Ректор ПНУ взяв участь в Економічному форумі в польському місті Криниця

 

 

З 8 по 10 вересня 2015 року у польському містечку Криниця відбувся ювілейний XXV Економічний форум,який вже давно називають «Центральноєвропейським Давосом». 

 

Саме сюди щороку приїжджають відомі політики, економісти, експерти, власники і менеджери провідних компаній, вчені, бізнесмени та громадські активісти. За свою чверть сторічну історію Криниця стала одним з найвідоміших місць проведення жвавих дискусій, а також місцем, де приймаються найважливіші для ділового та політичного клімату рішення і декларації. Цей Форум є найбільшою і найважливішою зустріччю лідерів світу політики і бізнесу в Центральній і Східній Європі ,інформують у ПНУ.

 

В дискусії,присвяченій проблемам нерівності, що ускладнює життя людей й розвиток країн в Європі, взяв участь ректор Прикарпатського університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда.

 

Модератор дискусії в рамках економічного форму керівник інституційної дослідницької команди Інституту політичних досліджень Польської академії наук Марія Ярош, розпочинаючи розмову, підкреслила, що зростання макроекономічних і макро-соціальних нерівностей, що особливо проявилися після фінансової кризи 2008 року, веде до великої дестабілізації Європи і у світі. При цьому надмірна нерівність доходів заважає економічному розвитку. І це було доведено в останні роки не тільки економістами, політологами і соціологами, але й (що є новим) – фахівцями великих американських банків. Теоретики з кола Уолл-стріт стурбовані маргіналізацією та виключенням великих груп суспільства. На їхню думку, ці явища можуть призвести до масових заворушень, а в перспективі навіть до зміни політичної системи.

 

Саме таке питання поставила модератор до запрошених до дискусії гостей -- Анджея Йонаса - президента та головного редактора «Warsaw Voice», Гжегоша  Колодко - колишнього віце-прем’єра, міністра фінансів Республіки Польща, професора економіки з Академії Леона Козминского, Петра Пиша - відомого професора економіки з Німеччини, Катарини Таварес - секретаря та члена Виконавчої ради Загального союзу трудящих Португалії та ректора Прикарпатського національного університету імені Василя Стафаника Ігоря Цепенди.

 

У своїх роздумах, якими ректор Ігор Цепенда поділився з учасниками Економічного форуму на задану тему, він, зокрема, торкнувся нерівності, яка породжує проблемами у різних сферах життя, не тільки в економіці, а й у соціальній сфері, політичній, освітній галузі тощо. Втім відчуття безвиході породжує у соціумі вибухи. У якості прикладу Ігор Цепенда навів новітню історію України – Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013 року. Продовжуючи думку попереднього доповідача професора Гжегоша Колодко про те, що «спочатку люди виходять із себе, а потім виходять на вулиці», ректор Прикарпатського університету зазначив: «Україна – є однією з найдемократичніших держав на пострадянському просторі, саме тому  українці мали змогу пізнавати ЄС ще на початку 90-х. При цьому завжди задавали собі питання: чому європейці живуть краще? Звідки ця нерівність? І бажання змінити правила гри – стало дуже важливим викликом для українського суспільства. Сьогодні для українців вкрай важливо, щоб держава почала грати за правилами, а не грати правилами. Нині люди не сприймають гру правилами і вимагають, щоб європейські правила і норми діяли в Україні».


14.09.2015 382 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1007
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

813
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1931
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3289
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2578
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2567

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

274

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

755

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

716

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1651
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

394
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

755
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

641
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

376
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

408
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27067
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

865
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19702
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

460
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

419
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

751
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1403 4