Програми, звіти та складання мандатів: про що говоритимуть на двадцять другій сесії Івано-Франківської облради

Сьогодні, 19 червня, в Івано-Франківській облраді провели засідання президії та День депутата.

Депутати затвердили перелік питань, які розглядатимуть на двадцять другій сесії, яка запланована на 22 червня на 10 годину, передає кореспондент Фіртки.

На початку засідання депутат облради Микола Палійчук вніс додатково звернення щодо припинення політичних переслідувань громадян РФ.

Крім того, депутати внесли на розгляд проект рішення «Про затвердження програми для забезпечення виконання рішень судів на 2018-2020 роки». Та питання «Про регіональну цільову Програму надання шефської допомоги військовими частинами ЗСУ, Нацгвардії та прикордонної служби, а також на військово-патріотичне виховання молоді на 2018-2020 роки».

Втім, як відмітив депутат Микола Палійчук, програму можуть прийняти, однак грошей на неї все-рівно поки немає.

Окрім цього, на сесії планують розглянути ряд звернень. Зокрема щодо розроблення Державної комплексної програми розвитку Галича, про необхідність судових позовів щодо стягнення з РФ відшкодування репресованим українцям завданих матеріальних та моральних збитків. Також звертатимуться щодо надання Івано-Франківському драмтеатру статуту «національний». Крім того обговорять звернення облради щодо підвищення оплати праці працівників екстреної меддопомоги та збільшення медсубвенції на 2018 рік, а також звернення щодо забезпечення соціальної справедливості в засадах оплати праці працівникам бюджетної сфери.

Традиційно на сесії вноситимуть зміни до бюджету області, до рішень обласної ради та до низки комплексних і регіональних програм.

Обранці обговорять Програму з виконання робіт із землеустрою для забезпечення оформлення права на землі лісового фонду на 2018-2022 роки, а також погоджуватимуть ліміти використання лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань у цьому році.

Як пояснив голова обласної ради Олександр Сич, землі впорядковуються, аби мати можливість виставляти вимоги про оплату.

Також внесуть технічні правки у назви об'єктів, ремонти яких здійснюються коштом бюджету розвитку.

Крім цього, на сесію винесуть частину змін до перспективного плану формування ОТГ.

Обранці планують затвердити нові Статути КП «Прикарпатський клінічний онкологічний центр» та КП «Обласний аптечний склад». Останньому ще пропонується збільшити статутний капітал.

На сесії розглянуть ряд земельних питань щодо передачі у користування, поділу та передачі в оренду ділянок. Вирішуватимуть, чи надавати дозволи підприємцям на ремонти в орендованих приміщеннях.

Депутати заслухають звіти керівників комунальних підприємств: «Івано-Франківське обласне бюро технічної інвентаризації», «Коломийське міжрайонне бюро технічної інвентаризації», «Льодова арена». А також вирішуватимуть, чи продовжувати трудові відносини з чинними керівниками.

На сесію черговий раз винесли питання про переоформлення товариству з додатковою відповідальністю «Рогатинпісок» акту про надання гірничого відводу Стратинського родовища піску, а також надання відводу на розробку Москалівського родовища. Не зважаючи на не погодження облрадою відводів, через "законодавчу пастку" підприємство далі користується родовищами.

Крім цього, депутати клопотатимуть про присудження щорічної премії Верховної Ради.

На завершення розглянуть питання про дострокове припинення депутатських повноважень трьох депутатів облради.

Мова про дострокові припинення повноважень депутатів Сергія Радиша ("Батьківщина"), Назарія Іваніва (фракція БПП "Солідарність") та Петра Книшука (фракція "Батьківщина"). Ці депутати стали очільниками ОТГ. Оскільки сумісництво заборонено законом, депутати написали заяви про припинення повноважень.

Читайте також: Екс-очільник Франківська написав заяву на припинення депутатських повноважень (документ)

Нагадаємо ці питання виносяться на сесію не вперше, однак щоразу вони не отримують необхідної кількості голосів.


19.06.2018 1322 3
Коментарі (3)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1136
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

409
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14273 18
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1645
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

927
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6275

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

693

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1519

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1322

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1206
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

567
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

706
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1626
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

644
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

935
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5977
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13910
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

311
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

606
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

536
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

851 2