Науковці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника у складі заступника директора Педагогічного інституту, доцента кафедри педагогіки імені Богдана Ступарика Любові Прокопів та начальника юридичного відділу, кандидата юридичних наук Любові Скільської перебували у США у рамках проекту «Гірська школа», який започаткований у 2005 році.
Робота пройшла у плідній співпраці з американськими дослідниками.
Цікавою складовою поїздки була організована професором Дональдом Девісом пішохідна екскурсія столицею США, Конгресу США, Бібліотеки Конгресу, Білого дому, культурних центрів Вашингтона.
Цього ж дня науковці брали участь з виступами у спеціальній нараді за участю працівників Департаменту Лісової служби США та Міжнародного бюро США / Україна Foundation. Ця зустріч була організована керівником Департаменту Шелію Слемп.
На зустрічі відбулось обговорення наукових проблем розвитку освіти гірського регіону і обговорено спільні зусилля щодо забезпечення сталого розвитку гірського регіону і лісового господарства в Україні, Росії, США. Важливими для розгляду стали питання охорони і збереження лісів, співпраця у галузі освіти та науки, створення Міжнародних наукових проектів.
Під час перебування у США Любов Прокопів та Любов Скільська мали зустрічі з представниками української діаспори та Мирославою Гонгадзе.
Прикарпатські науковці брали участь у 36 Міжнародній науковій конференції, яка проходила у Національному університеті Аппалачі (м. Бун, штат Північна Кароліна). Її організаторами стали Центр досліджень Аппалач спільно з Асоціацією Аппалачі досліджень.
Уже понад 8 років українські вчені разом з американськими дослідниками проводять наукові розробки у сфері розвитку освіти гірського регіону України і США, його проблем та традицій.
Вдалими і цікавими для американських дослідників були доповіді українських науковців «Весілля в українських Карпатах: документування етнографічних традицій у контексті глобалізації» (Доповідач доцент Л. Прокопів) та «Збереження лісів українських Карпат: юридичний аспект» (доповідач доц. Л. Скільська).
Конференція була міждисциплінарним науковим засіданням вчених, активістів та дослідників, які займаються вивченням гірських регіонів, у тому числі й Аппалачів. Близько 850 дослідників зі США, Європи та Канади (17 держав світу) взяли участь у конференції. Зокрема, серед науковців були представники відомих у США Університетів: Маршал Університету, Університету Кентукі, Університету Редфорд, Університету Огайо, Університету Теннесі, Університету Північної Вірджинії та ін.