Фестивалю «На крилах надії», що відбувся в обласному академічному муздрамтеатрі ім. Івана Франка з нагоди Міжнародного дня інвалідів, передувала зустріч голови обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюка з керівниками громадських організацій людей з обмеженими можливостями.
«Ми зібралися тут, аби оприлюднити і, по можливості, вирішити ті проблеми, перешкоди, які трапляються на вашому життєвому шляху. Щоб в наступному році про них не згадувати», - наголосив Михайло Вишиванюк, зізнавшись у тому, що «місцева влада ще не в повній мірі реагує на потреби інвалідів».
«Я хочу перед вами вибачитися, - сказав голова ОДА, - бо усі ми - дужі, здорові люди у боргу перед вами».
Про успіхи обласної асоціації інвалідів коротко розповіла учасникам представницької зустрічі в облдержадміністрації - головним лікарям, заступникам голів РДА з гуманітарних питань, представникам соцзахисту - керівник цієї організації Ганна Гринів. Більше про проблеми людей, яких доля обділила здоров'ям, Михайлу Вишиванюку відверто і по-вчительки чітко і лаконічно повідала голова Косівської районної організації інвалідів, вчителька за фахом Марія Смелик, акцентуючи увагу на доброчинній місії створених Комітетів доступності. Схвильована жінка говорила про недоступність перебування людей з інвалідністю на новому івано-франківському автовокзалі, про відсутність там Кутка для відпочинку інвалідів, пандусів, яких так бракує до багатьох життєво-важливих приміщень, про те, що івано-франківський клуб візочників «Простір» не має свого приміщення, а в області немає спеціалістів з виготовлення протезного взуття тощо.
Водночас активна косів'янка Марія Смелик внесла конкретні пропозиції: перевірити якість індивідуального навчання дітей з обмеженими можливостями «на дому»; відкрити при спецінтернатах та психіатричних закладах області виробничі майстерні, «аби люди відчували себе потрібними суспільству»; створити мережу реабілітаційних центрів для інвалідів, зокрема, одиноких.
Педагог Марія Смелик «замовила слово» і про письменників, які мають інвалідність, аби в обласну програму включити видання їхніх творів. Особливо турбує її доля дітей з вадами ДЦП, які потребують системного лікування і реабілітаційних заходів. Слова вдячності керівник Косівської райорганізації інвалідів адресувала керівникам свого району, які «з розумінням, по-людськи» ставляться до земляків-інвалідів. До слова, у наступному році обласна асоціація інвалідів відзначатиме 20 років і до цієї дати її активісти хочуть видати книжку-розповідь.
Михайло Вишиванюк уважно вислухав сказане, щось занотував, а вголос запевнив: усі пропозиції і зауваження буде враховано; кошти на придбання спецвзуття для інвалідів обов'язково знайдуть, а про їхні проблеми заслухають на одному із засідань колегії обласної державної адміністрації, за участю керівників громадських організацій.