Radio France Internationale: Європейському Союзу не подобається змагатися з Україною з бігу по граблях

Вибіркове правосуддя для ЄС неприпустиме. Єврокомісар з розширення Штефан Фюле зустрівся у Києві і з владою, і з опозицією. І застеріг українських можновладців від застосування вибіркового правосуддя проти опозиції – пише Борис Клименко у статті, яку опублікував інтернет-портал російської служби Radio France Internationale (RFI).

 

Єврокомісар Штефан Фюле нагадав українській владі про те, що застосування вибіркового правосуддя проти політичних опонентів не сприяє зближенню з Європейським Союзом.

 

Зміна політичних поколінь в Об’єднаній Європі та на пострадянському просторі ніколи не збігалися. Можна тільки уявити собі, як реагували б сучасні французи чи німці, якби у них з’явився казус на ім’я Лукашенка! Здається, тільки до Назарбаєва у Європі ставляться із розумінням: найбільш європейський з усіх азійських пострадянських керівників.

 

Але ж у більшості колишніх радянських, які стали високопоставленими державними чиновниками, приклад політичного довголіття Сталіна або Брєжнєва викликає непереборну тугу. Не так за ним, як за його умовами. Ну навіщо, скажіть, уся ця опозиція? Адже ж можна багато років керувати державою, навіть не згадуючи про її існування.

 

А тут раптом приїжджає молодий комісар Європейського Союзу з питань розширення та європейської політики сусідства, представник Чехії Штефан Фюле і починає заганяти високоповажному президенту України цвяхи: «Я ще раз хочу наголосити на необхідності забезпечити, щоб кримінальне законодавство не використовувалося у політичних цілях, і щоб принципи чесного справедливого та незалежного правового процесу повністю дотримувалися», – заявив під час зустрічі з президентом України єврокомісар Штефан Фюле.

 

Гаразд, українській пострадянській владі здається, що гостю – кадровому дипломатові, колишньому випускникові Московського державного існтитуту міжнародних відносин, – ситуція у країні буде яснішою на обопільно зрозумілій мові, адже він також, як і представники української влади, говорить російською. Але чому ж він зустрічається з представниками опозиції? Навіщо потрібна зустріч із двічі колишнім міністром закордонних справ, лідером Руху, нинішнім головою парламентського комітету з питань європейської інтеграції Борисом Тарасюком?

 

Ну і зовсім уже ні до чого його зустріч із колишнім прем’єр-міністром України, лідером партії «Батьківщина» Юлією Тимошенко! Проти неї порушено кілька кримінальних справ, як, зрештою, і проти багатьох її колишніх підлеглих по Кабінету Міністрів. Однак і під час зустрічі з Юлією Тимошенко єврокомісар Штефан Фюле відзначає те саме, що й під час зустрічі з Віктором Януковичем: неприпустимість вибіркового застосування правосуддя стосовно політичних опонентів та знепокоєння зростаючим тиском на громадянське суспільство, погіршенням ситуації у медіа-просторі і суттєвим звуженням політичного плюралізму.

 

Зрозуміло, у будь-якої влади виникає серйозний спротив тому, щоб представники міжнародних організацій не «награвали» імідж опозиції. Адже домовленість Штефана Фюле з Юлією Тимошенко про те, що найближчим часом вони проведуть зустріч у Брюсселі, свідчить про те, що аргументація нинішньої української влади зовсім не переконала єврокомісара у її правоздатності. Отже, візит Юлії Тимошенко до сьогоднішньої столиці Європейського Союзу зробить неможливим її арешт. А так хотілося б у Європу без усієї цієї опозиції!

 

Але під час зустрічі з єврокомісаром лідерка опозиції Юлія Тимошенко дала сигнал не тільки всій Європі, але й усій нинішній владі: «У мене вистачить політичної волі та внутрішньої свободи для того, щоб зробити Україну більш демократичною та більш європейською, а наших громадян – вільнішими та багатшими», – заявила Юлія Тимошенко під час зістрічі зі Штефаном Фюле.

 

На цьому тлі найгірший вигляд довелося мати іншому кадровому дипломату – міністру закордонних справ України Костянтину Грищенку, який брав участь у спільній зі Штефаном Фюле прес-конференції. Йому не залишалося нічого, як повторювати застарілу мантру української влади: «Українська влада рішуче налаштована виконати своє “домашнє завдання”, і найближчими днями буде створена координаційна комісія з виконання плану дій на чолі з прем’єром», – сказав Костянтин Грищенко.

 

Шлях інтеграції України до Європейського Союзу всіяний такою кількістю дочасно спочилих у Бозі координаційних комісій, що і святців не вистачить, щоб усіх їх пом’янути. Жодна з цих комісій не могла переконати можновладців, що спілкування з опозицією має будуватися на європейських принципах. Інакше верблюдові буде легше пройти крізь вушко голки, ніж Україні виконати чергове «домашнє завдання».

 

У президента України, прем’єр-міністра та парламентської більшості під керівництвом Партії регіонів достатньо владних інструментів для того, щоб організованими колонами рушити до Європи. Тільки європейські процедури не передбачають вибіркового правосуддя, і не лише стосовно опозиції, про що не забув нагадати їм під час нинішнього візиту єврокомісар Штефан Фюле.

 

Думаю, що зростання ВВП, яким хотів потішити єврокомісара прем’єр-міністр України Микола Азаров, не збурив у тому солодких надій. Адже для спрощення візового режиму Європейського Союзу з Україною набагато важливіше мати схожі правові системи, ніж схожі показники ВВП.

 

ІноЗМІ

11


12.01.2011 775 1
Коментарі (1)

NDGfkXMZpYEUsiF 2011.07.28, 11:52
Please keep thrwoing these posts up they help tons.
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

109
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

517
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

890
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1929
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3456
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2354 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

726

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

627

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

600

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

613
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10260
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1098
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5154
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

911
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2713
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1112
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

252
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

624
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

538
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

598
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

946 2