Прості правила для збереження гарного зору на довгі роки

Сучасний спосіб життя створює серйозне навантаження на органи зору. Постійне використання цифрових пристроїв, неправильне освітлення та незбалансоване харчування призводять до погіршення зору у людей різного віку.

Регулярні візити до лікаря офтальмолога допоможуть запобігти захворюванням зору та виявити їх на ранніх стадіях. Філія Lviv Medical Center в Івано-Франківську https://lvivmedicalcenter.com/clinics/i-f/ — це сучасна офтальмологічна клініка професора І.Я. Новицького. Ми проводимо комплексну діагностику та лікування зору різної складності. Звертайтесь в LMC!

Як зберегти гарний зір на довгі роки, допоможуть прості і ефективні поради.

Правильна організація робочого місця

Комфортне освітлення робочої зони грає ключову роль збереженні зору. Природне світло має падати ліворуч, а штучне освітлення забезпечуватиме рівномірний розподіл світла. Монітор комп'ютера слід розташовувати на відстані витягнутої руки трохи нижче рівня очей.

Режим роботи та відпочинку

Регулярні перерви дозволяють знизити навантаження на м'язи очей. Кожні 20 хвилин роботи за комп'ютером рекомендується робити паузу на 20 секунд, переводячи погляд на предмети, що знаходяться на відстані 20 метрів. Подібна практика допомагає запобігти перенапрузі очей.

Гімнастика для очей

Спеціальні вправи зміцнюють м'язи очей і покращують кровообіг. Обертання очними яблуками, фокусування на близьких і далеких предметах, швидке моргання сприяють зняттю напруги. Виконання гімнастики кілька разів на день значно знижує ризик погіршення зору.

Правильне харчування

Збалансований раціон забезпечує очі необхідними поживними речовинами. Продукти, багаті на вітаміни А, С, Е та омега-3 жирними кислотами, сприяють підтримці здоров'я сітківки. Чорниця, морква, шпинат, риба вважаються особливо корисними для зору.

Захист від ультрафіолету

Сонцезахисні окуляри захищають очі від шкідливого впливу ультрафіолетових променів. Важливо вибирати моделі з якісними лінзами, що забезпечують повний захист від ультрафіолетового випромінювання. Носіння окулярів особливо актуальне у сонячну погоду та при відпочинку на воді.

Регулярні огляди у офтальмолога

Профілактичні візити до лікаря допомагають виявити проблеми із зором на ранній стадії. Дорослим рекомендується проходити обстеження щорічно, дітям шкільного віку кожні півроку. За наявності спадкової схильності до очних захворювань частота оглядів може бути збільшена.

Контроль часу використання гаджетів

Обмеження часу перед екранами електронних пристроїв допомагає знизити навантаження на очі. Використання спеціальних програм для контролю яскравості екрану та фільтрів синього світла сприяє зменшенню напруги м'язів очей.

Правильний сон

Повноцінний відпочинок необхідний для відновлення зорової системи. Нестача сну призводить до сухості очей, зниження гостроти зору та підвищеної стомлюваності. Оптимальна тривалість сну становить 7-8 годин на добу.

Фізична активність

Регулярні заняття спортом покращують кровообіг, у тому числі в області очей. Помірні кардіонавантаження, плавання, йога сприяють загальному зміцненню здоров'я та позитивно впливають на стан зору. Важливо уникати надмірних навантажень та вправ, пов'язаних із різкими рухами голови.

Реклама


11.11.2024 930
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

614
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3199
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21318
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2104
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1594 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2472

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

403

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

274

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

862

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2266
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

286
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

564
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1109
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

268
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

885
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

854
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

767
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8345
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

428
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1251 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2286 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

976