Багато симптомів захворювань очей можуть не проявлятись на початкових стадіях. Люди також можуть спочатку мати лише незначні скарги.
Тому профілактично відвідувати офтальмолога необхідно раз на рік, особливо якщо є супутні захворювання.
Про це та як проходить огляд в офтальмолога Фіртці розповіла лікарка Романа Хомин.
Так, найперший етап — збір скарг, анамнезу (чи є наявні супутні, хронічні захворювання, чи хтось в сім'ї має проблеми з зором, алергії тощо).
"Зібравши скарги, можна зрозуміти з якою проблемою звернувся пацієнт.
Далі — перевірка гостроти зору, бінокулярного зору, чи збережені окорухові функції. Також підбирають корекції, якщо є порушення рефракції", — каже фахівчиня.
Наступними етапами є огляд переднього відрізка ока (біомікроскопія). Лікар також оцінює стан повік, мейбомієвих залоз, які розташовані на краю повік, рогівки та кришталика.
"Після — огляд очного дна. Адже зоровий нерв і сітківка є найважливішими ділянками нашого ока.
При наявності змін переднього чи заднього відрізка лікар-офтальмолог може призначати додаткові методи обстеження, такі як: ОКТ, комп'ютерну периметрію, дуплексне сканування судин голови і шиї, МРТ головного мозку, біохімічний та загальний аналіз крові.
Також лікар може скерувати на консультацію суміжних спеціалістів: кардіолога, невролога, ендокринолога", — розповідає Романа Хомин.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
З якими захворюваннями очей не беруть до війська: розповідає івано-франківська офтальмологиня
Чому дієти не працюють і що вибрати замість них: розповідає івано-франківська дієтологиня