Простатит і імпотенція - у чому зв'язок?

 

 

Що таке простатит?

 

Передміхурова залоза (простата) – чоловічий залозистий орган, який розміщується нижче сечового міхура, оточуючи уретру.

 

Простата виконує дуже важливі функції для організму. Вона виділяє речовину, котра становить 75% з усього об’єму еякуляту. Також ця речовина включає в себе безліч біологічно активних речовин і мікроелементів; вона бере участь в метаболізмі тестостерону, перетворюючи його в активні форми.

 

Простатит – запалення передміхурової залози і найпоширеніше захворювання сечостатевої системи у чоловіків. При простатиті з’являється відчуття тяжкості і тупого болю внизу живота, болюче, часте сечовипускання і помірна інтоксикація. Якщо вчасно не розпочати лікування після виникнення цих симптомів, то запалення може перейти в хронічну форму, а далі може виникнути еректильна дисфункція.

 

Причини, що призводять до виникнення простатиту:

  • травми;
  • часті переохолодження;
  • інфекційні захворювання, що можуть передаватися статевим шляхом;
  • малорухливий спосіб життя, який власне призводить до порушення кровопостачання простати.

            

У чому зв’язок?

Статистика говорить, що 30% чоловіків, які мають хронічний простатит страждають від проблем з передчасною еякуляцією і порушенням ерекції.

 

Еректильна дисфункція (імпотенція) при простатиті наростає поступово, протягом багатьох років. Спочатку виникає передчасна еякуляція, потім до неї додаються проблеми з ерекцією, а пізніше знижується статева активність.

 

При простатиті розвивається набряк і значно порушується робота передміхурової залози. В результаті її неповного функціонування відбувається недостатній синтез секрету, що в свою чергу негативно впливає на репродуктивну систему чоловіка.

 

Функціонування простати і ерекції регулюється складним комплексом гормонів і нервових імпульсів. Тому, при простатиті порушується нейрогуморальна регуляція, яка впливає на ерекцію. Слід також зазначити, що при хронічному простатиті виникають неприємні і болючі відчуття, а це є першопричиною виникнення фригідності і страху до близьких стосунків у чоловіків. Часті болі можуть розвинути зниження самооцінки і невпевненості в собі.

 

З чого почати лікування?

В першу чергу лікування простатиту та імпотенції починається з діагностики. Для постановки діагнозу проводиться:

  • пальцеве ректальне дослідження передміхурової залози
  • аналіз крові на ПСА,
  • загальний та біохімічний аналізом крові та сечі,
  • УЗД простати та калитки,
  • спермограма,
  • аналіз мазка з уретри і секрету передміхурової залози.

 

Після постановки діагнозу приступаємо до лікування. В першу чергу призначається антибактеріальна терапія. Для стабілізації гормонального фону терапія доповнюється засобами, які дозволяють відновити нормальний рівень тестостерону в крові. Для зменшення неприємних симптомів призначаються знеболюючі препарати.

 

Відновлюючий курс лікування окрім медикаментів включає в себе ряд фізіотерапевтичних процедур та масажу. Масаж простати є одним з класичних і водночас найпоширеніших методів лікування простатиту, адже результат помітний з перших процедур. Чоловіки відчувають помітне зменшення болю та дискомфорту, приплив сил та енергії, покращання ерекції

 

Не забувайте, що вчасне звернення до лікаря в 99% випадків запобігає розвитку недуги і виникненню будь-яких ускладнень. Тоді ви будете набагато ближчими до одужання. Варто забути про сором, коли мова йде саме про ваше здоров’я і подальший спосіб життя. Своєчасно надана допомога спеціаліста здатна повернути вам радість і всю повноту сексуальних відносин.

 

 

Марцинюк Володимир Васильович

лікар-уролог «МЦ Оксфорд Медікал»

вул. Василіянок,1

(050) 3 777 299; (067) 3 777 299


14.06.2017 8229 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

918
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1604 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2373
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2224 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7521
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15237 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

290

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1020

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1088

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1872
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

266
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

645
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

887
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3113
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

904
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1938
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

989
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35134 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

247
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

470
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

610
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

935