка - грубі гроші

 

 

У Коломиї в дорогу на бульварі Лесі Українки хвацько «закатали» мільйон гривень. Саме в таку суму фахівці оцінюють збитки, яких зазнав міський бюджет через неякісне укладання бруківки.

Якщо частина відремонтованої дороги чотирирічної давності ще зберігає вигляд дорожнього покриття, то інша її частина, де роботи велися торік, –  у жалюгідному стані. Зараз там утворилися ями, а бруківка просто вилітає з-під коліс авто. Товщина плитки коливається від 2(!) до 4 сантиметрів. Хоча, згідно з державними будівельними нормами, мала б бути приблизно 16 сантиметрів.

Стелити бруківку на проїжджій частині бульвару Лесі Українки розпочали у 2012 році. Вартість виконаних робіт становить 772,5 тисячі гривень. Інформацію про те, скільки коштувала сама бруківка, у міськраді надавати відмовляються.

Колото-різаною бруківкою встеляли дорогу у 2011 та 2014 роках. Ґарантію дали на 3 роки, але бруківка, яку встановили лише торік, вже розлітається. Фахівці кажуть: причина – в товщині плитки і наводять дані державних будівельних норм. Відповідно до них, бруківка на проїжджій частині повинна мати 16 сантиметрів товщини.

Натомість, у робочому проекті з реконструкції бульвару вказано, що товщина бруківки, яку вистелили на проїжджій частині, мала б становити не менше 5 сантиметрів.

Втім, ні першої, ані другої товщини журналісти не знайшли. Бруківку вимірювали на різних частинах дороги: її товщина від 2 до 4,5 сантиметра.

В інституті «НДІ проектреконструкція», де розробляли документацію з реконструкції бульвару, повідомили, що зміни до проекту були, їх вносили 2012-ого року.

«Бруківка товщиною 5 см мала ставитися на пісок з цементом 4 см на існуючий дорожній «одяг», – коментують в інституті. – Згідно з державними будівельними нормами, товщина мала би складати 16 см, якщо брати з цього розрахунку, то бруківка мала б бути не тоншою, аніж 8 см. Камінь має бути гранований (рубчастий), а не колотий, щоб витримував навантаження, і закріплений цементно-піщаним розчином».

Початок робіт на Бульварі Лесі Українки.

На бруківці вирішили зекономити і, замість різаної, дорогу встелили колотою. А в ній, як пояснюють фахівці, десь 30% плитки, яка не відповідає розмірам. Це підтвердив журналістам і перший заступник міського голови Тарас Яворський, обмовившись, що він бачив товщину плитки ще перед її встановленням. «Бруківку встановили колену, в ній дуже великий відхід бракованої плитки, тобто меншої за товщиною», – каже Яворський.

У міськвиконкомі кажуть: усі недоліки має усунути генпідрядник  – з відповідним листом-скаргою  звернулися майже два тижні тому. Тепер вже дорогу має перевіряти технагляд, і якщо він встановить, що вона не відповідає стандартам, генпідрядник змушений буде замінити увесь матеріал.

Роботу контролював і приймав відділ управління комунальним майном Коломийської міської ради. Отже, виходить, він покривав бракоробів. Використаний матеріал не відповідав не те, що державним нормам, але й значно м’якшим вимогам, вказаним у робочому проекті.

Зараз усю вину у міськраді хочуть перекласти виключно на генпідрядника. Проте, варто зазначити, що це саме відділ управління комунальним майном міськради приймав роботи і підписував акти виконаних робіт.

Генеральною підрядною організацією з реконструкції бульвару є ТзОВ «Темп-Прут», створене 2001 року та зареєстроване у Коломиї. Статутний капітал підприємства сформований у 2002 році і складає 452 тисячі 447 гривень. Основні види діяльності: будівництво житлових і нежитлових будівель, будівництво доріг і автострад, будівництво мостів і тунелів. Від листопада 2013 року керівник підприємства – Мирослав Прусак.

А от субпідрядників, тобто бригад, які виконували роботу, –  було декілька. Спочатку роботи виконував приватний підприємець Роман Фіцич. Потім – ТзОВ «Авангард Граніт», зареєстрований у лютому 2013 року зі статутним капіталом у 5 тисяч гривень. Юридична адреса підприємства – Косівський район, с. Нижній Березів. Керівник підприємства – Роман Фіцич, той самий, що виконував ремонтні роботи раніше. Цікава деталь: ліцензія на будівельні роботи видана у квітні 2013 року, а вже у липні 2014-ого дію ліцензії керівник ТзОВ «Авангард Граніт» зупинив, хоча дійсна вона до 2016 року.

Станом на 1 жовтня 2013 року ТзОВ «Авангард Граніт» потрапляє в перелік боржників щодо сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України. Недоїмка по сплаті єдиного внеску – 8809 гривень. У 2014 році з керівника ТзОВ «Авангард Граніт» у судовому порядку двічі стягували штраф за несвоєчасну сплату податку на додану вартість та єдиного податку з юридичних осіб.

Видається, що «Авангард Граніт» - фірма-одноденка, створена лише під ремонт дороги на бульварі Лесі Українки. Точніше для «освоєння» виділених на ремонт коштів.

За інформацією з власних джерел, питанням зміни проекту, кошторису, домовленості з технаглядом займався Ярослав Гошій, колишній секретар міськради, штатний радник міського голови.

Скандал довкола ремонту на бульварі Лесі Українки тягнеться ще з минулого року. Торік у вересні Коломийська міжрайонна прокуратура під час перевірки встановила, що посадові особи відділу управління комунальним майном та посадовці приватних підприємств, які лагодили дорогу на бульварі, склали неправдиві документи за червень 2014 року про встановлення дорожньої бруківки. Однак, як з’ясувала прокуратура, такі роботи фактично не виконувались. Таким чином, приватним структурам було незаконно перераховано з місцевого бюджету понад 60 тисяч гривень. За цим фактом розпочали кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України.

Тепер громада Коломиї вимагає відкрити нове кримінальне провадження та провести незалежну експертизу без залучення відділу управління комунальним майном, міської влади та депутатів.

 

Вікторія Мартинюк, Євген Гапич,

для КУРСу, Коломия


11.09.2015 885 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1343
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1685 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2481
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2309 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7552
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15272 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

328

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1047

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1114

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1904
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

289
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

666
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

905
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3132
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

926
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1961
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1012
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35162 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

277
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

489
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

636
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

953