Пропозиції до проекту коригування генерального плану Івано-Франківська прийматимуть до 1 вересня

 

 

В Івано-Франківську триває процедура збору пропозицій до проекту коригування генерального плану міста, який перед ухваленням на сесії міської ради винесуть на перший місцевий референдум.
 

Про це повідомив міський голова Руслан Марцінків, пише Фіртка.

 

Він зазначив, що всі пропозиції прийматимуться до 1 вересня.

 

"До 1 вересня ще приймаємо пропозиції до Генплану. Щоб потім не нарікали, якщо ваші пропозиції не будуть включені", - зазначив міський очільник.

 

Спірні питання розглядатиме спеціальна комісія, після чого узагальнені пропозиції винесуть на розгляд міськвиконкому. Ухвалені узгоджені рішення передадуть проектній організації для врахування у проекті генплану, який вона повинна представити до 1 грудня.

 

Потім впродовж ще двох місяців проект генплану обговорюватиметься на громадських слуханнях у різних мікрорайонах міста, під час яких мешканці також зможуть висловлювати до нього свої зауваження та пропозиції.

 

На початку березня наступного року в Івано-Франківську вперше планують провести так зване консультативне опитування (фактично місцевий референдум) щодо проекту генплану, після чого документ винесуть на розгляд міської ради.

 

Нагадаємо, що процедуру збору пропозицій до проекту коригування генерального плану міста оголошують уже вдруге.

 

Попереднього разу її проводили у 2015 році і тоді до проекту головного містобудівного документа надійшло майже півтори сотні пропозицій. Спеціальна узгоджувальна комісія на кількох своїх засіданнях розглянула 33 спірні питання. Найбільші дискусії тоді точилися щодо забудови територій поблизу міського озера, ринку на Тринітарській площі, переведення під житлове будівництво земель промислових та складських зон і відведення землі під кладовище в урочищі "Дем’янів Лаз".

 

Останній раз генплан оновлювався в 2001 році. Пізніше були спроби, але генплан не пройшов сесію міськради.

 

Генеральний план міста Івано-Франківська виконаний Українським державним інститутом проектування міст «ДІПРОМІСТО» 27.10.1997 року. Попередній генеральний план розроблений у 1978 році вищевказаним інститутом.

 

Детальніше про генплан за посиланням.

 

/data/blog/136940/a3a3fc76795eb469e3373332cddd9052.jpg

 

Довідково:

Генеральний план - це містобудівна документація, що визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту.

 

Генеральним планом визначаються: 

- потреби в територіях для забудови та іншого використання; 

- потреба у зміні межі населеного пункту, черговість і пріоритетність забудови та іншого використання територій; 

- межі функціональних зон, пріоритетні та допустимі види використання та забудови територій; 

- планувальна структура та просторова композиція забудови населеного пункту; 

- загальний стан довкілля населеного пункту, основні фактори його формування, містобудівні заходи щодо поліпшення екологічного і санітарно-гігієнічного стану; 

- території, які мають будівельні, санітарно-гігієнічні, природоохоронні та інші обмеження їх використання; 

- інші вимоги, визначені державними будівельними нормами.

 

Читайте також:

Без-межний Івано-Франківськ або Як прожити без Генплану

Дмитро Нижник: Новий генплан Івано-Франківська буде генпланом розвитку

Дмитро Нижник про ДПТ промислової зони на Макогона, будівельників, генплан та місто майбутнього

Ганьба. Івано-Франківська міська рада стане сьомою серед тих, які відповідатимуть за приховування Генплану у Євросуді

Тарас Виноградник про непрозорі правила для інвесторів в Івано-Франківську, про ідеологію комфорту, майданчики для вигулу собак та інше


22.08.2017 528 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1888
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

920
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

956
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2061
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3545
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2469 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

781

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

684

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

653

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

666
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10320
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1169
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5250
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

985
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2782
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1167
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

379
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

696
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

600
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

647
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

997 2