Про «гібридну махновщину»

В політичних еліт звіряча вдача. Вітчизняна в тому плані відрізняється хіба що особливою підлістю. Владний звір лише здається неповоротким та вічно зайнятим переварюванням грошової маси.

Його бюрократична повільність, коли він відчуває реальну тему або ж реальну небезпеку, миттєво зникає.

Владний звір накопичує ресурси для мисливського стрибка. Й він полює не на довіру електорату. Довіра – занадто примарна здобич. Владний звір прагне чогось реальнішого. Він полює на час, на ті роки і місяці перебування у владних кріслах, які приносять йому безумовну ренту у вигляді відсотків і відкатів з грошових потоків, міжнародних кредитів та державних підприємств.

Лінива доба владного звіра закінчується перед виборами. Напружуються невидимі м’язи фінансово-політичного тіла. Накопичені жирові ресурси переміщуються ближче до зубів і кігтів. Мозок починає працювати в напрямку стратегії полювання. Політична еліта знає, що її місце медом намазане. Є багато бажаючих перетворитися на владного звіра. Для того, щоби зберегти контролюючу позицію на наступні п’ять років, треба діяти.

Але проблема владного звіра в тому, що мурашня недовіри спустошила мисливські угіддя. Минули часи, коли можна було призначити собі головним опонентом мордатого комуніста, або ж клоуна, що косить під романтичного недоумка. І лохторат вже не бекає радісно, побачивши дядька у потертому піджаку, який щось там меле про споконвічні права та майбутнє щастя для «маленьких українців».

Є, зрозуміло, невиліковні і невстигаючі, які вдесяте голосуватимуть за картонні дурілки. Є архаїчна система освіти, яка щорічно поповнює лави виборців молодими телепнями, що не здатні відрізнити традицій від забобонів. Є діти совка, готові продати свій голос за кульок з пліснявою крупою. Але й там попрацювала мурашня недовіри.

Українська політика загрузла в болоті мультиплікованої невизначеності. Всі спроби генералізувати настрої виборців за допомогою пропаганди наштовхуються на цинічні посмішки шановної публіки.

Владний звір відчуває це. Він радиться з політичними шаманами й ті кажуть: «Треба зробити так, щоби те, що заважає, нам допомогло». Шамани радять: якщо дорогу до хрусткого зеленого щастя заступила невизначеність, то треба зробити її союзником.

Владний звір робить ставку на керований хаос. Ударними темпами споруджуються пропагандистські декорації «гібридної махновщини». Тітушок переодягають у самобутньо-військові майтки, в телевізорі знов підстрибують і пророчо глаголять «отамани» з козацькими зачісками та голодними оченятами, провокатори сідають на грошові потічки.

Комусь здається, що налякані хаосом люди неминуче згуртуються навколо сильного і владного. Але виникає питання: як саме вони бачать силу і владність, в яких темних закутках шукатимуть вони своїх спасителів. І яка потвора прийде до них в масці спасителя.

Виконроби керованого хаосу запускають стандартні схеми. В тому то й їхня біда, що окрім відпрацювання стандартних схем вони нічого не вміють і вміти не хочуть. Вони будують абстракцію керованого хаосу, а отримають конкретику хаотичного керування. Невизначеність – небезпечний союзник. Хто знає, яку з випадкових комбінацій запустить постмодерний привид батька Махна.

Владний звір сподівається на те, що у хаосі звичайні мухи виростають до слонячих розмірів. Проте він забув запитати у свої шаманів, що потім стається з тими слономухами. І які яйця вони відкладають у черево подурілої від страху та жадібності еліти. І що, врешті-решт, вилуплюється з тих яєць. Й скільки знадобиться зусиль міжнародних донорів, щоби все це потім залити дустом.


Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1260
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2554
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2127
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2183
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6581 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2468 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

359

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1170

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1299

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1425
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

295
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

149
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

598
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

58
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26528
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

564
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10478 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

52
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

64
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

419
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

567
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

634