Прості правила виявлення та запобігання інсульту від франківських медиків

 

 

Гостре порушення мозкового кровообігу значно легше попередити, ніж лікувати, саме тому профілактиці інсульту надається настільки велике значення.

 

Лікарі відмічають ріст захворюваності на інсульт і пов’язано це з певними соціальними проблемами, адже люди постійно перебувають в стресовому стані через ситуацію в країні.

 

Якщо порівняти статистичні дані, то навіть за 9 місяців поточного року кількість пацієнтів, у яких виявили інсульт зросла, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Захворюваність як на інсульт, так і на гіпертонічну хворобу зросла приблизно на 25%.

 

„Серед позитивних показників є зменшення майже на третину захворюваності на інсульт у людей працездатного віку, значно зменшилася смертність від інсульту. Нові схеми і стандарти лікування гострих розладів мозкового кровообігу, яких ми дотримуємося, дають свій ефект. Окрім того, люди почали більше звертати увагу на своє здоров’я, вони знають, що при виникненні перших ознак розладу мозку треба звернутися до швидкої допомоги, яка одразу транспортує пацієнта до центральної міської клінічної лікарні, де ургентна допомога працює цілодобово”, – розповідає завідуюча неврологічним відділом для хворих з порушенням мозкового кровообігу центральної міської клінічної лікарні, провідний міський невролог Ірина Кобець.

 

Дуже важливо виявляти хворих із початковими проявами недостатності мозкового кровообігу, особлива увага має приділятися спостереженню за пацієнтами із артеріальною гіпертензією, ішемічною хворобою серця, цукровим діабетом і ревматизмом.

 

„На сьогодні кожна людина має чітко знати, якими є перші ознаки ішемічного інсульту. Це раптова слабкість, обмеження рухів половини тіла або тільки обличчя, руки чи ноги. Це раптове порушення чіткості зору, раптові порушення вимови (втрата здатності говорити або розуміти звернену до людини мову). Також – раптове запаморочення, втрата координації рухів, нудота, блювання, іноді – втрата свідомості”, – наголошує Ірина Кобець.

 

За її словами, у разі виникнення перших симптомів, які вказують на розвиток гострого інсульту, своєчасний виклик швидкої допомоги та госпіталізація протягом перших трьох годин дозволяють провести найбільш якісне лікування та досягти повного відновлення пацієнта.

 

Звісно, для профілактики інсульту потрібно систематично проводити медикаментозну терапію основного захворювання, дотримуватися режиму праці і відпочинку, який має проходити з дозованим фізичним навантаженням, особливу увагу слід звернути на організацію раціонального харчування з обмеженням масних, борошняних, солодких страв, виключення таких шкідливих звичок, як паління та зловживання алкоголем.

 

Це ті прості правила, які допоможуть уникнути одного з найпоширеніших захворювань сьогодення – інсульту. І варто пам’ятати, що кожен з нас має дбати про найцінніше – як про своє здоров’я, так і про здоров’я кожної людини.

 

Любов Загоровська


30.10.2014 494 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

3159
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1262
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1179
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2384
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3803
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2838 9

Забобони  або марновірство  це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

109

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1037

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

881

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

829
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

117
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10515
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

122
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

441
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5520
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1229
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

625
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

459 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

891
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

776
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

835