Про конкурс на посаду, Бурштинську ТЕС та перші кроки в новому амплуа: ексклюзивне інтерв’ю майбутнього голови Івано-Франківської ОДА Дениса Шмигаля

У суботу під час візиту до Львова Президент України Володимир Зеленський назвав ймовірного очільника Івано-Франківської ОДА.

Цю посаду може отримати чинний директор Бурштинської ТЕС Денис Шмигаль. Таке повідомлення викликало неабияке пожвавлення в інформаційному просторі Прикарпаття.

Саме тому Фіртка вирішила поспілкуватися безпосередньо з Денисом Шмигалем та отримати відповіді на запитання, які останній тиждень так цікавлять мешканців Прикарпаття.


Розпочнемо з того, що вже наступного тижня Президент планує підписати указ про Ваше призначення на посаду голови Івано-Франківської ОДА. Як так склалося? Як відбувався відбір і на скільки складним він був?

Дійсно в суботу на представленні голови Львівської обласної державної адміністрації Президент України Володимир Зеленський оголосив, що готує до підписання указ про призначення мене на посаду голови Івано-Франківської ОДА. Президент запитав моєї згоди і я таку згоду дав. Зараз оформляємо документи.

Відомо, що конкурс на посаду фактичного представника Президента в області не передбачається законодавством. Тобто голів обласних державних адміністрацій призначає Президент за поданням Кабміну.

Проте, вперше в історії незалежної України Президент Зеленський зробив символічний конкурс через Фейсбук, оголосивши про набір і залучивши до цієї справи міжнародні кадрові агентства. Тому хочу наголосити, що відбір був справді серйозним і, за чутками, у списку претендентів на посаду голів ОДА у західному регіоні було понад 40 осіб.

Проводилися серйозні тести, у тому числі за ізраїльськими методиками, які є одними з найкращих у світі, – свого роду детектор брехні, щоб визначити моральні та психологічні якості людини. Всі ці речі я особисто проходив. Тобто, був цілий ряд тестів, співбесід у тому числі з керівниками Офісу Президента та особиста розмова з Президентом України.

В Івано-Франківській області Денис Шмигаль відомий, як директор ДТЕК Бурштинська ТЕС. А чим Ви займалися до роботи на станції? Чи є у Вас за плечима досвід державного службовця?

Так, у мене є досвід роботи у державній службі – у сумі років п’ять. До роботи на Бурштинській ТЕС я був віцепрезидентом і генеральним директором компанії «Львів холод» (українська мережа магазинів «Рукавичка»). У 2014 році, після Майдану, я працював на посаді заступника Львівської обласної фіскальної служби, але, на жаль, не стали реальністю мої очікування, що після Революцію відбудеться очищення, тому я звільнився з податкової та повернувся працювати у бізнес. Ще раніше мав досвід роботи у Львівській державній адміністрації на посаді керівника департаменту економіки, інвестицій, промисловості та торгівлі. 

Чому Ви вирішили залишити посаду директора Бурштинської ТЕС і піти з бізнесу знову на державну службу, адже якщо навіть просто взяти заробітну плату, то керувати станцією з фінансової точки зору є вигідніше?

Тут з Вами мушу погодитися, - зарплата буде різнитися. Ми говорили з Президентом про те, що зарплата державних службовців як і вчителів чи лікарів має бути достойною та давати можливість бодай утримувати сім’ю та нормально жити. Президент повністю згідний, що сьогодні кожен українець повинен добре заробляти і повірте він намагається все для цього зробити.

Для мене керівництво областю – це виклик. По-перше, це можливість зробити щось добре не тільки для певного міста, а для цілої Івано-Франківської області. Хочу наголосити, що я буду займатися тим, щоб започаткувати в Івано-Франківській ОДА європейський стиль керівництва, адже ці знання я набув під час навчання у Європі та Канаді. Та найголовніше завдання – зробити так, щоб люди мали довіру до державних службовців і побачили, що влада може чесно і відповідально виконувати свою роботу.

Вчора під стінами Івано-Франківської ОДА зібралися з два десятки людей, які виступали проти Вашого призначення на посаду очільника Прикарпаття. Як можете прокоментувати цю ситуацію?

Насправді мені важко коментувати те, що відбувалося, адже я постфактум дізнався про таку подію. Готовий після призначення з цими людьми зустрітися, спитатися у чому проблема, які їх вимоги та що їм не подобається. Я абсолютно відкритий до діалогу з громадою, але якщо він ведеться у цивілізований спосіб. Хочу запевнити, що буду робити все на користь мешканців області, адже доля країни та її громадян мені небайдужа.

Може вже володієте інформацією про те, хто стане новим керівником Бурштинської ТЕС, якщо Ви займете крісло голови ОДА.

