Путін і «карта без України»

До путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України.

Це копія оригіналу, який виготовлений французськими картографами (можливо, на замовлення московитів) при королі Людовіку XIV в середині ХVII століття. А Зорькін приніс її, аби показати, що нібито насправді ніякої України не існує.  Між ними почався цікавий діалог:

зорькин: - У нас в конституционном суде нашлась копия карты ХVІІ века, составлена при Людовике XIV. Почему я привез ее, Владимир Владимирович, - там нет Украины.

путин: - Ну конечно.  

зорькин: - Да, нет Украины. Есть в двух местах край: край Речи Посполитой, Юг там к Франковску, и край Казакии.

путин: - Ну да.

зорькин: - И Большое царство российское.

путин: - Ну конечно.

зорькин: - Я все же рискну Вам показать, потому что было много спекуляций насчет того – где истоки, где как и что всё это образовалось.

путин: - Ну мы знаем, что эти земли входили в состав Речи Посполитой, а потом попросились в состав Московского царства, а уже потом после Октябрьской революции начали образовываться всякие квазигосударственные образования, а советская власть создала советскую Украину.

Вони разом почали розглядати мапу та приговорювати:

"Никакой Украины не было в истории человечества".

Саме смішне в цьому, що вони або обидва сліпі, або їх збило те, що та мапа дезорієнтована у площині Схід-Захід, і  Україна знаходиться східніше від Московії. 

Це ж треба так зганьбитися і показувати цю ганьбу на телебаченні, хоча більшість населення росії це не перевірятиме, тому можливо на це і було розраховано.

А сам президент рашки корчив розумний вигляд обличчя, неначе він неабиякий історик, і вся та маячня неначе є сама собою зрозумілою, мовляв, його це не здивувало.

І це при тому, що на самому тлі мапи назва "росія" відсутня, а вказані землі ("duchе", що в перекладі означає герцогство, тобто князівство: Володимирське, Суздальське, Московське, Новгородське, Рязанське, Ростовське і т.д.). 

А перевірити це не важко, бо ця карта є у вільному онлайн-доступі, і там чітко вказано: Vkraine ou Pays des Cosaques (Україна, або Країна козаків).

А оскільки це є у вільному доступі, то ніхто не скаже, що це фотошоп. Мапа розміщена у французській онлайн-бібліотеці Gallica і кожен може її побачити.

Подаю посилання:

https://gallica.bnf.fr/ark:/12148/btv1b53040274w/f1.item.zoom

(шукати трішки вище і лівіше від печатки бібліотеки, що зліва внизу.

Там вказані і міста: Київ, Вишгород, Вінниця, Чернівці, Корсунь, Миргород, Переяслав, Полтава та ін.). Між іншим, правіше показаний Крим, як територія кримських татар, а не Московії.

Нюрнберзький картограф Йоганн Баптист Гоман (1664-1724) у 1712 році також склав мапу “Україна або козацька земля з прилеглими провінціями Валахії, Молдавії і Малої Татарії”. (див. фотогалерею). В той час, і навіть раніше, вже були і інші мапи, де була позначена Україна, наприклад на мапі французського картографа  Гійома Левассера де Боплана (1600-1673). Але для кремлівських невігласів це значення не має.  

https://businessviews.com.ua/ru/studies/id/specproekt-ko-dnju-nezavisimosti-sovremennaja-ukraina-na-drevnih-kartah-775/

Отож, Україна була, є, і буде, а українці є нащадками слов’янських племен стародавньої Київської держави, на відміну від предків росіян – угро-фінських племен, які пізніше були приєднані до Київської Русі, а потім привласнили собі нашу історію і частково назву «росія», що є похідною від батьківщини наших предків – Русі.

А недоумкуватому президенту РФ, щоб він нарешті заспокоївся, вочевидь треба подарувати глобус росії без інших країн світу. 

 

Фотогалерея


29.05.2023 Ярослав Івашин 3719
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1032
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2424
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2063
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2098
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6382 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2392 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

263

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1081

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1121

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1330
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

205
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

542
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2001
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26443
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

499
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10403 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7943
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

487
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

347
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

502
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

572
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1517