Про вибори в США. Погляд з Америки

Про вибори в США. Погляд з Америки (Лос-Анджелес, Каліфорнія).
Я добре розбираюсь в українській політиці. В американській поки що - дуже поверхово. Тому не варто сприймати цей текст за істину, це просто спостереження.
- Байден дуже старий і більшість впевнені, що реально керуватиме віце-президент Харріс. На мою думку, керуватимуть Сенат та Конгрес, як це було останні чотири роки.
- Всі провідні телеканали та знаменитості підтримували демократів та їх кандидатів (Клінтон та Байдена). За Трампа тільки FOX та Kanye West свого часу. Взагалі, свобода слова в Америці є, але якщо ти тільки дивишся телебачення, то достовірної інформації не отримаєш від слова “зовсім”.
- Трампа або люблять і реально від нього фанатіють, або щиро його ненавидять. Байден не викликає ніяких почуттів ні з боку демократів ні збоку республіканців. Він більше 50-ти років в політиці, хоча і з позитивним бекграундом.
- Система виборів абсолютно несправедлива. Голосування не показує реальної підтримки і більше зводиться до виграшу в тих штатах, де немає явного лідера. Для прикладу. Якщо я із Каліфорнії хотів би проголосувати за Трампа, то мій голос на 99.9% не враховується, так як тут більшість в демократів. А в тій же Флориді мій голос мега важливий. Також несправедливим є кількість голосів від штату. Якщо взяти якийсь Rhode island чи Delaware, які мають по мільйону населення, то їх голос в 10-ть разів важливіший за голоса будь-якого жителя великого штату.
- Основна фішка Трампа це боротьба за бюрократію. І не тільки на місцевому рівні, де бюрократія просто мозок виїдає, кажу з власного досвіду. Тут питання те, що демократи та республіканці в Конгресі та Сенаті не змінюються з дев'яностих. Трамп дуже добре зіграв на цьому, люди втомилися від одних і тих самих політиків. А тут нова людина з новим підходом.
- Основна фішка Байдена це посил об'єднати країну та більший соціальний захист (хтось це називає соціалізмом). Об'єднати країну і справді потрібно, такого протистояння, як зараз не було уже давно.
- З одного боку Трамп своєю риторикою постійно ділив Америку. З іншого боку протести та погроми були підтримані демократами для перемоги на виборах і вони таки перемогли. Але той негатив, який вони викликали в сторону афро-американців, не вийде забути ще багато років.
- За Байдена голосують великі міста, афро-американці, латиноамериканці, молодь, люди з прогресивними поглядами. Також люди з низьким достатком.
- За Трампа - селяни, білі, люди старшого віку, консервативних поглядів. Достаток середній та вище середнього.
- Українці та й, взагалі, практично всі “руськоязичні” за Трампа. При цьому мотивація у всіх різна. Комусь подобається його критика протестів, відношення до пандемії, “твердая рука”, дружба з Путіним, економічна війна з Китаєм, ріст економіки, несистемність ітд.
- В прихильників Байдена основний аргумент один, тільки щоб не Трамп. І в цьому насправді є глибокий сенс.
- Всі основні рішення приймає Палата представників (Конгрес) та Сенат. Зараз Сенат в республіканців, а Конгрес в демократів. Вони завжди мають домовлятися між собою, щоб прийняти будь-яке рішення. Тому вплив президента дуже сильно переоцінений.
ЗА КОГО Б Я ГОЛОСУВАВ, ЯКЩО Б МАВ ПРАВО ГОЛОСУ?
Якщо взяти з позиції, що по американських міркам я “ніщеброд”, я живу в демократичному штаті, я за імміграцію, рівність людей, екологію та мені небайдуже майбутнє України - то мій вибір Байден.
Якщо глянути з позиції, що я колись буду середнім класом, мені не подобається бардак, який влаштували демократи в Каліфорнії та їхня підтримка протестів, я керуюсь тим, що інтереси США в першу чергу - тоді це Трамп.
Але будь-який вибір тут був би не за, а проти. Я не відчуваю симпатії до жодного кандидата.


Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

778
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

775
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1590
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2215
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4194 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3197

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

196

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

425

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

367

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

837
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

606
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

650
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

936
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1046
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

653
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6238
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1730
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31743 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1511
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

740 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

700