Це важливе питання. Я не хочу, щоб тут на Бурштинській ТЕС відбулося якесь погіршення ситуації через мій перехід на державну службу. Колектив станції сьогодні дійсно складається з професійних енергетиків. Це надзвичайно важка і небезпечна робота, проте у нас професійна команда керівників та професійна команда робітників. З моїм переходом певний час виконувати обов’язки директора буде головний інженер станції, але паралельно буде проводитися конкурс на цю посаду. Сьогодні я справді не можу назвати Вам імені. Єдине, у чому я переконаний, що прийде компетентна та відповідальна людина, яка буде виконувати стратегію компанії по соціальному партнерству.

Не можемо оминути і тему нещасного випадку, який трапився на станції і закінчився смертю працівника. Розкажіть, будь ласка, чи проводиться розслідування і на якій воно стадії?

Це трагедія для мене особисто, як і для всіх працівників станції. Хочу ще раз висловити співчуття рідним нашого працівника. Так, на превеликий жаль така ситуація вже сталася. Дійсно проводиться державне розслідування, є попередні результати, про які я наразі не маю права згідно з законом розповідати. Можу сказати, що розслідування проводиться об’єктивно і винні особи, ким би вони не були і які посади не обіймали, будуть притягнуті до відповідальності.

Перейдемо до, мабуть, головного питання нашої розмови. Мешканців Прикарпаття надзвичайно сильно турбує питання чорно диму, який нерідко з’являється з труб Бурштинської ТЕС. Ні для кого не секрет, що Прикарпаття посідає друге місце в рейтингу екологічно забруднених регіонів України, а станція у Бурштині має надзвичайно великий вплив на забруднення атмосфери. Скажіть, що сьогодні робиться для того, щоб звести до мінімуму цей негативні вплив Бурштинської ТЕС на екологічну ситуацію в області?

Сьогодні найгострішою проблемою, яка лежить у публічній площині є екологія регіону. Оскільки ми говоримо про Івано-Франківщину в цілому, то на Бурштинську ТЕС я дивлюся як на одного з ключових платників податків, головного роботодавця і соціального партнера громади. Для справедливості хочу сказати, що сьогодні найбільшою екологічною проблемою регіону є забруднення питних і поверхневих вод, з такими темпами ми з вами скоро не будемо мати, що пити. Друге місце посідають стихійні сміттєзвалища, які становлять надзвичайну небезпеку. І на третьому місці знаходяться якраз об’єкти енергетики та хімічної промисловості.

Як керівник станції можу запевнити, що підприємство системно працює над покращенням екологічних показників. Останніх два роки у екологічні проекти інвестовано кілька сотень мільйонів гривень, в тому числі в електрофільтри блоків № 3,4, 5, 7, 10, 12 і на черзі 8. Три блоки реконструйовані і повністю відповідають європейським нормам – викиди менше ніж 50 мг на кубометр. Так капітальний ремонт інших блоків дасть можливість наблизити ці показники до європейських.

Більше того, підприємство працює відповідно до національного плану, який підписаний і затверджений урядом, щодо зменшення викидів. Є відповідна програма з певними точками контролю, яка передбачає, що у 2033 році всі викиди в атмосферу повинні бути зведені практично до нуля.

У попередній відповіді Ви згадали про соціальне партнерство з громадою. В чому воно полягає?

В Бурштині ми з командою створили центр громадської активності та долучилися до створення центру адміністративних послуг. Спільно з міською радою освітлити основні вулиці міста, пішохідні переходи, встановили освітлення в під’їздах багатоповерхівок. Крім того, оновили центр міста: відремонтували дороги, встановили лавки, урни, велопарковки.

Особливий проект, який ми підтримуємо з колективом станції  – це  розвиток реабілітаційного центру для дітей з особливими потребами «Довір'я». В Галицькому районі він єдиний.

Зараз  з Галицькою районною радою працюємо над створенням проекту з будівництва водогону в Галицькому районі, аби мешканці міста Бурштина, Галича і більшість населених пунктів отримували якісну питну воду.

Також реалізували чимало культурних проектів, долучалися до святкування Дня міста, Дня незалежності, Дня матері, організували чемпіонат області з тайського боксу, веломарафони і навіть рок-фестиваль.

З моєї ініціативи ми повністю, майже з руїн відновили спортивний осередок міста – комбінат спортивних споруд, створили робочі місця, впровадили нові спортивні секції. Спільно з громадою побудували штучні майданчики на території ЗОШ №2, Демешківської та Дем'янівської сільських рад. Всього не перелічиш, ці два роки були дуже насиченими.

ФОТО: Денис Шмигаль, Фейсбук


10.07.2019 Лілія Маршалко 17730 1
Коментарі (1)

Уляна 2019.07.11, 23:13
  1. Зеленський та ізраїльський досвід дуже є гармонійно 
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1283
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1017
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2031
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3506
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1309
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1293

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1607

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

461

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1103

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1272
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24229
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

477
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2638
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

564
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1475
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

650
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15345
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

457
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

522
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1319 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

592
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

502