Radio France Internationale: Європейському Союзу не подобається змагатися з Україною з бігу по граблях

Вибіркове правосуддя для ЄС неприпустиме. Єврокомісар з розширення Штефан Фюле зустрівся у Києві і з владою, і з опозицією. І застеріг українських можновладців від застосування вибіркового правосуддя проти опозиції – пише Борис Клименко у статті, яку опублікував інтернет-портал російської служби Radio France Internationale (RFI).

 

Єврокомісар Штефан Фюле нагадав українській владі про те, що застосування вибіркового правосуддя проти політичних опонентів не сприяє зближенню з Європейським Союзом.

 

Зміна політичних поколінь в Об’єднаній Європі та на пострадянському просторі ніколи не збігалися. Можна тільки уявити собі, як реагували б сучасні французи чи німці, якби у них з’явився казус на ім’я Лукашенка! Здається, тільки до Назарбаєва у Європі ставляться із розумінням: найбільш європейський з усіх азійських пострадянських керівників.

 

Але ж у більшості колишніх радянських, які стали високопоставленими державними чиновниками, приклад політичного довголіття Сталіна або Брєжнєва викликає непереборну тугу. Не так за ним, як за його умовами. Ну навіщо, скажіть, уся ця опозиція? Адже ж можна багато років керувати державою, навіть не згадуючи про її існування.

 

А тут раптом приїжджає молодий комісар Європейського Союзу з питань розширення та європейської політики сусідства, представник Чехії Штефан Фюле і починає заганяти високоповажному президенту України цвяхи: «Я ще раз хочу наголосити на необхідності забезпечити, щоб кримінальне законодавство не використовувалося у політичних цілях, і щоб принципи чесного справедливого та незалежного правового процесу повністю дотримувалися», – заявив під час зустрічі з президентом України єврокомісар Штефан Фюле.

 

Гаразд, українській пострадянській владі здається, що гостю – кадровому дипломатові, колишньому випускникові Московського державного існтитуту міжнародних відносин, – ситуція у країні буде яснішою на обопільно зрозумілій мові, адже він також, як і представники української влади, говорить російською. Але чому ж він зустрічається з представниками опозиції? Навіщо потрібна зустріч із двічі колишнім міністром закордонних справ, лідером Руху, нинішнім головою парламентського комітету з питань європейської інтеграції Борисом Тарасюком?

 

Ну і зовсім уже ні до чого його зустріч із колишнім прем’єр-міністром України, лідером партії «Батьківщина» Юлією Тимошенко! Проти неї порушено кілька кримінальних справ, як, зрештою, і проти багатьох її колишніх підлеглих по Кабінету Міністрів. Однак і під час зустрічі з Юлією Тимошенко єврокомісар Штефан Фюле відзначає те саме, що й під час зустрічі з Віктором Януковичем: неприпустимість вибіркового застосування правосуддя стосовно політичних опонентів та знепокоєння зростаючим тиском на громадянське суспільство, погіршенням ситуації у медіа-просторі і суттєвим звуженням політичного плюралізму.

 

Зрозуміло, у будь-якої влади виникає серйозний спротив тому, щоб представники міжнародних організацій не «награвали» імідж опозиції. Адже домовленість Штефана Фюле з Юлією Тимошенко про те, що найближчим часом вони проведуть зустріч у Брюсселі, свідчить про те, що аргументація нинішньої української влади зовсім не переконала єврокомісара у її правоздатності. Отже, візит Юлії Тимошенко до сьогоднішньої столиці Європейського Союзу зробить неможливим її арешт. А так хотілося б у Європу без усієї цієї опозиції!

 

Але під час зустрічі з єврокомісаром лідерка опозиції Юлія Тимошенко дала сигнал не тільки всій Європі, але й усій нинішній владі: «У мене вистачить політичної волі та внутрішньої свободи для того, щоб зробити Україну більш демократичною та більш європейською, а наших громадян – вільнішими та багатшими», – заявила Юлія Тимошенко під час зістрічі зі Штефаном Фюле.

 

На цьому тлі найгірший вигляд довелося мати іншому кадровому дипломату – міністру закордонних справ України Костянтину Грищенку, який брав участь у спільній зі Штефаном Фюле прес-конференції. Йому не залишалося нічого, як повторювати застарілу мантру української влади: «Українська влада рішуче налаштована виконати своє “домашнє завдання”, і найближчими днями буде створена координаційна комісія з виконання плану дій на чолі з прем’єром», – сказав Костянтин Грищенко.

 

Шлях інтеграції України до Європейського Союзу всіяний такою кількістю дочасно спочилих у Бозі координаційних комісій, що і святців не вистачить, щоб усіх їх пом’янути. Жодна з цих комісій не могла переконати можновладців, що спілкування з опозицією має будуватися на європейських принципах. Інакше верблюдові буде легше пройти крізь вушко голки, ніж Україні виконати чергове «домашнє завдання».

 

У президента України, прем’єр-міністра та парламентської більшості під керівництвом Партії регіонів достатньо владних інструментів для того, щоб організованими колонами рушити до Європи. Тільки європейські процедури не передбачають вибіркового правосуддя, і не лише стосовно опозиції, про що не забув нагадати їм під час нинішнього візиту єврокомісар Штефан Фюле.

 

Думаю, що зростання ВВП, яким хотів потішити єврокомісара прем’єр-міністр України Микола Азаров, не збурив у тому солодких надій. Адже для спрощення візового режиму Європейського Союзу з Україною набагато важливіше мати схожі правові системи, ніж схожі показники ВВП.

 

ІноЗМІ

11


12.01.2011 751 1
Коментарі (1)

NDGfkXMZpYEUsiF 2011.07.28, 11:52
Please keep thrwoing these posts up they help tons.
25.02.2025
Вікторія Косович

Роман Бончук — митець з Івано-Франківська, відомий своїми масштабними полотнами, муралами та концептуальними роботами.  Про саморозвиток, роль філософії, виклики сьогоденного мистецтва та нюанси творчого процесу митець розповів журналістці Фіртки.

894
23.02.2025
Олег Головенський

Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

1128
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1211 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

931
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1749
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2399

В неділю, 23 лютого 2025 року, о 18.00 за місцевим часом закрилися виборчі дільниці по виборах німецького парламенту – Бундестагу. І одразу ж в ЗМІ з’явилися перші результати екзитполів.

651

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

329

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

566

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

524
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8103
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

765
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

793
24.02.2025

Охочих запрошують 24 лютого приєднатися до восьмигодинного молитовного стояння у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача у с. Старуня, щоби разом просити Бога про мир, перемогу та захист для України.

367
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1222
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

793
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6381
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

377
24.02.2025

Володимир Зеленський зазначив про те, що натяків щодо відключення Starlink не було, втім до такого розвитку подій треба бути готовими.  

196
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

383
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1695
17.02.2025

Президент наголошує, для України важливі гарантії безпеки. 

1061