Професії й хвороби: які та чому?

 

Недарма кажуть: вибираєш професію — обираєш хворобу. Ми (особливо офісні службовці) проводимо на робочому місці практично цілий день, комусь, наприклад, викладачам або оперуюючим лікарям, доводиться півдня стояти.

 

Навантаження на ту чи іншу групу органів не може не позначитися на нашому здоров‘ї, тому, оцінивши небезпеку своїх професійних теренів, бажано вчасно вжити заходів.

 

Віч-на-віч

Хто в групі ризику? Всі, чия робота безпосередньо пов’язана з тривалим (більше 1,5 годин протягом робочого дня) спілкуванням з комп‘ютером. Одна з найпоширеніших офісних проблем — так званий синдром сухого ока. Якщо до кінця робочого дня виникає відчуття піску в очах, вони втомлюються, сверблять, червоніють, з’являється підвищена чутливість до світла — ви маєте справу з цим несподіваним гостем.

 

Звідки небезпека? Коли ви уважно дивіться на монітор, моргаєте в 3-4 рази рідше, ніж зазвичай. У результаті «дзеркала душі» відчувають нестачу в слізній рідині та висушуються. Додайте до цього працюючий кондиціонер, який сушить повітря, і картина вийде зовсім не райдужною…

 

Як бути? Намагайтеся не включати кондиціонер без крайньої необхідності. Раз на годину влаштовуйте десятихвилинну перерву — погуляйте в цей час далеко від монітора. Можна приурочувати телефонні дзвінки тому, щоб вийти на вулицю та поговорити на повітрі. А раз в 15 хвилин робіть ковток зеленого чаю або води, щоб зсередини заповнити дефіцит вологи в рогівці. Якщо після цього неприємні симптоми не зникнуть, скористайся краплями «штучна сльоза». Тільки майте на увазі: офтальмологи не рекомендують їх застосовувати частіше 2-4 разів протягом дня.

 

Спину ломить

Хто в групі ризику? До остеохондрозу схильні ті ж офісні «в‘язні», а також активні фізкультурниці, що беруть на себе підвищені зобов’язання, а також люди, що займаються підняттям тягарів (якщо вам, матусі, доводиться часто носити на руках підростаюче чадо, — ви теж у групі ризику).

 

Звідки небезпека? Головними причинами виникнення остеохондрозу є малорухливий спосіб життя та звичка подовгу сидіти в одній позі. Все це призводить до порушення кровообігу, обміну речовин в хребті та накопиченню в клітинах шкідливих продуктів метаболізму. В результаті відбуваються патологічні зміни в міжхребцевих дисках і суглобах, страждають хрящові поверхні хребців. Звідси — ниючий біль і відчуття ломоти.

 

Як бути? Намагайтеся стежити за поставою й частіше змінювати позу. Подбайте про зручне комп‘ютерне крісло: сидіння має бути ортопедичним — досить жорстким, а спинка — мати вигин в області попереку. І рухайтеся! Щоранку починайте з гімнастики: закиньте голову назад і постарайтеся торкнутися вухом плеча, зробіть махи руками, повороти тулуба, повисіть на турніку.

 

«Тунельний» синдром

Хто в групі ризику? Типове захворювання редакторів, бухгалтерів, друкарок і програмістів, а тепер і всіх людей, які подовгу працюють за комп’ютером, що називається «тунельний синдром», або «защемлення серединного нерва в зап‘ястному каналі» — коли відчувається сильне оніміння долонь, біль і дискомфорт у зап’ястях.

 

Звідки небезпека? Причина в тому, що, набираючи тексти на клавіатурі та клацаючи мишкою, ви тривалий час виконуєте одноманітні рухи. Якщо ви будете постійно перевантажувати пальці рук, щоб вилікувати нерв, який керує великим, вказівним та середньою пальцями, врешті-решт, буде потрібно хірургічне втручання.

 

Як бути? Пам'ятаєте, як в початковій школі після кожного уроку ви всім класом влаштовували розминку для кистей рук, примовляючи: «Ми писали, ми писали, наші пальчики втомилися»? Пора до цього повернутися. І візьміть за правило не тримати лікті на вазі, коли друкуєте.

 

vkurse.ua


12.07.2012 1672 0
Коментарі (0)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

843 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

790
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1605
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2234
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4210 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3213

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

213

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

442

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1065
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6249
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1535
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

752 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

717