Про навколо футбольну містику

Містика і футбол. На перший погляд речі не сумісні. Хоча, якщо включити фантазію, то можна багато чого побачити містичного, як у функціонуванні футбольної тематики, так і тієї, яка не торкається безпосередньо самої гри. Я хочу коротенько зупинитися на двох, на мою думку містичних навколо футбольних подіях.

 

Перша, це не лише на мою думку, а й на думку багатьох вболівальників, футбольних експертів, тай самих футболістів, містична черговість смертей колишніх легендарних гравців київського «Динамо». Можливо хтось заперечить, що тут нічого немає дивного, ніякої містику, адже людям, утому числі футболістам притаманно помирати. Так, сперечатися не буду, але та обставина, що Андрій Баль помер на дев’ятий день після смерті Валентина Белькевича, а Андрій Гусін загинув на сороковий день після смерті Андрія Баля, виглядає більш містичною ніж випадковою.

Що це? Якесь прокляття, чи можливо нам не зрозумілий задум, якихось вищих сил? І тут на згадку спала стара, забута байка про футболістів, які домовилися, що якщо хтось з них помре першим, то повернеться і розкаже іншому, живому, чи грають у футбол на тому світі. Пройшов час, той що помер першим приходить і розповідає живому: «Так, ми граємо у футбол і тренує нас наш колишній покійний тренер. У суботу ми гратимемо фінал кубку».

-  Чудово, - йому відповідає живий футболіст.

-  Але є одна обставина, - говорить той що помер.

-  Яка?

-  Ти включений до основного складу!

Ось така байка з певним змістовим сенсом.

І тут пішли розмови містиків про те, що Великий покійний тренер збирає свою зіркову команду на злощасний півфінал Ліги Чемпіонів, або на фінал за Суперкубок Європи. Ось тільки одне питання усіх турбує, у першу чергу колишніх зіркових футболістів: «Чи вистачить тренеру тих футболістів, яких він забрав, чи йому ще треба підсилювати напад, може захист, а може воротаря…?»

 

Друга подія, мені видалася і містичною, і кармінною. Такою, яка має слугувати уроком для всіх тих, хто у цю мить відчув себе «пупом» Землі, або як говорять у народі «Бога схопив за бороду». Сьогодні День народження у Рината Атметова. Людини, яка з великими зусиллями збирався, продирався на вершини життєвого Олімпу і який, за останні пів року заплатив ціну за один невірний крок. Кармічну ціну, адже його життєвий шлях є на сьогодні визначним: від крутого футбольного магната до простого донбаського лузера!

Адже, він мав найкращий стадіон у Європі! Він був власником команди, яка мала всі шанси стати топовою на всьому Європейському просторі. Він мав потужну футбольну індустрію. Він вирішив, що може все, але заплатити ціну за свій успіх у нього не було бажання, тому Ринат і отримав над містичне покарання. Насправді йому варто було зробити один крок – втримати Донбас у правовому полі України. Він не захотів цього зробити і платить відповідну кармічну ціну…

Його шикарний стадіон і гордість, це руїна, на якій невідомо чи хтось буде грати найближчим часом! Його команда невідомо чи буде, коли-небудь грати у Донецьку. Поки що його команда тулиться або у бандерівському Львові, або на задвірках ненависного Києва. Його команда розвалюється на очах, про топовість вже й мріяти не виходить, адже команда має всі шанси стартувати у наступному сезоні у другій російській лізі.

Він хотів щоб Україна почула Донбас, а Донбас не почув його... Не знаю чи у іменинника є шанс щось виправити, адже карму треба відпрацьовувати, інколи навіть не протягом одного життя…

З Днем народження Ринате Леонідовичу!


21.09.2014 Ігор Макарук 1450 0
20.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

340
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2241
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1660
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1942
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5559 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

4078

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1061

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1066

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1586

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1066
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

814
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

684
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14491
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10338
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6002
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

556
09.11.2024

Дев'ятого листопада свій 65-літній ювілей відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.  

5282 8
18.11.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

28399 1
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

443
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

564
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

398
11.11.2024

Президент США Джо Байден переконуватиме новообраного президента Дональда Трампа продовжити підтримку України, і закличе Конгрес США фінансувати допомогу Україні і після завершення його президентства.  

588