У християнстві подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.
Чи змінились традиції та ритуали християнського шлюбу з часом журналістка Фіртки розпитала в отця та секретаря Гошівського монастиря Миколая Микосовського.
Зі слів священника, раніше весілля провадили у домашніх умовах.
"Без необхідності присутності священника. Всі чули про святого Валентина. Це більш легенди. Святий Валентин таємно вінчав молодят. Тоді ще не було вінчання, як такого, коли жив Валентин.
Була спільна згода, а потім в Церкві закохані приймали святе Причастя та заявляли, що хочуть бути разом.
Вже з 400 року нашої ери від народження Ісуса Христа Церква почала вимагати, щоб таїнство шлюбу проводив священник, який давав своє благословення молодятам на подружнє життя.
Саме в цей час у Римі появилася вуаль нареченої. Бачимо, що в ранній період весілля відбувалося вдома. Вже пізніше мав бути присутній священник", — каже монах.
Миколай Микосовський додає, для захисту згоди жінки, Церква вирішила перетворити весілля в публічний акт.
"Запитуючи жінку, перед всіма чи має добровільну волю. Церква була проти таємних шлюбів.
Зараз бачимо, що все відбувається публічно, при свідках. В деяких Церквах оповіді оголошують, зокрема, у Гошеві у парафіяльній Церкві святого Миколая є така традиція.
Це потрібно, щоб уникнути непорозумінь, щоб ніхто не приховав нічого. Тому Церква взяла все під своє крило. Є відповідні вимоги, правила, яких потрібно дотримуватися", — розповідає отець.
Більше читайте у матеріалі: "Є певні речі, які дозволені тільки у шлюбі": священник з Івано-Франківщини про цінності християнського подружжя.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: