Путін і «карта без України»

До путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України.

Це копія оригіналу, який виготовлений французськими картографами (можливо, на замовлення московитів) при королі Людовіку XIV в середині ХVII століття. А Зорькін приніс її, аби показати, що нібито насправді ніякої України не існує.  Між ними почався цікавий діалог:

зорькин: - У нас в конституционном суде нашлась копия карты ХVІІ века, составлена при Людовике XIV. Почему я привез ее, Владимир Владимирович, - там нет Украины.

путин: - Ну конечно.  

зорькин: - Да, нет Украины. Есть в двух местах край: край Речи Посполитой, Юг там к Франковску, и край Казакии.

путин: - Ну да.

зорькин: - И Большое царство российское.

путин: - Ну конечно.

зорькин: - Я все же рискну Вам показать, потому что было много спекуляций насчет того – где истоки, где как и что всё это образовалось.

путин: - Ну мы знаем, что эти земли входили в состав Речи Посполитой, а потом попросились в состав Московского царства, а уже потом после Октябрьской революции начали образовываться всякие квазигосударственные образования, а советская власть создала советскую Украину.

Вони разом почали розглядати мапу та приговорювати:

"Никакой Украины не было в истории человечества".

Саме смішне в цьому, що вони або обидва сліпі, або їх збило те, що та мапа дезорієнтована у площині Схід-Захід, і  Україна знаходиться східніше від Московії. 

Це ж треба так зганьбитися і показувати цю ганьбу на телебаченні, хоча більшість населення росії це не перевірятиме, тому можливо на це і було розраховано.

А сам президент рашки корчив розумний вигляд обличчя, неначе він неабиякий історик, і вся та маячня неначе є сама собою зрозумілою, мовляв, його це не здивувало.

І це при тому, що на самому тлі мапи назва "росія" відсутня, а вказані землі ("duchе", що в перекладі означає герцогство, тобто князівство: Володимирське, Суздальське, Московське, Новгородське, Рязанське, Ростовське і т.д.). 

А перевірити це не важко, бо ця карта є у вільному онлайн-доступі, і там чітко вказано: Vkraine ou Pays des Cosaques (Україна, або Країна козаків).

А оскільки це є у вільному доступі, то ніхто не скаже, що це фотошоп. Мапа розміщена у французській онлайн-бібліотеці Gallica і кожен може її побачити.

Подаю посилання:

https://gallica.bnf.fr/ark:/12148/btv1b53040274w/f1.item.zoom

(шукати трішки вище і лівіше від печатки бібліотеки, що зліва внизу.

Там вказані і міста: Київ, Вишгород, Вінниця, Чернівці, Корсунь, Миргород, Переяслав, Полтава та ін.). Між іншим, правіше показаний Крим, як територія кримських татар, а не Московії.

Нюрнберзький картограф Йоганн Баптист Гоман (1664-1724) у 1712 році також склав мапу “Україна або козацька земля з прилеглими провінціями Валахії, Молдавії і Малої Татарії”. (див. фотогалерею). В той час, і навіть раніше, вже були і інші мапи, де була позначена Україна, наприклад на мапі французського картографа  Гійома Левассера де Боплана (1600-1673). Але для кремлівських невігласів це значення не має.  

https://businessviews.com.ua/ru/studies/id/specproekt-ko-dnju-nezavisimosti-sovremennaja-ukraina-na-drevnih-kartah-775/

Отож, Україна була, є, і буде, а українці є нащадками слов’янських племен стародавньої Київської держави, на відміну від предків росіян – угро-фінських племен, які пізніше були приєднані до Київської Русі, а потім привласнили собі нашу історію і частково назву «росія», що є похідною від батьківщини наших предків – Русі.

А недоумкуватому президенту РФ, щоб він нарешті заспокоївся, вочевидь треба подарувати глобус росії без інших країн світу. 

 

Фотогалерея


29.05.2023 Ярослав Івашин 2251
03.10.2023
Тетяна Дармограй

Щоб дізнатись, якими були понад півтора року повномасштабної війни в економічному плані та як бізнесу вистояти в сучасних умовах, журналістка Фіртки поспілкувалась з Головою Правління Бізнес Асоціації Івано-Франківська Андрієм Семанівим. 

641
30.09.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з демобілізованим тренером дитячо-юнацької спортивної школи Юрієм Фуриком про мобілізацію, бойові будні на фронті, поранення, реабілітацію та повернення до роботи з дітьми.  

1073
28.09.2023
Вікторія Матіїв

Канада — країна, яка завойовує серця своєю величчю та різноманітністю, ділиться журналістка Фіртки, яка певний період проживала там.  

698
25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

1173
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

1268
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

10478 21

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

713

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

1057

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

1189

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

814
03.10.2023

Фахівці з правильного харчування нерідко рекомендують у перший денний прийом їжі вживати каші, проте деякі з них можуть завдати більше шкоди організму, ніж користі.   

14128 1
27.09.2023

В області завершилося збирання ранніх зернових і зернобобових культур.  

713
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

532
04.10.2023

Дитина приходить до місця, якого не знає і не розуміє. Чому мама каже мовчати? Чому тато не дозволяє бігати? Чому світять свічки та багато квітів?

7311
27.09.2023

Далеко в горах жив один старий пустельник. Він жив з того, що йому приносили люди.

20250
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38335
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

678
04.10.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

8497
03.10.2023

Верховна Рада на засіданні 20 вересня підтримала за основу законопроєкт №10037, який пропонує переспрямувати ПДФО з зарплат військових з місцевих бюджетів у державний бюджет.  

775
30.09.2023

Президент Володимир Зеленський оголосив про створення Альянсу оборонних індустрій і заснування спеціального Оборонного фонду.  

377
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

630
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

546