Про що варто розповісти доньці, поки вона не подорослішала

Як підготувати дитину до дорослого життя без сліз і моралей.

Відповідальні батьки намагаються дати своїй дитині найкраще: балують солодощами, наймають репетиторів, а за хороші оцінки заохочують дорогими гаджетами та іграшками. Але навіть надмірна турбота не вбереже дитину від перспективи опинитися віч-на-віч з цим світом і бути при цьому абсолютно підготовленим до його сприйняття, інформує Фіртка з посиланням на Ukr.Media.

Якщо ви хочете внести істотний внесок у майбутнє своєї дочки, розвинути в ній усвідомленість і силу волі, розповімо, про що з нею поговорити та на що звернути увагу, перш ніж вона стане дорослою.

Поясніть, як влаштоване її тіло

Зараз зовнішність мало її хвилює, але в підлітковому віці невдоволення собою неминуче виникатиме. Поясніть дитині, що важливість зовнішньої краси занадто перебільшена. Маленькі груди, короткі ноги, складки на животі або тонке волосся не визначають успіх у житті та це не привід себе соромитися. До того ж набагато важливіше навчити дитину любити себе такою, яка вона є, даючи свободу для самовдосконалення. В такій атмосфері їй буде простіше прийняти себе та інших людей з усіма їх вадами.

Також важливо стати позитивним прикладом для своєї дитини та підтвердити свої слова діями. Годі панікувати через кожний набраний кілограм, не соромтеся себе та інших за зайву любов до солодкого, розкажіть, що корисно для нашого організму, і покажіть, як харчуватися правильно, уникаючи жорстких дієт. Такий досвід надовго затримається в пам'яті, сформує у дівчинки здорове ставлення до свого тіла і підвищить впевненість у собі.

За мірою дорослішання розкажіть їй, як влаштоване її жіноче здоров'я, щоб у майбутньому вона не соромилася прояву природних процесів. Такий підхід відкриє дитині дивний світ жіночого організму, про який вона зможе піклуватися самостійно.

Навчіть виражати свої почуття

Дитина, яка розуміє свої емоції, з меншою ймовірністю буде замикатися в собі, виявляти агресію та непокору. Ваше завдання — не лаяти за чергову істерику, а зрозуміти почуття, які стоять за її поведінкою. Можливо, дочка втратила улюблену іграшку, посварилася з подругою або просто втомилася — запитайте у дитини, що сталося, поясніть, що її почуття цілком природні, і допоможіть знайти вихід із ситуації.

Прислухайтеся до своєї дитини, заохочуйте говорити про свої почуття, станьте їй справжнім другом. З часом вона навчиться керувати своїми емоціями, не накопичувати їх у собі та буде впевнена в тому, що впорається з будь-якою життєвою ситуацією.

Привчіть до незалежності

Дитина не стане самостійною за клацанням пальців, цю навичку потрібно розвивати з раннього дитинства. Якщо дитина не проявляє активності, складіть список обов'язків, які вона могла б виконувати сама. Для початку можна передати частину відповідальності за домашні справи: нехай сама заправляє ліжко вранці, акуратно складає речі в шафу, накриває стіл і миє за собою посуд.

Не забудьте похвалити її за старання і, навіть якщо на перших порах щось не виходить, не поспішайте все переробляти за неї. Вирішуючи проблеми самостійно, дитина стане цілеспрямованою, позбавиться від безпорадності та не буде смикати вас з найменшого приводу.

Підтримайте інтерес до вивчення нового

Знайти мотивацію до навчання — важливий крок, який потрібно зробити разом з дитиною. Якщо дитина лінується читати або вчити англійську, а кожну вільну хвилину тягнеться до смартфона, просто складіть їй компанію. Обговорюйте сюжети книг і дії героїв, переводьте тексти улюблених пісень, розв'язуйте кросворди, відвідуйте виставки та майстер-класи з живопису, більше подорожуйте.

Покажіть дитині, що вчитися і пізнавати нове не нудно в будь-якому віці, і тоді навчання перестане бути для неї покаранням.

Прищепіть звичку піклуватися про своє тіло

Вкрай важливо привчити дитину до активного способу життя — наприклад, робити зарядку вранці, більше гуляти на свіжому повітрі або запишіть на танці. Головне, щоб ці заняття приносили задоволення. Покажіть дочці, як багато варіантів вести активне життя і займатися творчістю доступні їй сьогодні. Запитайте дитини, що їй більше подобається: спортивно-бальні танці, хіп-хоп, художня гімнастика, або, можливо, балет.

Перевага останнього в тому, що він допомагає не тільки зміцнити м'язи, розвинути гнучкість, прибрати плоскостопість і запобігти сколіозу, але й прищепити любов до мистецтва, зокрема до мелодійної класичної музики, здорового тіла та естетики. По суті, це класична хореографія, яка вважається основою всіх танцювальних напрямків, зокрема і художньої гімнастики.


30.09.2020 7850
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

842 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

790
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1605
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2233
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4210 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3213

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

213

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

442

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1065
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6249
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1535
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

752 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

717