«Разом нас багато», або Де поділись «Ґринджоли» після «Помаранчевої революції»

 

 

Змерзлі носи та червоні щоки, помаранчеві стяги та стрічки, національні прапори – тисячі дорослих, старих та молодих людей з усієї України, стоячи на Майдані Незалежності співають «Разом нас багато, нас не подолати!». Ця ж пісня лунає з вуличних колонок, гучномовців та динаміків машин.

 

Пісня «Разом нас багато» була написана гуртом «Ґринджоли» у Івано-Франківську наступного дня після початку «Помаранчевої революції» , і їй вистачило доби, щоб облетіти всю Україну та стати гімном тих, хто підтримував Віктора Ющенка, кандидата у президенти від опозиції.

 

З цією піснею «Ґринджоли» об’їздили всю країну, з нею ж представляли Україну на музичному конкурсі Євробачення, фінал якого відбувся 21 травня 2005 року у Києві. Заспівавши злегка перероблений, аполітичний варіант свого хіта, колектив посів одне із останніх місць — що стало символічним передбаченням долі лідерів Майдану і самого гурту. Коли стихла хвиля загального невдоволення самим фактом вибору «Ґринджол» як представника від країни, про гурт забули.

 

Сім років потому, виявляється, колектив «Ґринджоли» існує, хоча і в зміненому складі.

 

Як зізнається Роман Калин, вокаліст «Ґринджол», автор пісні «Разом нас багато» та, власне, єдиний, хто залишився у групі з оригінального складу, колектив перебуває у такому собі замороженому стані, не виступаючи та не створюючи нових пісень.

 

«Хочете - запрошуйте, - посміхається Калин. - Мені це не цікаво, але ми можемо виступати».

 

Автор «помаранчевого гімну» живе у Івано-Франківську, займаючись записом та аранжуванням інших музикантів. Також Калин допомагає місцевій радіостанціі «Дзвони» - малобюджетній релігійній станції, створеній на кошти жертводавців, за словами музиканта, чи не єдиній, яка транслює виключно український продукт.

 

Схожою справою займається і Роман Костюк, який разом із Калином ще на початку 1990-х заснував «Ґринджоли». Щоправда, на відміну від напарника, до гурту він жодного відношення більше не має.

 

«Так, це історія, це супер, але сьогодні «Ґринджоли» нікому не потрібні, - пояснює Костюк. – Я не бачу там перспективи руху чи розвитку, а з музикою я і досі не розлучився».

 

Обидва співзасновники «Ґринджол» згадують події та атмосферу «Помаранчевої революції» із теплом та ностальгією – жоден із них не шкодує, що брав у ній участь.

 

«Те, що потім коїлось – то вже політика і популізм, - говорить Костюк. - А перші місяці... Нічого поганого в серці не тримаю, маю лише чисті спогади. Люди тоді стали на захист країни, ми думали про майбутнє та дітей, а політики думали про свої гроші та користь».

 

Калин зізнався, що в ідеї, за яку вийшли люди, а саме, що «ми є люди, а не тупа маса», він не розчарувався і навіть «далі був би готовий вийти і підтримувати цю ідею». Проте, говорить він, це станеться лише тоді, коли з нього знову «робили би болвана». Наразі у нього все добре – працює, «нормально заробляє».

 

«Якщо хочеш щось мати –треба важко працювати. Хто працює, той щось має», - заявляє він.

 

Костюк питання, чи вийде він «на майдан» знову, взагалі відкидає.

 

«Нової революції не буде. Про це багато говорять, але її не буде, - пояснює Костюк. – Ті, хто зробили революцію, побачили, що ті, кого вони вибрали,нічим не краще. Потрібні десятки років, щоб знову визріла революція, а ми, українці, дуже терплячий народ».

 

Проте, на думку Костюка, пісня «Разом нас багато» і досі актуальна в Україні.

 

«Люди повинні разом триматись. Будь-що ми можемо зробити лише разом, - говорить він. -Кращого лозунгу придумати неможливо».

 

Щоправда, за все своє існування «помаранчевий гімн» приніс авторам лише $300. Як розказав Калин, компанія, з якою «Ґринджоли» підписали контракт на тиражування та просування треку, просто його «кинула», скориставшись «наївністю та довірливістю Івано-Франківських хлопців» та привласнивши більшу частину коштів.

 

Для Андрія Даховського, президента компанії Universal Ukraine, такий відгук Калина виявився повною несподіванкою.

 

"Ми мали гарні робочі стосунки, поки мали контракт, - сказав він. - Після його завершення навіть підтримували хороші неробочі стосунки".

 

Провальний виступ на Євробаченні теж, виявляється, був ідеєю компанії.

 

«У контракті був один цікавий пункт - гурт не міг відмовлятись від жодних концертів, які пропонує компанія», - згадує Калин, додаючи, що у разі порушення цього пункту «Ґринджоли» мали б заплатити штраф у розмірі 25 000 євро.

 

До програшу обидва ставляться із байдужістю – головне, говорять музиканти, - ставлення до пісні людей, які тоді днями мерзли на Майдані.

 

«Я пісню вигадав за 15 хвилин, - згадує Калин. – Мелодію придумав, а текст я не вигадував – це все були слова, які і так лунали на майдані, я їх лише впорядкував».

 

www.kyivpost.ua


25.11.2011 3199 0
Коментарі (0)

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

386
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

523
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2333
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1721
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2017
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5622 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1131

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1144

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1654

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1129
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

886
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

742
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14560
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

553
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10401
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6075
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

623
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7546
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2783
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

530
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

626
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

465