Рада повернула НАЗК повноваження, які скасував Конституційний Суд

Верховна Рада повернула повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції, скасовані у зв'язку з рішенням Конституційного Суду від 27 жовтня.

За відповідне рішення за основу проголосував 321 депутат на засіданні 15 грудня. В цілому за законопроєкт проголосували 300 нардепів, інформує Фіртка з посиланням на Суспільне.

Згідно з порівняльною таблицею законопроєкту №4470 "Про запобігання корупції", законопроєкт дає НАЗК право на здійснення моніторингу та контролю за виконанням закону з питань етичної поведінки і контролю та перевірки декларацій суб’єктів декларування, зберігання та оприлюднення таких декларацій, проведення моніторингу способу життя суб’єктів декларування.

Також проєкт закону дає НАЗК право мати безпосередній автоматизований доступ до інформаційно-телекомунікаційних і довідкових систем, реєстрів, банків даних, у тому числі тих, що містять інформацію з обмеженим доступом, адміністратором яких є державні органи і дозволяє користуватися державними (у тому числі урядовими) засобами зв’язку.

Крім того, уповноважені особи Національного агентства отримують право:

  • безперешкодно входити до приміщень державних органів за службовим посвідченням та мати доступ до документів та інших матеріалів, необхідних для проведення перевірки;
  • вимагати необхідні документи та іншу інформацію, у тому числі з обмеженим доступом, у зв’язку з реалізацією своїх повноважень;
  • отримувати письмові пояснення від посадових осіб та службових осіб державних органів, незалежно від форми власності;
  • відповідно до розподілу обов’язків складати протоколи про адміністративні правопорушення.

Згідно з пояснювальною запискою, метою законопроєкту є усунення законодавчих прогалин, забезпечення належного функціонування НАЗК та інституційного механізму запобігання корупції, а також встановлення додаткових особливостей щодо повноважень НАЗК щодо суддів, суддів КСУ, які спрямовані на забезпечення дотримання гарантій їх незалежності.

Передбачається, що прийняття законопроєкту сприятиме зниженню рівня корупції в Україні, дозволить відновити функціонування інституційного механізму запобігання корупції і відновити належну діяльність НАЗК.

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендував Раді ухвалити закон за основу і в цілому, оскільки він відповідає висновкам Венеціанської комісії і відновлює повноваження НАЗК, дозволивши агентству перевіряти декларації суддів.

Також на засіданні Рада дозволила складати адміністративні протоколи щодо суддів, суддів Конституційного Суду лише голові НАЗК або його заступнику. При цьому НАЗК обов'язково має повідомляти про таке рішення Вищу раду правосуддя і голову КСУ. За це проголосували 325 депутатів за основу і 321 в цілому.


Читайте також:

В ЄС вважають рішення КСУ підставою для призупинення безвізу

Зеленський хоче розпустити Конституційний Суд: текст законопроєкту

Акція під КС: люди кидають шини і палять фаєри (ФОТО)

Суддя з Прикарпаття проголосував за скандальне рішення Конституційного Суду

В’язниці за брехню в деклараціях не буде: як голосували прикарпатські нардепи за "пом'якшений" законопроєкт


15.12.2020 746 1
Коментарі (1)

За 200 км вільний ЄС 2020.12.15, 13:01

Цей Клнституційний суд ще не заарештований за неправду в деклараціях? Суддя Вовк на плівквах - явна мафія і плювання на закони і працює далі. Скільки ж платять судді депутатам президентам за своє перепризначення що б вони не робили і як не попадались?

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

224
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2891
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21049
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1958
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1338 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2345

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

670

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2125

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

809

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1395
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

123
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

458
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

987
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

124
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

739
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

727
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

672
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8201
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

798 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

865
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2150 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

808