Про золото і американський борговий капкан

 

 

 

США, как и большая часть Еврозоны, находятся в долговой ловушке. Все политические игры в Вашингтоне не могут скрыть этого факта. Федеральный долг будет обесценен. Но даже сейчас, посреди нового экономического спада, американская потребительская инфляция останется на положительной территории из-за мощного зубца в глобальных ценах на продовольствие. Есть немного факторов, наносящих больше вреда экономической уверенности, чем продовольственная инфляция. Сочетание эскалации финансового кризиса в Еврозоне, а теперь и в американских муниципалитетах, усилит мировой спад и приведет к дальнейшему ухудшению ситуации в суверенных финансах. Долговая яма становится все глубже со зловещими последствиями для монетарной и ценовой инфляции. Доллар и большинство валют остаются сильно переоцененными, а золото и большинство товарных ресурсов – недооцененными.  

 

По мере роста широкого предложения денег, продолжается кредитная рефляция: синим – объем американских коммерческих и промышленных займов, красным – денежный агрегат М2.


ДОБРО ПОЖАЛОВАТЬ В ДОЛГОВУЮ ЛОВУШКУ

Совершенно очевидно, что США находятся в долговой ловушке. Тем не менее, чиновники отказываются об этом говорить, потому что признание самого факта существования ловушки означает признание краха их политики. Довольно трудно будет обвинить «свободные рынки» в создании государственной долговой ловушки. Нельзя сказать, что свободные рынки несут какую-то ответственность за то, что самая зарегулированная индустрия в мире – банки и финансы – самовоспламенилась в 2008 году. Нет, такие гигантские катастрофы требуют масштабного государственного вмешательства.

Тем не менее, долговой ловушка, в которой находится США отличается от ловушки, где сидит большая часть Еврозоны, потому что американские долги можно систематически обесценивать через монетизацию, проводимую национальным ЦБ. В Еврозоне для этого требуется достичь консенсуса и интересы всех ее членов не абсолютно совпадают. Отсюда постоянные столкновения между теми, кто хочет, чтобы их вытащили из их долговой ямы и теми, кого призывают заняться вытаскиванием.

США не носят такую денежную смирительную рубашку и вообще не имеют каких-либо ограничений. Президент против Конгресса, республиканцы против демократов, правые против левых: если послевоенная бюджетная и денежная политика США и может нас чему-то научить, то это тому, что когда речь заходит о наращивании предложения денег и федерального долга, в Вашингтоне заправляет одна ветвь правительства, одна партия и одна точка в спектре политических мнений. И эта ветвь, партия, ее контролирующая, и ее политическая ориентация не меняются после выборов. Это национальная политическая патология.

Но помните, что американские долги деноминированы в долларах. Фед принимать на себя растущую долю долга с помощью постепенной монетизации (КС-3, 4 и так далее). И вуаля! этот долг можно обесценить до того уровня, который эта ветвь, эта партия считает необходимым. Хотя девальвация затрагивает и зарплаты правительственных чиновников вместе с долгами, это не страшно, так как они просто могут проголосовать за периодические повышения зарплат и в Вашингтоне, а также в некоторых прекрасных пригородах штатов Вирджиния и Мэриленд все будет хорошо.

 

goldenfront.ru

 


07.08.2012 801 0
Коментарі (0)

21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

1190
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

2008
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1242
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1529 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

4186 7
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

34095

На сьогоднішній день в Івано-Франківську проживає від двох до трьох, тисяч осіб, що потребують реабілітації, і їх кількість постійно зростає – приблизно на 200-300 людей щомісяця.

188

У соцмережах широко розповсюджені так звані «захисні молитви» або «сильні молитви». 

198

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

542

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

946
20.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1311
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

1391
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

804
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2122
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12373
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1685
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1455
19.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30639 1
20.01.2025

Дональд Трамп склав присягу та став 47-м президентом США. Церемонія інавгурації відбулась у Вашингтоні.  

482
17.01.2025

Онук останнього імператора Австро-Угорщини та голова будинку Габсбургів закликав до знищення Російської Федерації, назвавши це головною зовнішньополітичною метою Європи.  

1039
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

424
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

511