Професії й хвороби: які та чому?

 

Недарма кажуть: вибираєш професію — обираєш хворобу. Ми (особливо офісні службовці) проводимо на робочому місці практично цілий день, комусь, наприклад, викладачам або оперуюючим лікарям, доводиться півдня стояти.

 

Навантаження на ту чи іншу групу органів не може не позначитися на нашому здоров‘ї, тому, оцінивши небезпеку своїх професійних теренів, бажано вчасно вжити заходів.

 

Віч-на-віч

Хто в групі ризику? Всі, чия робота безпосередньо пов’язана з тривалим (більше 1,5 годин протягом робочого дня) спілкуванням з комп‘ютером. Одна з найпоширеніших офісних проблем — так званий синдром сухого ока. Якщо до кінця робочого дня виникає відчуття піску в очах, вони втомлюються, сверблять, червоніють, з’являється підвищена чутливість до світла — ви маєте справу з цим несподіваним гостем.

 

Звідки небезпека? Коли ви уважно дивіться на монітор, моргаєте в 3-4 рази рідше, ніж зазвичай. У результаті «дзеркала душі» відчувають нестачу в слізній рідині та висушуються. Додайте до цього працюючий кондиціонер, який сушить повітря, і картина вийде зовсім не райдужною…

 

Як бути? Намагайтеся не включати кондиціонер без крайньої необхідності. Раз на годину влаштовуйте десятихвилинну перерву — погуляйте в цей час далеко від монітора. Можна приурочувати телефонні дзвінки тому, щоб вийти на вулицю та поговорити на повітрі. А раз в 15 хвилин робіть ковток зеленого чаю або води, щоб зсередини заповнити дефіцит вологи в рогівці. Якщо після цього неприємні симптоми не зникнуть, скористайся краплями «штучна сльоза». Тільки майте на увазі: офтальмологи не рекомендують їх застосовувати частіше 2-4 разів протягом дня.

 

Спину ломить

Хто в групі ризику? До остеохондрозу схильні ті ж офісні «в‘язні», а також активні фізкультурниці, що беруть на себе підвищені зобов’язання, а також люди, що займаються підняттям тягарів (якщо вам, матусі, доводиться часто носити на руках підростаюче чадо, — ви теж у групі ризику).

 

Звідки небезпека? Головними причинами виникнення остеохондрозу є малорухливий спосіб життя та звичка подовгу сидіти в одній позі. Все це призводить до порушення кровообігу, обміну речовин в хребті та накопиченню в клітинах шкідливих продуктів метаболізму. В результаті відбуваються патологічні зміни в міжхребцевих дисках і суглобах, страждають хрящові поверхні хребців. Звідси — ниючий біль і відчуття ломоти.

 

Як бути? Намагайтеся стежити за поставою й частіше змінювати позу. Подбайте про зручне комп‘ютерне крісло: сидіння має бути ортопедичним — досить жорстким, а спинка — мати вигин в області попереку. І рухайтеся! Щоранку починайте з гімнастики: закиньте голову назад і постарайтеся торкнутися вухом плеча, зробіть махи руками, повороти тулуба, повисіть на турніку.

 

«Тунельний» синдром

Хто в групі ризику? Типове захворювання редакторів, бухгалтерів, друкарок і програмістів, а тепер і всіх людей, які подовгу працюють за комп’ютером, що називається «тунельний синдром», або «защемлення серединного нерва в зап‘ястному каналі» — коли відчувається сильне оніміння долонь, біль і дискомфорт у зап’ястях.

 

Звідки небезпека? Причина в тому, що, набираючи тексти на клавіатурі та клацаючи мишкою, ви тривалий час виконуєте одноманітні рухи. Якщо ви будете постійно перевантажувати пальці рук, щоб вилікувати нерв, який керує великим, вказівним та середньою пальцями, врешті-решт, буде потрібно хірургічне втручання.

 

Як бути? Пам'ятаєте, як в початковій школі після кожного уроку ви всім класом влаштовували розминку для кистей рук, примовляючи: «Ми писали, ми писали, наші пальчики втомилися»? Пора до цього повернутися. І візьміть за правило не тримати лікті на вазі, коли друкуєте.

 

vkurse.ua


12.07.2012 1467 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

570
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1758 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1092 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

525
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6872 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11328 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

302

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1033

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1087

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1078
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

241
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1048
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

813
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

683
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

646
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2912
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4413
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18406
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

262
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

326
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

635
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

737