«Разом нас багато», або Де поділись «Ґринджоли» після «Помаранчевої революції»

 

 

Змерзлі носи та червоні щоки, помаранчеві стяги та стрічки, національні прапори – тисячі дорослих, старих та молодих людей з усієї України, стоячи на Майдані Незалежності співають «Разом нас багато, нас не подолати!». Ця ж пісня лунає з вуличних колонок, гучномовців та динаміків машин.

 

Пісня «Разом нас багато» була написана гуртом «Ґринджоли» у Івано-Франківську наступного дня після початку «Помаранчевої революції» , і їй вистачило доби, щоб облетіти всю Україну та стати гімном тих, хто підтримував Віктора Ющенка, кандидата у президенти від опозиції.

 

З цією піснею «Ґринджоли» об’їздили всю країну, з нею ж представляли Україну на музичному конкурсі Євробачення, фінал якого відбувся 21 травня 2005 року у Києві. Заспівавши злегка перероблений, аполітичний варіант свого хіта, колектив посів одне із останніх місць — що стало символічним передбаченням долі лідерів Майдану і самого гурту. Коли стихла хвиля загального невдоволення самим фактом вибору «Ґринджол» як представника від країни, про гурт забули.

 

Сім років потому, виявляється, колектив «Ґринджоли» існує, хоча і в зміненому складі.

 

Як зізнається Роман Калин, вокаліст «Ґринджол», автор пісні «Разом нас багато» та, власне, єдиний, хто залишився у групі з оригінального складу, колектив перебуває у такому собі замороженому стані, не виступаючи та не створюючи нових пісень.

 

«Хочете - запрошуйте, - посміхається Калин. - Мені це не цікаво, але ми можемо виступати».

 

Автор «помаранчевого гімну» живе у Івано-Франківську, займаючись записом та аранжуванням інших музикантів. Також Калин допомагає місцевій радіостанціі «Дзвони» - малобюджетній релігійній станції, створеній на кошти жертводавців, за словами музиканта, чи не єдиній, яка транслює виключно український продукт.

 

Схожою справою займається і Роман Костюк, який разом із Калином ще на початку 1990-х заснував «Ґринджоли». Щоправда, на відміну від напарника, до гурту він жодного відношення більше не має.

 

«Так, це історія, це супер, але сьогодні «Ґринджоли» нікому не потрібні, - пояснює Костюк. – Я не бачу там перспективи руху чи розвитку, а з музикою я і досі не розлучився».

 

Обидва співзасновники «Ґринджол» згадують події та атмосферу «Помаранчевої революції» із теплом та ностальгією – жоден із них не шкодує, що брав у ній участь.

 

«Те, що потім коїлось – то вже політика і популізм, - говорить Костюк. - А перші місяці... Нічого поганого в серці не тримаю, маю лише чисті спогади. Люди тоді стали на захист країни, ми думали про майбутнє та дітей, а політики думали про свої гроші та користь».

 

Калин зізнався, що в ідеї, за яку вийшли люди, а саме, що «ми є люди, а не тупа маса», він не розчарувався і навіть «далі був би готовий вийти і підтримувати цю ідею». Проте, говорить він, це станеться лише тоді, коли з нього знову «робили би болвана». Наразі у нього все добре – працює, «нормально заробляє».

 

«Якщо хочеш щось мати –треба важко працювати. Хто працює, той щось має», - заявляє він.

 

Костюк питання, чи вийде він «на майдан» знову, взагалі відкидає.

 

«Нової революції не буде. Про це багато говорять, але її не буде, - пояснює Костюк. – Ті, хто зробили революцію, побачили, що ті, кого вони вибрали,нічим не краще. Потрібні десятки років, щоб знову визріла революція, а ми, українці, дуже терплячий народ».

 

Проте, на думку Костюка, пісня «Разом нас багато» і досі актуальна в Україні.

 

«Люди повинні разом триматись. Будь-що ми можемо зробити лише разом, - говорить він. -Кращого лозунгу придумати неможливо».

 

Щоправда, за все своє існування «помаранчевий гімн» приніс авторам лише $300. Як розказав Калин, компанія, з якою «Ґринджоли» підписали контракт на тиражування та просування треку, просто його «кинула», скориставшись «наївністю та довірливістю Івано-Франківських хлопців» та привласнивши більшу частину коштів.

 

Для Андрія Даховського, президента компанії Universal Ukraine, такий відгук Калина виявився повною несподіванкою.

 

"Ми мали гарні робочі стосунки, поки мали контракт, - сказав він. - Після його завершення навіть підтримували хороші неробочі стосунки".

 

Провальний виступ на Євробаченні теж, виявляється, був ідеєю компанії.

 

«У контракті був один цікавий пункт - гурт не міг відмовлятись від жодних концертів, які пропонує компанія», - згадує Калин, додаючи, що у разі порушення цього пункту «Ґринджоли» мали б заплатити штраф у розмірі 25 000 євро.

 

До програшу обидва ставляться із байдужістю – головне, говорять музиканти, - ставлення до пісні людей, які тоді днями мерзли на Майдані.

 

«Я пісню вигадав за 15 хвилин, - згадує Калин. – Мелодію придумав, а текст я не вигадував – це все були слова, які і так лунали на майдані, я їх лише впорядкував».

 

www.kyivpost.ua


25.11.2011 2951 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

221
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

491
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1596
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2858
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2399
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2384

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

358

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

540

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1388

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1474
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

501
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

362
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

744
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

100
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

243
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26847
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

707
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

258
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

265
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

586
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

749
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

790