Пси брешуть, а робота йде. Хто й чому пліткує про Грабовецького?


В останній тиждень перед виборами нагромадження чуток і пліток, що їх зазвичай у передвиборчій кампанії називають «брудом», сягнуло апогею. Дійшло до того, що окремі претенденти на парламентське крісло відверто брешуть на публічних виступах та в пресі. І з владних трибун поширюють, наче базарні пліткарки, наклепи на конкурентів. Кого найбільше побоюються у виборчій боротьбі, того й обмовляють.

Лідер серед кандидатів в народні  депутати по 86-му виборчому округу Володимир Грабовецький розповів, звідки у пліток про нього ноги ростуть і як є насправді.

За батьківську віру
Що найбільше шанується в  Галичині? Вірність батьківській вірі. Це небезпідставно. Саме віра визначає наш світогляд. Християнські цінності для віруючої людини є тим непохитним фундаментом, на якому будується все життя – родина, дім, виховання дітей, ставлення до роботи, відповідальність за свої слова, стосунки з іншими людьми. Християнин не буде свідомо обманювати людей, не буде злословити і обмовляти, не пліткуватиме – бо знає, що це гріх від Бога. Він буде чесно і відповідально робити свою роботу – бо знає, що тримає відповідь за все зроблене перед Богом і перед людьми. До Бога християнин звертається в молитві, приймає його за посередництвом сповіді і причастя. І робить це для свого серця, задля своєї душі. А не на показ, щоби демонструвати знання обрядів людям у церкві.

«Мені переказували, що опоненти по виборах усюди, де бувають, пліткують, наче я якийсь там сектант, – каже Володимир Грабовецький. – Я ставлюся до їхніх потуг піднятися на цій брехні досить іронічно. Бо люди, з якими я спілкуюся, з якими зустрічався, які знають мою родину, друзів, оточення, знають, що Грабовецькі – сім’я християнська».

Володимир Грабовецький – третя дитина в сім’ї. Його назвали, як розповідає мама Галина Василівна, на честь славетного давньоукраїнського князя – хрестителя України-Руси. Малого охрестили в Надвірній. Попри складні часи, а було це у 1977-му, та можливі ускладення з «райкомом», батьки розсудили мудро: будь-яка влада – минуща, а Бог є вічним.

Своїх двох діток – сина Михайлика, якому виповнилося два роки, і дочку Марічку, якій уже чотири місяці, – Володимир та Юля Грабовецькі охрестили невдовзі після народження.

«Не буду вдаватися до екскурсу в історію становлення Української Церкви, але відзначу, що я особисто є прихильником ідеї створення Єдиної помісної церкви в Україні. Як про це говорили патріарх Української православної церкви Київського Патріархату Філарет та глава Української греко-католицької церкви Святослав», – підкреслює Володимир Грабовецький. І додає, що в теперішній час, коли в Україні відчувається жорсткий тиск «русскава міра», допомога рідній церкві, рідній батьківській вірі є обов’язком кожного українця-християнина. І цей свій обов’язок Грабовецький виконує щиросердечно.

Для рідного краю
«Для мене батьківський дім завжди був і є найкращим місцем у світі. Тут – знайомі до кожного сантиметра двір і вулички, друзі дитинства, рідні люди. І тому я повернувся. Вернувся домів», – каже Володимир. Після Києва, де вчився під опікою старшого на 16-ть років брата Ярослава і де починав діяльність юриста та започаткував приватну адвокатську практику, у 2009-му повернувся в Надвірну.

«Мене тоді вразило, що і в рідному  місті, і в селі, та й скрізь, куди не кинь оком, були якісь негаразди, – продовжує чоловік. – У лікарнях не вистачало ліків і обладнання, у школах – навчального приладдя, комп’ютерів і книжок. У селах на автобусних зупинках часто не було навіть навісів від дощу… Проблеми були всюди. Якщо в містах побут виглядав ще більш-менш налагодженим, то по селах усе ніби застигло в минулому сторіччі…» Бажання покращити ситуацію довкола, бажання допомогти наштовхнулося на бюрократію державної машини. Установи – лікарня, школа, дитсадок, – не мали права приймати подарунки від приватних осіб, бо тоді ними починали цікавитися податкова та УБОЗ.

