Прокуратура вимагає у Халаменди повернути землю у Рибному в державне користування

11 лютого 2020 року у Тисменицькому районному суді слухатиметься справа про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою біля села Рибне.

Позов подав перший заступник прокурора Івано-Франківської області в інтересах держави в особі державного підприємства “Івано-Франківськлісгопс”, пише Фіртка.

Відповідачем у справі про захоплення землі є скандальний франківський бізнесмен, ексрегіонал Ігор Халаменда, відомий за прізвиськом "Бура".

Дана земельна ділянка біля села Рибне уже майже 10 років є предметом судових спорів між Халамендою та Івано-Франківською обласною прокуратурою.

Ще у 2005 році Ігор Халаменда викупив в Івано-Франківської обласної профспілки працівників підприємств "Прикарпаття" базу відпочинку у лісі поблизу села Рибне Тисменицького району.

У липні того ж року Рибненська сільська рада надала йому землю під цими приміщеннями площею 3,03 га в оренду на 49 років з правом викупу. На цій ділянці тодішній депутат Івано-Франківської міськради від "Партії регіонів" Ігор Халаменда встиг облаштувати приватне обійстя.

У 2011 році прокурор Тисменицького району звернувся у суд в інтересах ДП "Івано-Франківське лісове господарство" про визнання недійсним договору оренди та повернення земельної ділянки до лісового фонду. Прокурор вбачав, що Рибненська сільська рада перевищила свої повноваження, передавши землю в оренду Ігорю Халаменді.

Процес тягнувся майже півтора року. Зрештою, суд скасував рішення сільради, визнав недійсним договір оренди та зобов’язав Халаменду повернути землю законному користувачу ДП "Івано-Франківське лісове господарство".

Проте у січні 2015 року адвокат Халаменди звернувся до суду з проханням переглянути винесене рішення, оскільки з’явилися нові обставини у справі.

Зокрема, адвокат Халаменди представив документи про те, що спірна земля належить до земель Рибненської сільської ради, а не до земель "Івано-Франківського держлісгоспу".

Ця справа в Тисменицькому суді потрапила на розгляд до судді Руслана Струтинського. Той несподівано взяв до уваги аргументи позивача, скасував попереднє рішення та повернув землю Ігорю Халаменді.

Але 17 березня 2015 року Апеляційний суд Івано-Франківської області скасував рішення судді Струтинського та задовільнив апеляційну скаргу Першого заступника прокурора Івано-Франківської області. Так земельна ділянка знову перейшла у власність ДП "Івано-Франківський лісгосп".

На цей випадок звернули увагу навіть в Генеральній прокуратурі. Заступник Генерального прокурора України Касько В.В. звернувся з цього приводу до Вищої ради правосуддя.

Друга Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя дійшла висновку, що встановлені під час перевірки обставини вказують на наявність у  діях судді Струтинського складу дисциплінарного проступку. 

Вказаному судді вдалося уникнути відповідальності, оскільки на час розгляду даної справи минув трирічний термін для притягнення його до дисциплінарної відповідальності. Тож він відбувся лише легким переляком.

Судячи зі щорічної електронної декларації, опублікованої на сайті НАЗК, Руслан Струтинський за минулий рік заробив понад 345 тисяч гривень.

Суддя володіє чималими земельними ділянками. Зокрема, земельною ділянкою площею 2,5 гектара у селі Посіч, а також має 10 соток у Лисці.

Крім того, у власності судді Руслана Струтинського перебуває трохи менше, як 10 соток землі у Чукалівці, де він будує розкішний “особняк” площею понад 340 квадратних метрів.

Тож прокуратура таки відстояла земельну ділянку біля села Рибне. Але з 2017 року підприємець Халаменда так і не виконав рішення Апеляційного суду Івано-Франківської області. Земля мала бути передана законному власникові -  ДП "Івано-Франківський лісгосп".

Проте екс-регіонал досі ухиляється від виконання рішення суду.

Саме тому Перший заступник прокурора Івано-Франківської області звернувся з позовом до Тисменицького районного суду про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою біля села Рибного, яка належить ДП “Івано-Франківськлісгопс”. 

Головувати на судовому засіданні при розгляді вказаної справи буде суддя Марія Хоминець. Як свідчать дані Державного реєстру судових рішень, ця суддя уже розглядала справу про оренду Халамендою цієї земельної ділянки.

Саме вона у 2012 році винесла рішення щодо визнання недійсним договору оренди між Рибненською сільською радою та Ігорем Халамендою та повернула цю земельну ділянку до лісового фонду.

Як бачимо, практика винесення суддівських рішень щодо даної земельної ділянки досить неоднозначна. А сама тема потребує детальнішого вивчення та аналізу. Фіртка триматиме дане питання на контролі.

Про розвиток подій та результати судових засідань читайте у наших наступних матеріалах.


27.12.2019 9441 1
Коментарі (1)

Роман 2019.12.28, 19:45

невже база відпочинку Івано-Франківської обласної профспілки працівників підприємств ,,Прикарпаття" була побудована на землях Івано-Франківського лісгоспу ? Як? Чому? Таке в принципі неможливо!

Однак є простіше пояснення. Мабуть база відпочинку приглянулася котромусь з прокурорів. От і кошмарять Халаменду. Адже в Україні тепер прокурори ,,в законі"

 

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

573
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

444
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

7762 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2525 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1894
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2375

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

536

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

533

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

611

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

1006
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

157
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

355
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

487
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

271
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

391
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

515 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

806
01.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5643
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

269
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

368
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

383
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

488