Рейтинг найбільш завантажених перехресть Івано-Франківська

 

http://www.blitz.if.ua/include/img/medium/svitlofor%20(4).jpg

 

Кількість автотранспорту, котрий щодня курсує вулицями нашого міста, годі й перерахувати. За офіційними даними, лише в обласному центрі зареєстровано майже 55 тисяч автомобілів.

 

Колони машин по всьому місту сунуть довгими валками, а далі роз’їжджаються хто куди. І вже здається, ніби й не було завантаженого руху. Але є місця в Івано-Франківську, де в певні години скупчення автотранспорту змушує мимоволі задуматися над його кількістю або навіть шкодою від вихлопних газів. На порозі зима, а тому шкода від автомобільних випарів буде тільки зростати.

 

На початку цього року в Івано-Франківську проводилося дослідження викидів шкідливих компонентів автомобільними двигунами внутрішнього згоряння на дослідних ділянках  в зимовий період. Фахівці порахували кількість транспорту, котрий щодня курсує містом, і визначили найбільш завантажені ділянки. Враховуючи їхні результати, подаємо сьогодні рейтинг цих перехресть, адже кількість транспорту на дорожніх розв’язках навряд чи коли-небудь зменшиться. А це явище мають можливість спостерігати не лише автовласники, але й пасажири та пішоходи. Деколи такі скупчення транспорту в одному місці навіть стають перепоною на шляху до роботи.

 

Пальму першості віддаємо дуже популярному в народі «Тисменицькому» напрямку. Перехрестя вулиць Незалежності – Івасюка – Микитинецька дійсно вражає кількістю транспорту. Фахівці підрахували, що в середньому за одну добу тут проїжджає 46 464 автомобілі. Ще декілька років тому там була дійсно проблема із виїздом з міста. Але після зміни руху транспорту за рахунок третьої смуги ситуація дещо покращилася. Принаймні у години пік немає затяжних заторів. Ми вже неодноразово писали про те, що саме це перехрестя чекає на грандіозну реконструкцію.

 

Там планують обладнати кільце, котре дозволить максимально спростити пропуск транспорту. На жаль, чи не найбільша тиснява на цьому перехресті також спостерігається кожного ранку, коли всі поспішають на роботу. Водіям і пасажирам доводиться добряче понервувати, поки такий важливий світлофор пропустить їх у володіння міста. Черга до перехрестя деколи тягнеться аж через міст до вулиці Декабристів. Це й не дивно, адже місто розширюється, саме за Бистрицею розбудовуються нові житлові масиви. Мешканцям приміських сіл Угорники, Микитинці та Хриплин також доводиться простоювати у заторах на цьому перехресті, аби потрапити у місто.

 

На другій сходинці, як і можна було очікувати, перехрестя вулиць Новгородської – Галицької – Дністровської. І це не випадково, адже центральна частина міста приваблює автовласників, котрим треба не тільки на роботу, але й на ринок. Окрім міського транспорту, сюди воліють потрапити усі, кому не лінь. Скупчення легкових автомобілів та громадського транспорту на цьому перехресті буває настільки великим, що навіть пішоходи не встигають переходити вулицю. За добу в середньому тут проїжджає 42024 транспортні засоби.

 

Перекриття руху транспорту по вулиці Галицькій у сторону міської ратуші трохи зняло градус напруги. Але в години пік уся ця транспортна розв’язка потерпає від величезного затору. Метикуваті мешканці Івано-Франківська прекрасно розуміють, що у таких випадках містом найкраще курсувати на своїх двох. Особливо, якщо кудись поспішаєш. Рух на цьому перехресті може ще більше пожвавитися, якщо буде виконано рішення міськвиконкому щодо запровадження двостороннього руху по вулиці Дністровській.

 

Золота середина нашого рейтингу – перехрестя вулиць Незалежності – Залізничної. Це стратегічне місце перетину транспортних потоків із доброї половини області. Транспорт з усіх гірських районів, а також  із Тисменицького, Коломийського та Тернопільського напрямків рине у сторону залізничного та центрального автовокзалу. Це перехрестя щодоби проїжджає в середньому 39840 транспортних засобів. Одні машини їдуть прямо до центру чи намагаються виїхати із міста, інші маневрують до вокзалу і з нього. Вулиця Залізнична деколи настільки завантажена, що транспорт простоює навіть по 10-15 хвилин у черзі до світлофора.

 

Північна сторона Івано-Франківська також не поступається кількістю транспорту. Мікрорайон «Пасічна» – проблемна зона для нашого міста. Скільки років уже планують розвантажити міст і звести ще один, але це питання ніяк не зрушить з місця. Але навіть не в мості проблема.

 

Одним з найбільш завантажених перехресть є перетин вулиць Галицької – Горбачевського – Калуського шосе. Тут щодоби проїжджає в середньому 39384 транспортні засоби. Значне завантаження цього перехрестя спричинене єдиним транспортним коридором у напрямку Львова та декількох районів області. Нещодавно сюди ще й перенесли автовокзал із міжобласними та міжнародними рейсами, тому рух значно ускладнився великою кількістю автобусів.

 

Наш топ-5 завантажених перехресть замикає перетин вулиць Чорновола та Гординського. У цьому районі проходять основні дорожні артерії міста, і саме тут найпростіше переїхати із Мазепи на Чорновола чи навіть на Коновальця. Але про такі зручності перетину паралельних вулиць знає багато водіїв, тому й користають цим шансом. Є такі години, коли транспорт стоїть не лише на перехресті біля пологового будинку, але тягне за собою колони транспорту по всій вулиці Гординського та частини Мазепи зі сторони центру міста.

 

Тим часом рух на інших вулицях та перехрестях міста також інтенсивний. За допомогою сучасних ґаджетів можна дізнаватися в онлайн-режимі про затори попереду та оминати скупчення транспорту.


ТОП-5
1. Незалежності – Івасюка – Микитинецька 46464 авто/добу
2. Новгородська – Галицька – Дністровська 42024 авто/добу
3. Незалежності – Залізнична 39840 авто/добу
4. Галицька – Горбачевського – Калуське шосе 39384 авто/добу
5. Чорновола – Гординського 34968 авто/добу

 

Володимир БОДАК, Західний Кур'єр


26.11.2016 Володимир БОДАК 1628 0
Коментарі (0)

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1689
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1068
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1317 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3812 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33903
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2876

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

382

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

788

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1743

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1102
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1089
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

662
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

535
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2019
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12233
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1532
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1319
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

576
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

287
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

357
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

405
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1293