Професії й хвороби: які та чому?

 

Недарма кажуть: вибираєш професію — обираєш хворобу. Ми (особливо офісні службовці) проводимо на робочому місці практично цілий день, комусь, наприклад, викладачам або оперуюючим лікарям, доводиться півдня стояти.

 

Навантаження на ту чи іншу групу органів не може не позначитися на нашому здоров‘ї, тому, оцінивши небезпеку своїх професійних теренів, бажано вчасно вжити заходів.

 

Віч-на-віч

Хто в групі ризику? Всі, чия робота безпосередньо пов’язана з тривалим (більше 1,5 годин протягом робочого дня) спілкуванням з комп‘ютером. Одна з найпоширеніших офісних проблем — так званий синдром сухого ока. Якщо до кінця робочого дня виникає відчуття піску в очах, вони втомлюються, сверблять, червоніють, з’являється підвищена чутливість до світла — ви маєте справу з цим несподіваним гостем.

 

Звідки небезпека? Коли ви уважно дивіться на монітор, моргаєте в 3-4 рази рідше, ніж зазвичай. У результаті «дзеркала душі» відчувають нестачу в слізній рідині та висушуються. Додайте до цього працюючий кондиціонер, який сушить повітря, і картина вийде зовсім не райдужною…

 

Як бути? Намагайтеся не включати кондиціонер без крайньої необхідності. Раз на годину влаштовуйте десятихвилинну перерву — погуляйте в цей час далеко від монітора. Можна приурочувати телефонні дзвінки тому, щоб вийти на вулицю та поговорити на повітрі. А раз в 15 хвилин робіть ковток зеленого чаю або води, щоб зсередини заповнити дефіцит вологи в рогівці. Якщо після цього неприємні симптоми не зникнуть, скористайся краплями «штучна сльоза». Тільки майте на увазі: офтальмологи не рекомендують їх застосовувати частіше 2-4 разів протягом дня.

 

Спину ломить

Хто в групі ризику? До остеохондрозу схильні ті ж офісні «в‘язні», а також активні фізкультурниці, що беруть на себе підвищені зобов’язання, а також люди, що займаються підняттям тягарів (якщо вам, матусі, доводиться часто носити на руках підростаюче чадо, — ви теж у групі ризику).

 

Звідки небезпека? Головними причинами виникнення остеохондрозу є малорухливий спосіб життя та звичка подовгу сидіти в одній позі. Все це призводить до порушення кровообігу, обміну речовин в хребті та накопиченню в клітинах шкідливих продуктів метаболізму. В результаті відбуваються патологічні зміни в міжхребцевих дисках і суглобах, страждають хрящові поверхні хребців. Звідси — ниючий біль і відчуття ломоти.

 

Як бути? Намагайтеся стежити за поставою й частіше змінювати позу. Подбайте про зручне комп‘ютерне крісло: сидіння має бути ортопедичним — досить жорстким, а спинка — мати вигин в області попереку. І рухайтеся! Щоранку починайте з гімнастики: закиньте голову назад і постарайтеся торкнутися вухом плеча, зробіть махи руками, повороти тулуба, повисіть на турніку.

 

«Тунельний» синдром

Хто в групі ризику? Типове захворювання редакторів, бухгалтерів, друкарок і програмістів, а тепер і всіх людей, які подовгу працюють за комп’ютером, що називається «тунельний синдром», або «защемлення серединного нерва в зап‘ястному каналі» — коли відчувається сильне оніміння долонь, біль і дискомфорт у зап’ястях.

 

Звідки небезпека? Причина в тому, що, набираючи тексти на клавіатурі та клацаючи мишкою, ви тривалий час виконуєте одноманітні рухи. Якщо ви будете постійно перевантажувати пальці рук, щоб вилікувати нерв, який керує великим, вказівним та середньою пальцями, врешті-решт, буде потрібно хірургічне втручання.

 

Як бути? Пам'ятаєте, як в початковій школі після кожного уроку ви всім класом влаштовували розминку для кистей рук, примовляючи: «Ми писали, ми писали, наші пальчики втомилися»? Пора до цього повернутися. І візьміть за правило не тримати лікті на вазі, коли друкуєте.

 

vkurse.ua


12.07.2012 1814 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

298
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

652
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1925
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3413
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1251
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1258

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1383

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

398

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1050

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1219
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24181
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

432
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2589
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

468
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1423
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

621
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15288
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

420
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1122 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

554
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

460
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

541