Про навколо футбольну містику

Містика і футбол. На перший погляд речі не сумісні. Хоча, якщо включити фантазію, то можна багато чого побачити містичного, як у функціонуванні футбольної тематики, так і тієї, яка не торкається безпосередньо самої гри. Я хочу коротенько зупинитися на двох, на мою думку містичних навколо футбольних подіях.

 

Перша, це не лише на мою думку, а й на думку багатьох вболівальників, футбольних експертів, тай самих футболістів, містична черговість смертей колишніх легендарних гравців київського «Динамо». Можливо хтось заперечить, що тут нічого немає дивного, ніякої містику, адже людям, утому числі футболістам притаманно помирати. Так, сперечатися не буду, але та обставина, що Андрій Баль помер на дев’ятий день після смерті Валентина Белькевича, а Андрій Гусін загинув на сороковий день після смерті Андрія Баля, виглядає більш містичною ніж випадковою.

Що це? Якесь прокляття, чи можливо нам не зрозумілий задум, якихось вищих сил? І тут на згадку спала стара, забута байка про футболістів, які домовилися, що якщо хтось з них помре першим, то повернеться і розкаже іншому, живому, чи грають у футбол на тому світі. Пройшов час, той що помер першим приходить і розповідає живому: «Так, ми граємо у футбол і тренує нас наш колишній покійний тренер. У суботу ми гратимемо фінал кубку».

-  Чудово, - йому відповідає живий футболіст.

-  Але є одна обставина, - говорить той що помер.

-  Яка?

-  Ти включений до основного складу!

Ось така байка з певним змістовим сенсом.

І тут пішли розмови містиків про те, що Великий покійний тренер збирає свою зіркову команду на злощасний півфінал Ліги Чемпіонів, або на фінал за Суперкубок Європи. Ось тільки одне питання усіх турбує, у першу чергу колишніх зіркових футболістів: «Чи вистачить тренеру тих футболістів, яких він забрав, чи йому ще треба підсилювати напад, може захист, а може воротаря…?»

 

Друга подія, мені видалася і містичною, і кармінною. Такою, яка має слугувати уроком для всіх тих, хто у цю мить відчув себе «пупом» Землі, або як говорять у народі «Бога схопив за бороду». Сьогодні День народження у Рината Атметова. Людини, яка з великими зусиллями збирався, продирався на вершини життєвого Олімпу і який, за останні пів року заплатив ціну за один невірний крок. Кармічну ціну, адже його життєвий шлях є на сьогодні визначним: від крутого футбольного магната до простого донбаського лузера!

Адже, він мав найкращий стадіон у Європі! Він був власником команди, яка мала всі шанси стати топовою на всьому Європейському просторі. Він мав потужну футбольну індустрію. Він вирішив, що може все, але заплатити ціну за свій успіх у нього не було бажання, тому Ринат і отримав над містичне покарання. Насправді йому варто було зробити один крок – втримати Донбас у правовому полі України. Він не захотів цього зробити і платить відповідну кармічну ціну…

Його шикарний стадіон і гордість, це руїна, на якій невідомо чи хтось буде грати найближчим часом! Його команда невідомо чи буде, коли-небудь грати у Донецьку. Поки що його команда тулиться або у бандерівському Львові, або на задвірках ненависного Києва. Його команда розвалюється на очах, про топовість вже й мріяти не виходить, адже команда має всі шанси стартувати у наступному сезоні у другій російській лізі.

Він хотів щоб Україна почула Донбас, а Донбас не почув його... Не знаю чи у іменинника є шанс щось виправити, адже карму треба відпрацьовувати, інколи навіть не протягом одного життя…

З Днем народження Ринате Леонідовичу!


21.09.2014 Ігор Макарук 1499 0
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

922 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

818
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1632
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2268
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4244 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3249

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

235

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

470

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

412

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

877
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

653
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

694
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

979
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1106
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

692
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6277
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1768
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31787 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1577
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

782 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

742