Ребекка Хармс: Ми повинні розглянути питання про можливі санкції до тих, хто намагається підірвати демократичний розвиток України

 

Співголова фракції зелених Європарламенту розповіла про необхідність негайної реакції Європи на події в Україні та можливість введення жорстких санкцій проти українського керівництва.


Забезпечення участі Юлії Тимошенко та Юрія Луценка у парламентських виборах європейські політики відкрито називали ледь не останнім шансом української влади на уникнення міжнародної ізоляції. Тепер їм стало зрозумілим: ні Тимошенко, ні Луценко на вибори не підуть. Якщо голова фракції «есдеків» (головних європартнерів Партії регіонів) у Європарламенті Ханнес Свобода в коментарі Тиждень.ua зазначив, що «шкодує» з приводу неучасті у виборах лідерів опозиції, то співголова фракції «зелених» Європейського вільного альянсу Ребекка Хармс висловилась значно радикальніше, закликаючи до негайної реакції Євросоюзу на поточні події в Україні та введення персональних санкцій проти українського керівництва.

 

Тиждень.ua: Пані Хармс, як ви ставитеся до рішення українського ЦВК щодо відмови в реєстрації кандидатами на парламентських виборах Юлії Тимошенко та Юрія Луценка? Чи будете ви вважати ці вибори вільними та прозорими, якщо Тимошенко та Луценко не візьмуть в них участь, що вже стало доконаним фактом?

- Рішення щодо відмови в реєстрації кандидатами осіб, що засуджені судом, на жаль, є логічним. Справжня, глибинна проблема полягає в тому, що суди видаються політично мотивованими. Стратегія президента Януковича та уряду Азарова щодо боротьби з політичними опонентами шляхом їх арештів та присудження довгих термінів ув’язнення головним опозиційним політикам є вкрай проблемною та свідчить про зловживання юридичними процедурами задля подальшого послаблення політичної опозиції.

Якщо так триватиме й надалі, я навряд чи сприйму майбутні парламентські вибори як вільні та демократичні.

Тиждень.ua: Чи буде ваша депутатська група публічно звертатися до українського керівництва у зв’язку з ситуацією, що склалася?

- Після того, як лідери ЄС більш чи менш символічно пробойкотували ЄВРО-2012, зараз вони більше схожі на пасивних спостерігачів за політично заплямованим правосуддям. Нові звинувачення на адресу Юлії Тимошенко, жорстокість до вкрай тяжко хворого Юрія Луценка і реакція української Генпрокуратури на рішення Європейського суду з прав людини повинні мати наслідки.

Тиждень.ua: Тобто варто чекати нової резолюції Європарламенту з приводу подій в Україні на наступній сесії, запланованій на вересень?

- В контексті заяв заступника Генпрокурора України, я звернулася до Єврокомісії, щоб з’ясувати, як вона розцінює поточні погані новини з України та якій стратегії слідує. Виходячи з цієї відповіді, наша група буде вирішувати, як діяти далі. Але саме  передвиборчий період - дуже важливий. І потім дебатувати в Європарламенті вже може бути запізно.

Тиждень.ua:  Близько двох з половиною місяців пройшло з часу ухвалення останньої резолюції Європарламенту щодо ситуації в Україні. Чи бачите ви якісь кроки української влади в напрямку виконання усіх рекомендацій, які містяться в резолюції?

- Ставлення до Юлії Тимошенко та інших опозиційних лідерів затьмарює все інше. Попри те, що Юлії Тимошенко останнім часом дозволили провести кілька зустрічей, зокрема і з послом Євросоюзу, медичний стан Юрія Луценка викликає більше побоювань, ніж будь-коли. Євросоюз та Світова організація торгівлі повинні посилити тиск і заморозити міжнародні угоди з Україною, які зараз обговорюються. Ми також повинні розглянути питання про подальші можливі санкції, зокрема відмову у візі тим, хто намагається підірвати демократичний розвиток України задля власної політичної вигоди.

 

Тиждень.ua


15.08.2012 624 2
Коментарі (2)

Бондаренко 2012.08.17, 11:47
Будь-яка її заява з приводу України тиражується і розповсюджується. Хоча вже були випадки, коли слова цієї депутатки Європарламенту офіційно спростовували представники вищого керівництва ЄС та Європарламенту – чого варта хоча б її заява про те, що домовленості 2009 року щодо ціни на газ Юлія Тимошенко погоджувала з Єврокомісією. У Європі пані Хармс відома тим, що саме вона добилася повного закриття у Німеччині атомних електростанцій, зробивши енергетику Німеччини більш залежною від російського газу. В Німеччині натякають, що пані Хармс має тісну пов'язаність із "Газпромом". З якого часу вона стала головним експертом по Україні? Чи не з часу знайомства з паном Немирею? За останніх два місяці вона чотири рази висловлювалася щодо України – переважно у прив'язці до справи Тимошенко.
Василь І. 2012.08.17, 22:29
Красива жінка. Маті Харі-2(за ніком "Бондаренко"). Підтримую.
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

157
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13228 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1500
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

821
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6029
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1672

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

594

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1414

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1230

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1129
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

478
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

610
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1525
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

556
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

837
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5870
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13387
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

184
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

488
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

439
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

749 2