Про вибори в США. Погляд з Америки

Про вибори в США. Погляд з Америки (Лос-Анджелес, Каліфорнія).
Я добре розбираюсь в українській політиці. В американській поки що - дуже поверхово. Тому не варто сприймати цей текст за істину, це просто спостереження.
- Байден дуже старий і більшість впевнені, що реально керуватиме віце-президент Харріс. На мою думку, керуватимуть Сенат та Конгрес, як це було останні чотири роки.
- Всі провідні телеканали та знаменитості підтримували демократів та їх кандидатів (Клінтон та Байдена). За Трампа тільки FOX та Kanye West свого часу. Взагалі, свобода слова в Америці є, але якщо ти тільки дивишся телебачення, то достовірної інформації не отримаєш від слова “зовсім”.
- Трампа або люблять і реально від нього фанатіють, або щиро його ненавидять. Байден не викликає ніяких почуттів ні з боку демократів ні збоку республіканців. Він більше 50-ти років в політиці, хоча і з позитивним бекграундом.
- Система виборів абсолютно несправедлива. Голосування не показує реальної підтримки і більше зводиться до виграшу в тих штатах, де немає явного лідера. Для прикладу. Якщо я із Каліфорнії хотів би проголосувати за Трампа, то мій голос на 99.9% не враховується, так як тут більшість в демократів. А в тій же Флориді мій голос мега важливий. Також несправедливим є кількість голосів від штату. Якщо взяти якийсь Rhode island чи Delaware, які мають по мільйону населення, то їх голос в 10-ть разів важливіший за голоса будь-якого жителя великого штату.
- Основна фішка Трампа це боротьба за бюрократію. І не тільки на місцевому рівні, де бюрократія просто мозок виїдає, кажу з власного досвіду. Тут питання те, що демократи та республіканці в Конгресі та Сенаті не змінюються з дев'яностих. Трамп дуже добре зіграв на цьому, люди втомилися від одних і тих самих політиків. А тут нова людина з новим підходом.
- Основна фішка Байдена це посил об'єднати країну та більший соціальний захист (хтось це називає соціалізмом). Об'єднати країну і справді потрібно, такого протистояння, як зараз не було уже давно.
- З одного боку Трамп своєю риторикою постійно ділив Америку. З іншого боку протести та погроми були підтримані демократами для перемоги на виборах і вони таки перемогли. Але той негатив, який вони викликали в сторону афро-американців, не вийде забути ще багато років.
- За Байдена голосують великі міста, афро-американці, латиноамериканці, молодь, люди з прогресивними поглядами. Також люди з низьким достатком.
- За Трампа - селяни, білі, люди старшого віку, консервативних поглядів. Достаток середній та вище середнього.
- Українці та й, взагалі, практично всі “руськоязичні” за Трампа. При цьому мотивація у всіх різна. Комусь подобається його критика протестів, відношення до пандемії, “твердая рука”, дружба з Путіним, економічна війна з Китаєм, ріст економіки, несистемність ітд.
- В прихильників Байдена основний аргумент один, тільки щоб не Трамп. І в цьому насправді є глибокий сенс.
- Всі основні рішення приймає Палата представників (Конгрес) та Сенат. Зараз Сенат в республіканців, а Конгрес в демократів. Вони завжди мають домовлятися між собою, щоб прийняти будь-яке рішення. Тому вплив президента дуже сильно переоцінений.
ЗА КОГО Б Я ГОЛОСУВАВ, ЯКЩО Б МАВ ПРАВО ГОЛОСУ?
Якщо взяти з позиції, що по американських міркам я “ніщеброд”, я живу в демократичному штаті, я за імміграцію, рівність людей, екологію та мені небайдуже майбутнє України - то мій вибір Байден.
Якщо глянути з позиції, що я колись буду середнім класом, мені не подобається бардак, який влаштували демократи в Каліфорнії та їхня підтримка протестів, я керуюсь тим, що інтереси США в першу чергу - тоді це Трамп.
Але будь-який вибір тут був би не за, а проти. Я не відчуваю симпатії до жодного кандидата.


Коментарі ()

17.06.2021
Галина Бородайкевич

Фіртка поспілкувалась із директором закладу для літніх і самотніх людей, щоб дізнатись про побут, дозвілля і роботу під час пандемії.    

