Про що варто розповісти доньці, поки вона не подорослішала

Як підготувати дитину до дорослого життя без сліз і моралей.

Відповідальні батьки намагаються дати своїй дитині найкраще: балують солодощами, наймають репетиторів, а за хороші оцінки заохочують дорогими гаджетами та іграшками. Але навіть надмірна турбота не вбереже дитину від перспективи опинитися віч-на-віч з цим світом і бути при цьому абсолютно підготовленим до його сприйняття, інформує Фіртка з посиланням на Ukr.Media.

Якщо ви хочете внести істотний внесок у майбутнє своєї дочки, розвинути в ній усвідомленість і силу волі, розповімо, про що з нею поговорити та на що звернути увагу, перш ніж вона стане дорослою.

Поясніть, як влаштоване її тіло

Зараз зовнішність мало її хвилює, але в підлітковому віці невдоволення собою неминуче виникатиме. Поясніть дитині, що важливість зовнішньої краси занадто перебільшена. Маленькі груди, короткі ноги, складки на животі або тонке волосся не визначають успіх у житті та це не привід себе соромитися. До того ж набагато важливіше навчити дитину любити себе такою, яка вона є, даючи свободу для самовдосконалення. В такій атмосфері їй буде простіше прийняти себе та інших людей з усіма їх вадами.

Також важливо стати позитивним прикладом для своєї дитини та підтвердити свої слова діями. Годі панікувати через кожний набраний кілограм, не соромтеся себе та інших за зайву любов до солодкого, розкажіть, що корисно для нашого організму, і покажіть, як харчуватися правильно, уникаючи жорстких дієт. Такий досвід надовго затримається в пам'яті, сформує у дівчинки здорове ставлення до свого тіла і підвищить впевненість у собі.

За мірою дорослішання розкажіть їй, як влаштоване її жіноче здоров'я, щоб у майбутньому вона не соромилася прояву природних процесів. Такий підхід відкриє дитині дивний світ жіночого організму, про який вона зможе піклуватися самостійно.

Навчіть виражати свої почуття

Дитина, яка розуміє свої емоції, з меншою ймовірністю буде замикатися в собі, виявляти агресію та непокору. Ваше завдання — не лаяти за чергову істерику, а зрозуміти почуття, які стоять за її поведінкою. Можливо, дочка втратила улюблену іграшку, посварилася з подругою або просто втомилася — запитайте у дитини, що сталося, поясніть, що її почуття цілком природні, і допоможіть знайти вихід із ситуації.

Прислухайтеся до своєї дитини, заохочуйте говорити про свої почуття, станьте їй справжнім другом. З часом вона навчиться керувати своїми емоціями, не накопичувати їх у собі та буде впевнена в тому, що впорається з будь-якою життєвою ситуацією.

Привчіть до незалежності

Дитина не стане самостійною за клацанням пальців, цю навичку потрібно розвивати з раннього дитинства. Якщо дитина не проявляє активності, складіть список обов'язків, які вона могла б виконувати сама. Для початку можна передати частину відповідальності за домашні справи: нехай сама заправляє ліжко вранці, акуратно складає речі в шафу, накриває стіл і миє за собою посуд.

Не забудьте похвалити її за старання і, навіть якщо на перших порах щось не виходить, не поспішайте все переробляти за неї. Вирішуючи проблеми самостійно, дитина стане цілеспрямованою, позбавиться від безпорадності та не буде смикати вас з найменшого приводу.

Підтримайте інтерес до вивчення нового

Знайти мотивацію до навчання — важливий крок, який потрібно зробити разом з дитиною. Якщо дитина лінується читати або вчити англійську, а кожну вільну хвилину тягнеться до смартфона, просто складіть їй компанію. Обговорюйте сюжети книг і дії героїв, переводьте тексти улюблених пісень, розв'язуйте кросворди, відвідуйте виставки та майстер-класи з живопису, більше подорожуйте.

Покажіть дитині, що вчитися і пізнавати нове не нудно в будь-якому віці, і тоді навчання перестане бути для неї покаранням.

Прищепіть звичку піклуватися про своє тіло

Вкрай важливо привчити дитину до активного способу життя — наприклад, робити зарядку вранці, більше гуляти на свіжому повітрі або запишіть на танці. Головне, щоб ці заняття приносили задоволення. Покажіть дочці, як багато варіантів вести активне життя і займатися творчістю доступні їй сьогодні. Запитайте дитини, що їй більше подобається: спортивно-бальні танці, хіп-хоп, художня гімнастика, або, можливо, балет.

Перевага останнього в тому, що він допомагає не тільки зміцнити м'язи, розвинути гнучкість, прибрати плоскостопість і запобігти сколіозу, але й прищепити любов до мистецтва, зокрема до мелодійної класичної музики, здорового тіла та естетики. По суті, це класична хореографія, яка вважається основою всіх танцювальних напрямків, зокрема і художньої гімнастики.


30.09.2020 7819
Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1613
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1031
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1292 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3765 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33887
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2854

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

367

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

771

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1711

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1081
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

643
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

521
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

898
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1999
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12214
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1507
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1296
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

553
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

263
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

336
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

381
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1273