Райони, громади, населення: яким буде Прикарпаття за новим поділом

Вже з наступного року на Прикарпатті почне діяти новий адміністративно-територіальний устрій. В області залишиться всього шість районів.

Суспільне підготувало інформацію про те, яким буде розмір районів, кількість населення та скільки громад функціонуватимуть на їхніх територіях, інформує Фіртка.

"Повноваження новообрані голови набирають після першої сесії, на якій вони складають присягу. Робота громади в новому адміністративно-територіальному устрої, що стосується бюджету і повноважень, починає діяти з першого січня 2021-го року", - виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України, регіональний консультант з бюджетних питань Юрій Стефанчук.


Івано-Франківськ район


Площа району становитиме 3,91 тис км кв. Населення - 560,1 тис людей. Кількість населених пунктів - 319.

На території району функціонуватимуть 20 територіальних громад. Зокрема, шість селищних (Більшівцівська, Букачівська, Єзупільська, Лисецька, Обертинська та Солотвинська), сім сільських (Дзвиняцька, Дубовецька, Загвіздянська, Олешанська, Старобогородчанська, Угринівська та Ямницька), чотири міські (Галицька, Івано-Франківська, Рогатинська та Тисменицька).

Центр району - Івано-Франківськ (населення - 237,7 тисячі).


Коломийський район


Площа району становитиме 2,48 тис км кв. Населення - 279,8 тис людей. Кількість населених пунктів - 190.

На території району функціонуватимуть 13 територіальних громад. Зокрема, п'ять селищних (Гвіздецька, Заболотівська, Отинійська, Печеніжинська та Чернелицька), п'ять сільських (Коршівська, Матеївецька, Нижньовербізька, Підгайчиківська та П'ядицька), три міські (Городенківська, Коломийська та Снятинська).

Центр району - Коломия (населення - 61,2 тисячі).


Косівський район


Площа району становитиме 0,85 тис км кв. Населення - 85,7 тис людей. Кількість населених пунктів - 40.

На території району функціонуватиме п'ять територіальних громад. Зокрема, дві селищні (Кутська та Яблунівська), дві сільські (Космацька та Рожнівська), одна міська (Косівська).

Центр району - Косів (населення - 8,5 тисяч).


Верховинський район


Площа району становитиме 1,27 тис км кв. Населення - 30,5 тис людей. Кількість населених пунктів - 43.

На території району функціонуватимуть три територіальні громади. Зокрема, одна селищна (Верховинська), дві сільські (Білоберізька та Зеленська).

Центр району - Верховина (населення - 5,8 тисячі).


 Надвірнянський район


Площа району становитиме 1,87 тис км кв. Населення - 130,6 тис людей. Кількість населених пунктів - 50.

На території району функціонуватимуть вісім територіальних громад. Зокрема, три селищні (Ворохтянська, Делятинська та Ланчинська), три сільські (Пасічнянська, Переріслянська та Поляницька), дві міські (Надвірнянська та Яремчанська).

Центр району - Надвірна (населення - 22,5 тисячі).


Калуський район


Площа району становитиме 3,55 тис км кв. Населення - 286,5 тис людей. Кількість населених пунктів - 162.

На території району функціонуватимуть 13 територіальних громад. Зокрема, п'ять селищних (Брошнів-Осадська, Вигодська, Войнилівська, Перегінська та Рожнятівська), п'ять сільських (Верхнянська, Витвицька, Дубівська, Новицька та Спаська), три міські (Болехівська, Долинська та Калуська).

Центр району - Калуш (населення - 66,1 тисячі).

За словами Юрія Стефанчука, наразі йде мова про завершення формування базового та субрегіонального рівня.

"Після 25-го жовтня ми маємо депутатів та голів 62-х територіальних громад. Щодо їхніх повноважень - вони сьогодні є відомі. Ми очікуємо зміни до закону, щоб наповнити змістом в частині їхніх повноважень. Це управління мережами освіти та медицини, соціального захисту, культури та інфраструктури. Щодо повноважень районів поки немає закону, який би говорив, що вони мають робити. Тобто законодавець ще має придумати та затвердити дану процедуру", - каже він.

На запитання, які зміни очікують на нові громади, експерт відповів так:

"Громади наповнюються ресурсом та повноваженнями, який був на рівні районних рад, щоб надавати послуги на місцях. Тобто відповідальність за розвиток цієї території в межах своїх повноважень будуть нести територіальна громада та керівники. Не потрібно буде вишукувати ресурсу та мотивації на районному рівні, звертатися до них для розв'язання проблем на місцях, як це було раніше".


Читайте також:

ВР майже вчетверо зменшила кількість районів в Україні

Кабмін наново поділив Україну: на Прикарпатті буде 5 районів

На Прикарпатті затвердили шість районів: Верховинський таки буде


08.11.2020 2318
Коментарі ()

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

905
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

725
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1834
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3165
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2514
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2500

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

172

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

691

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

653

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1540
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

300
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

639
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

580
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

286
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

350
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26991
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

804
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19644
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

386
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

368
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

694
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1213 1