«Разом нас багато», або Де поділись «Ґринджоли» після «Помаранчевої революції»

 

 

Змерзлі носи та червоні щоки, помаранчеві стяги та стрічки, національні прапори – тисячі дорослих, старих та молодих людей з усієї України, стоячи на Майдані Незалежності співають «Разом нас багато, нас не подолати!». Ця ж пісня лунає з вуличних колонок, гучномовців та динаміків машин.

 

Пісня «Разом нас багато» була написана гуртом «Ґринджоли» у Івано-Франківську наступного дня після початку «Помаранчевої революції» , і їй вистачило доби, щоб облетіти всю Україну та стати гімном тих, хто підтримував Віктора Ющенка, кандидата у президенти від опозиції.

 

З цією піснею «Ґринджоли» об’їздили всю країну, з нею ж представляли Україну на музичному конкурсі Євробачення, фінал якого відбувся 21 травня 2005 року у Києві. Заспівавши злегка перероблений, аполітичний варіант свого хіта, колектив посів одне із останніх місць — що стало символічним передбаченням долі лідерів Майдану і самого гурту. Коли стихла хвиля загального невдоволення самим фактом вибору «Ґринджол» як представника від країни, про гурт забули.

 

Сім років потому, виявляється, колектив «Ґринджоли» існує, хоча і в зміненому складі.

 

Як зізнається Роман Калин, вокаліст «Ґринджол», автор пісні «Разом нас багато» та, власне, єдиний, хто залишився у групі з оригінального складу, колектив перебуває у такому собі замороженому стані, не виступаючи та не створюючи нових пісень.

 

«Хочете - запрошуйте, - посміхається Калин. - Мені це не цікаво, але ми можемо виступати».

 

Автор «помаранчевого гімну» живе у Івано-Франківську, займаючись записом та аранжуванням інших музикантів. Також Калин допомагає місцевій радіостанціі «Дзвони» - малобюджетній релігійній станції, створеній на кошти жертводавців, за словами музиканта, чи не єдиній, яка транслює виключно український продукт.

 

Схожою справою займається і Роман Костюк, який разом із Калином ще на початку 1990-х заснував «Ґринджоли». Щоправда, на відміну від напарника, до гурту він жодного відношення більше не має.

 

«Так, це історія, це супер, але сьогодні «Ґринджоли» нікому не потрібні, - пояснює Костюк. – Я не бачу там перспективи руху чи розвитку, а з музикою я і досі не розлучився».

 

Обидва співзасновники «Ґринджол» згадують події та атмосферу «Помаранчевої революції» із теплом та ностальгією – жоден із них не шкодує, що брав у ній участь.

 

«Те, що потім коїлось – то вже політика і популізм, - говорить Костюк. - А перші місяці... Нічого поганого в серці не тримаю, маю лише чисті спогади. Люди тоді стали на захист країни, ми думали про майбутнє та дітей, а політики думали про свої гроші та користь».

 

Калин зізнався, що в ідеї, за яку вийшли люди, а саме, що «ми є люди, а не тупа маса», він не розчарувався і навіть «далі був би готовий вийти і підтримувати цю ідею». Проте, говорить він, це станеться лише тоді, коли з нього знову «робили би болвана». Наразі у нього все добре – працює, «нормально заробляє».

 

«Якщо хочеш щось мати –треба важко працювати. Хто працює, той щось має», - заявляє він.

 

Костюк питання, чи вийде він «на майдан» знову, взагалі відкидає.

 

«Нової революції не буде. Про це багато говорять, але її не буде, - пояснює Костюк. – Ті, хто зробили революцію, побачили, що ті, кого вони вибрали,нічим не краще. Потрібні десятки років, щоб знову визріла революція, а ми, українці, дуже терплячий народ».

 

Проте, на думку Костюка, пісня «Разом нас багато» і досі актуальна в Україні.

 

«Люди повинні разом триматись. Будь-що ми можемо зробити лише разом, - говорить він. -Кращого лозунгу придумати неможливо».

 

Щоправда, за все своє існування «помаранчевий гімн» приніс авторам лише $300. Як розказав Калин, компанія, з якою «Ґринджоли» підписали контракт на тиражування та просування треку, просто його «кинула», скориставшись «наївністю та довірливістю Івано-Франківських хлопців» та привласнивши більшу частину коштів.

 

Для Андрія Даховського, президента компанії Universal Ukraine, такий відгук Калина виявився повною несподіванкою.

 

"Ми мали гарні робочі стосунки, поки мали контракт, - сказав він. - Після його завершення навіть підтримували хороші неробочі стосунки".

 

Провальний виступ на Євробаченні теж, виявляється, був ідеєю компанії.

 

«У контракті був один цікавий пункт - гурт не міг відмовлятись від жодних концертів, які пропонує компанія», - згадує Калин, додаючи, що у разі порушення цього пункту «Ґринджоли» мали б заплатити штраф у розмірі 25 000 євро.

 

До програшу обидва ставляться із байдужістю – головне, говорять музиканти, - ставлення до пісні людей, які тоді днями мерзли на Майдані.

 

«Я пісню вигадав за 15 хвилин, - згадує Калин. – Мелодію придумав, а текст я не вигадував – це все були слова, які і так лунали на майдані, я їх лише впорядкував».

 

www.kyivpost.ua


25.11.2011 3360 0
Коментарі (0)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

867 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

796
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1614
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2241
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4217 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3218

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

220

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

449

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

389

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

860
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

630
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

675
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

961
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1074
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

674
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6257
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1750
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31765 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1545
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

758 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

722