Реабілітація у Франківську: де та чому вчаться майбутні ерготерапевти (фото)

Сьогодні в Івано-Франківському національному медичному університеті діють десятки навчально-практичних центрів, де студенти різних спеціальностей вдосконалюють свої знання і вміння. Також є десяток клінічних баз, на яких майбутні ерготерапевти вже з першого курсу оволодівають практичними вміннями, вчаться спілкуватися з пацієнтами.

ІФНМУ пропонує знайомство з різними базами.

Зокрема клінічна база Івано-Франківського обласного лікувально-фізкультурного центру "Здоров'я", що знаходиться за адресою вул. Матейки, 20. Основна спеціалізація центру — медичні огляди спортсменів, їхній допуск до змагань, а також обслуговування спортивних змагань. На обліку в Центрі — близько 4,5 тисячі спортсменів, половина з яких діти. Інша сфера діяльності — реабілітація спортсменів і пацієнтів з різними патологіями.

За словами Романа Гриневича, головного лікаря центру "Здоров'я", асистента загальної практики (сімейної медицини), фізичної реабілітації та спортивної медицини, останніми роками в Україну приїжджають провідні фахівці з Норвегії, Швеції, Німеччини, і українські фахівці переймають від них світові стандарти фізичної реабілітації та ерготерапії.

"Потреба в таких фахівцях чим далі, буде тільки зростати, — говорить Роман Гриневич. — До прикладу, зараз реабілітація інсультного хворого виглядає як робота одного лікаря-реабілітолога і команди з 8-10 фахівців з середньо-спеціальною медичною освітою. Кожен з фахівців має свій напрям роботи, але керує всім саме лікар-реабілітолог".

Серед процедур, як можна побачити в Центрі здоров'я — лазеротерапія, або лазеропунктура, застосування світла видимого червоного лазера з метою зняття запальних проявів у суглобах. Також проводять тут електрофорез, який дозволяє покращити трофіку тканин, заживлення. Є тут і масажний кабінет. Відбуваються індивідуальні та групові заняття лікувальною гімнастикою.

Студенти ІФНМУ вже з першого курсу з головою поринули у світ реабілітології. "Реабілітація досить нерозвинена в нашій країни, і хочеться докластись до того, щоб вона стала більш розвинутою, — говорить студентка Романа Маковійчук. — По-перше, це буде краще для всіх людей, а ще сама медицина піде вгору, ну й це дуже цікаво. Я з дитинства хотіла бути лікарем. При вступі подавала документи на загальну медицину, але потім побачила, що відкрилась нова спеціальність, і подумала, чому б не спробувати".

"Лікар-реабілітолог завжди має прагнути до результату, і коли ми його досягаємо, це велика радість — продовжує студентка. — Якщо ми лікуємо той же сколіоз, то результат помітно вже на перших етапах лікування. Приводити людей заново до життя, давати їм новий подих — це велика перевага".

"Вже на першому курсі в нас передбачена ознайомча практика зі спеціальністю, тож студенти вже отримують розуміння, де вони можуть працювати після отримання освіти, яку вони обрали, — говорить заступник декана медичного факультету зі спеціальності "Педіатрія" Тарас Кобрин. — Наразі ми маємо у своєму розпорядженні 10 баз різного спрямування, куди приходять студенти невеличкими групами по троє людей. Багато цих баз є на базі лікувальних закладів, адже реабілітолог працює в команді з лікуючим лікарем, який веде цього пацієнта. Тільки в такій співпраці можна визначити об'єми навантажень, обсяг вправ, які можна давати пацієнту, щоб реабілітація не зашкодила, а допомогла відновитись".

"Потреба в лікарях реабілітологах є у всьому світі, і я впевнений, що вже зараз ця сфера неймовірно буде розвиватися і в Україні, тож перспективи для наших молодих колег, — підсумовує Роман Гриневич. — Минулого року я був на семінарі викладачів Коледжу з фізичної реабілітації Вісконсіна, США, та половина викладачів мали українське походження. У них реабілітологія отримала поштовх після війни у В'єтнамі, тож можна передбачити, що українську ребілітологію чекає те саме. Проблема буде не лише в учасниках АТО, які потребують реабілітації, на жаль, зростає кількість інсультних, інфарктних хворих. Тож потреба у кваліфікованих фахівцях є неймовірна".

Фотогалерея


17.02.2018 1487 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

428
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2973
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21128
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2001
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1515 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2392

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

58

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

739

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2170

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

849
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

175
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

478
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1015
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

177
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

795
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

761
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

695
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8238
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

901 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

894
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2189 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

839