Про навколо футбольну містику

Містика і футбол. На перший погляд речі не сумісні. Хоча, якщо включити фантазію, то можна багато чого побачити містичного, як у функціонуванні футбольної тематики, так і тієї, яка не торкається безпосередньо самої гри. Я хочу коротенько зупинитися на двох, на мою думку містичних навколо футбольних подіях.

 

Перша, це не лише на мою думку, а й на думку багатьох вболівальників, футбольних експертів, тай самих футболістів, містична черговість смертей колишніх легендарних гравців київського «Динамо». Можливо хтось заперечить, що тут нічого немає дивного, ніякої містику, адже людям, утому числі футболістам притаманно помирати. Так, сперечатися не буду, але та обставина, що Андрій Баль помер на дев’ятий день після смерті Валентина Белькевича, а Андрій Гусін загинув на сороковий день після смерті Андрія Баля, виглядає більш містичною ніж випадковою.

Що це? Якесь прокляття, чи можливо нам не зрозумілий задум, якихось вищих сил? І тут на згадку спала стара, забута байка про футболістів, які домовилися, що якщо хтось з них помре першим, то повернеться і розкаже іншому, живому, чи грають у футбол на тому світі. Пройшов час, той що помер першим приходить і розповідає живому: «Так, ми граємо у футбол і тренує нас наш колишній покійний тренер. У суботу ми гратимемо фінал кубку».

-  Чудово, - йому відповідає живий футболіст.

-  Але є одна обставина, - говорить той що помер.

-  Яка?

-  Ти включений до основного складу!

Ось така байка з певним змістовим сенсом.

І тут пішли розмови містиків про те, що Великий покійний тренер збирає свою зіркову команду на злощасний півфінал Ліги Чемпіонів, або на фінал за Суперкубок Європи. Ось тільки одне питання усіх турбує, у першу чергу колишніх зіркових футболістів: «Чи вистачить тренеру тих футболістів, яких він забрав, чи йому ще треба підсилювати напад, може захист, а може воротаря…?»

 

Друга подія, мені видалася і містичною, і кармінною. Такою, яка має слугувати уроком для всіх тих, хто у цю мить відчув себе «пупом» Землі, або як говорять у народі «Бога схопив за бороду». Сьогодні День народження у Рината Атметова. Людини, яка з великими зусиллями збирався, продирався на вершини життєвого Олімпу і який, за останні пів року заплатив ціну за один невірний крок. Кармічну ціну, адже його життєвий шлях є на сьогодні визначним: від крутого футбольного магната до простого донбаського лузера!

Адже, він мав найкращий стадіон у Європі! Він був власником команди, яка мала всі шанси стати топовою на всьому Європейському просторі. Він мав потужну футбольну індустрію. Він вирішив, що може все, але заплатити ціну за свій успіх у нього не було бажання, тому Ринат і отримав над містичне покарання. Насправді йому варто було зробити один крок – втримати Донбас у правовому полі України. Він не захотів цього зробити і платить відповідну кармічну ціну…

Його шикарний стадіон і гордість, це руїна, на якій невідомо чи хтось буде грати найближчим часом! Його команда невідомо чи буде, коли-небудь грати у Донецьку. Поки що його команда тулиться або у бандерівському Львові, або на задвірках ненависного Києва. Його команда розвалюється на очах, про топовість вже й мріяти не виходить, адже команда має всі шанси стартувати у наступному сезоні у другій російській лізі.

Він хотів щоб Україна почула Донбас, а Донбас не почув його... Не знаю чи у іменинника є шанс щось виправити, адже карму треба відпрацьовувати, інколи навіть не протягом одного життя…

З Днем народження Ринате Леонідовичу!


21.09.2014 Ігор Макарук 1524 0
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

402
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

574
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1312
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2259 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1120
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3053

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

879

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1028

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1453

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2059
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26359 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

749
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

946
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2987
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1236
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

930
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1188
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1197
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

403
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4247
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1063
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1628