В країні закінчилася виборча кампанія, а разом з нею - сезон традиційної електоральної халяви, що як манна сипалась на українців протягом останніх місяців кандидатами різних політичних мастей.
Як показують результати соцдосліджень, наочна передвиборча агітація – біг-борди, агітаційні листівки, брошури, реклама в пасажирському транспорті, на яку кандидати витратили добрячі кошти, мало впливає на електоральні симпатії, особливо в невеликих містах та містечках.
Натомість виборці, в тому числі в нашій області, активно користувались пропозиціями благодійників, гречкодавців і організаторівмасових видовищ та забав.
На Прикарпатті в поті чола провели останні тижні виборчої кампанії різноманітні благодійні фонди, прагнучи здобути депутатський мандат для власних покровителів, в деяких гірських округах ситуація дійшла до абсурду ̶ за деякими фактами важко вдавалося поділити більш-менш примітні об’єкти, які в останні тижні кампанії ще залишилися без допомоги меценатів-мажоритарників.
Останній тиждень виборчої кампанії перетворився на яскраве шоу для народу, так багато безкоштовних концертів відбулося в ці дні, а також у бенефіс різноманітних дрібних гречкодавців, у продуктових наборах яких за повідомленнями ЗМІ, з наближенням дня виборів часом активно з’являлися горілка та шампанське, напевно для того, щоб виборці змогли гідно відсвяткувати перемогу улюбленого кандидата.
Політтехнологи сформували образ успішного кандидата -2012 – це багата людина середнього віку з вищою освітою та певним управлінським чи бізнесовим досвідом, яка повинна займатися благодійністю – будувати дитячі майданчики, ремонтувати під’їзди, школи, заклади громадського дозвілля, допомагати пенсіонерам та інвалідам.
Загалом побутувала думка, що ці вибори доведуть, що навіть політичні нулі, за умов грамотно організованої благодійної виборчої стратегії, здобудуть цілком прийнятний підсумковий результат, що стосується в тому числі так званих самовисуванців-грошових мішків за якими стоїть середній та крупний бізнес та кандидатів, які мімікрують під безпартійне висування, фарбованих лисів, які пізніше вірогідно приєднаються до провладної фракції.
Попри відсутність офіційних результатів виборів, на підставі актуальних даних ЦВК можна стверджувати, що Прикарпаття стало одним з регіонів, де партія благодійників провалила вибори.
Кредісов та Грабовецький програють в Долині, Круць в Тисменицькому окрузі, Гдичинський поступається Донію, фактично програли свої округи також Чуднов, Палійчук, Круць.
Єдине питання полягає в тому, чи пройде наймасштабнішийблагодійник області Юрій Дерев’янко. Однак навіть якщо пройде, це стане винятком з проваленого активного благодійництва – матеріальнихможливостей, які люди використали, проте викинули в смітник пам’яті, отримавши виборчий бюлетень.
Ці вибори підтвердили, що на Прикарпатті партійна ідентифікація щодо мажоритарних кандидатів все ж має найважливіше значення в електоральному виборі.