Вирішення проблеми підказав шкільний товариш Юрій Дерев’янко – запропонував іти працювати співголовою в свій Благодійний фонд. Так, із 2010 року Володимир Грабовецький є куратором роботи фундації у Долинському, Рожнятівському, Богородчанському районах і Болехівській міській раді. На сьогоднішній день більше 250 закладів, серед яких медичні, освітні, спортивні та дошкільні, отримали підтримку Фонду за сприяння Володимира Грабовецького. Плюс безплатна юридична допомога у громадських приймальнях, які були відкриті в районних центрах області.

«Окремі люди цікавляться, чиїм коштом працює Фонд, – не боїться бути відвертим кандидат у депутати. – Відповідаю: все – чисто. Це гроші, чесно зароблені нами і нашими друзями-однодумцями. Вони є задекларовані, з них сплачені всі податки». Зрозуміло, що в інакшому випадку – з українськими «поліційними» державними органами, – Фонду попросту би не було. І не було би півтори тисячі відвойованих справ для «дітей війни», як і мультимедійних центрів та нових парт у сільських школах, нових машин «швидкої допомоги» та реанімаційного обладнання в лікарнях, видань сучасних письменників у багатьох сільських бібліотеках. «Все це вже працює для людей», – констатує Володимир Грабовецький.

Слово за громадами
 «Ми, я маю на увазі Фонд, пережили вже не одні вибори – працювали, працюємо і надалі будемо працювати, – каже Володимир Грабовецький у відповідь на закиди про передвиборчу активність. – Маємо звертання про підтримку від багатьох установ. Люди чекають, щоби після виборів відновити з нами співпрацю. Дитячим садкам і далі потрібні сучасні меблі, іграшки і нові плити на кухню. Багатьом школам потрібно оновити комп’ютери, закінчити заміну вікон. На зустрічах у містах і селищах просять допомогти із дитячими ігровими майданчиками, зі спортивними майданчиками для школярів. Спілкування з людьми під час виборчої кампанії дозволило не тільки конкретизувати депутатську програму, але й більш ефективно спланувати подальшу роботу Фонду».

Що ж стосується роботи в парламенті, то тут Володимир Грабовецький бачить себе захисником інтересів місцевих громад. І саме тому виступає за скасування депутатських привілеїв і впровадження механізму відкликання громадами своїх депутатів. «Депутати, обрані громадою, повинні бути відповідальними перед нею, – вважає кандидат. –Бездіяльні або недобросовісні депутати – політичні перешиванці, – повинні бути відкликані з парламенту. В такому випадку народні обранці будуть працювати на громаду. А значить – і на Україну». Ще одна гідна відповідь конкурентам, які оббріхують усіх довкола «тушками», не пропонуючи виборцям нічого конкретного.

П’ять основних постулатів програми кандидата в народні депутати України Володимира Грабовецького не залишають каменя на камені від побрехеньок його недоброзичливців. Грабовецький іде до Верховної ради з такими переконаннями: імпічмент Януковичу, люстрація влади, можливість громадам відкликати депутатів, розширення прав місцевого самоврядування і зменшення впливу виконавчої вертикалі влади, а також захист усього українського – мови, культури, віри.

Підтримуючи програму Володимира Грабовецького, за тиждень до виборів довкола нього об’єдналися шість незалежних кандидатів у депутати 86-го округу.


25.10.2012 1006 3
Коментарі (3)

Іван 2012.10.25, 16:47
Володя тримайся громади з тобою
Марко 2012.10.25, 17:24
"пси брешуть..." це не про Софрона Мудрого, випадково?)))))
Комар 2012.10.25, 17:35
ага, особливо ті, що з "Вечірнього Франківська"
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

337
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

664
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1187
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2519
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1369
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2020 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

702

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

762

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1663

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1649
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

350
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

460
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18369
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7487
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3662
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1049
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10782
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

299
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

295
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

489
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

452
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

688