491
16.06.2021
Ілона Шевченко

Кожного року на міському озері гине кілька, деколи буває і десятки особин товстолоба. Фіртка спробувала з’ясувати причини.

584
15.06.2021
Катерина Черкашина

Чоловік каже, приїхав воювати за справедливість. І щоб допомогти українцям будувати нормальну державу. Фіртка поспілкувалася з добровольцем, який в Україні з червня 2014 року і хоче залишитися жити в Івано-Франківську.

954
15.06.2021
Лідія Вітранчик

Фіртка спробувала з’ясувати, якою мірою зачепили футбольні пристрасті франківчан і хто їхні фаворити, окрім національної збірної.

1175
14.06.2021
Тетяна Дармограй

14 червня – Всесвітній день донора крові. Журналістка Фіртки спробувала з’ясувати, наскільки популярним є донорство на Прикарпатті та як вплинула на нього пандемія.

1585
11.06.2021
Ілона Шевченко

Звання велостолиці України Івано-Франківськ завойовує вже давно. Проте, чи справді готове місто до такого титулу? Чи достатня кількість на дорогах елементів велоінфраструктури? Чи знають велосипедисти ПДР і вміють вправно їздити? Журналісти Фіртки спробували це з’ясувати.

1167

У 2011 році мене, як історика, рекомендували українсько-німецькій режисерці Уті Кільтер аби я показав і розказав про будівлі та визначні місця Франика. Ну якщо чисто технічно, то її скоріше цікавила «станиславівська» архітектура, а не «і

653

Встигала тільки дивитися як міняються дати запланованих прем’єр. Але попри всі перенесення виставу таки показали. Це було важливо: її герой Анатолій Гаркавенко («Морячок)» – з Франківщини.

2560

Днями відвідала унікальний фестиваль борщу в селі Кричка Солотвинської територіальної громади, який є не тільки рекреаційним заходом, а й чудовою соціальною атракцією для розвитку «зеленого туризму» у громаді.

5383

Про нічний клуб - просто в серці COVID-реактора; відставки; очікування шалених фінансових стягнень і вірогідно - міжнародний скандал...

11317
18.06.2021

В Україні, за останні 12 місяців кількість пошукових запитів українських користувачів зі словом "рецепт" зросла на 29%.

93
22.04.2021

Про це йдеться у звіті Міжнародної організації виноградарства і виноробства.

6831 1
16.04.2021

Пагони цибулі - унікальна комбінація корисних речовин, потрібних саме навесні, і їх набагато більше навіть ніж у цибулі ріпчастій.

8104
05.05.2021

У третій день Великодніх свят Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин завітав на парафію святого Апостола Юди Тадея, що в Івано-Франківську, на вул. Стуса, 29.  

5499
03.05.2021

Поливаний понеділок у 2021 році відзначають 3 травня, на другий день після Великодня.  

6015
02.05.2021

На Христове Воскресіння, яке відзначається 2 травня, очільники Православної церкви України та Української греко-католицької церкви звернулися до українців зі святковими посланнями.  

5606
02.05.2021

У переддень світлого празника Воскресіння Христового Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин звернувся до вірних з Великоднім привітанням.  

5663
10.06.2021

Київський апеляційний суд постановив стягнути з кума Путіна і нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука близько 300 тисяч гривень на користь видавництва "Віват" у судовому процесі, ініційованому ним самим щодо книги Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса".    

1218
30.04.2021

Вона визначала життя в Німеччині майже 16 років. Але зараз політична стабільність, якою країна користувалася так довго за часів Ангели Меркель, підходить до кінця, політик готується відмовитись від посади канцлера.  

6505
25.04.2021

Міністерства закордонних справ Литви, Латвії та Естонії 23 квітня оголосили у своїх країнах персонами нон ґрата чотирьох російських дипломатів.

7402
15.04.2021

Президент США Джо Байден оголосив про запровадження у США загальнонаціонального надзвичайного стану у зв’язку з "надзвичайною загрозою" через зовнішню діяльність уряду Російської Федерації.  

8232
11.04.2021

Велика Британія та США вважають, що Росія повинна негайно «послабити напругу» і жити у відповідності з її міжнародними зобов’язаннями.  

7729 1