Про «гібридну махновщину»

В політичних еліт звіряча вдача. Вітчизняна в тому плані відрізняється хіба що особливою підлістю. Владний звір лише здається неповоротким та вічно зайнятим переварюванням грошової маси.

Його бюрократична повільність, коли він відчуває реальну тему або ж реальну небезпеку, миттєво зникає.

Владний звір накопичує ресурси для мисливського стрибка. Й він полює не на довіру електорату. Довіра – занадто примарна здобич. Владний звір прагне чогось реальнішого. Він полює на час, на ті роки і місяці перебування у владних кріслах, які приносять йому безумовну ренту у вигляді відсотків і відкатів з грошових потоків, міжнародних кредитів та державних підприємств.

Лінива доба владного звіра закінчується перед виборами. Напружуються невидимі м’язи фінансово-політичного тіла. Накопичені жирові ресурси переміщуються ближче до зубів і кігтів. Мозок починає працювати в напрямку стратегії полювання. Політична еліта знає, що її місце медом намазане. Є багато бажаючих перетворитися на владного звіра. Для того, щоби зберегти контролюючу позицію на наступні п’ять років, треба діяти.

Але проблема владного звіра в тому, що мурашня недовіри спустошила мисливські угіддя. Минули часи, коли можна було призначити собі головним опонентом мордатого комуніста, або ж клоуна, що косить під романтичного недоумка. І лохторат вже не бекає радісно, побачивши дядька у потертому піджаку, який щось там меле про споконвічні права та майбутнє щастя для «маленьких українців».

Є, зрозуміло, невиліковні і невстигаючі, які вдесяте голосуватимуть за картонні дурілки. Є архаїчна система освіти, яка щорічно поповнює лави виборців молодими телепнями, що не здатні відрізнити традицій від забобонів. Є діти совка, готові продати свій голос за кульок з пліснявою крупою. Але й там попрацювала мурашня недовіри.

Українська політика загрузла в болоті мультиплікованої невизначеності. Всі спроби генералізувати настрої виборців за допомогою пропаганди наштовхуються на цинічні посмішки шановної публіки.

Владний звір відчуває це. Він радиться з політичними шаманами й ті кажуть: «Треба зробити так, щоби те, що заважає, нам допомогло». Шамани радять: якщо дорогу до хрусткого зеленого щастя заступила невизначеність, то треба зробити її союзником.

Владний звір робить ставку на керований хаос. Ударними темпами споруджуються пропагандистські декорації «гібридної махновщини». Тітушок переодягають у самобутньо-військові майтки, в телевізорі знов підстрибують і пророчо глаголять «отамани» з козацькими зачісками та голодними оченятами, провокатори сідають на грошові потічки.

Комусь здається, що налякані хаосом люди неминуче згуртуються навколо сильного і владного. Але виникає питання: як саме вони бачать силу і владність, в яких темних закутках шукатимуть вони своїх спасителів. І яка потвора прийде до них в масці спасителя.

Виконроби керованого хаосу запускають стандартні схеми. В тому то й їхня біда, що окрім відпрацювання стандартних схем вони нічого не вміють і вміти не хочуть. Вони будують абстракцію керованого хаосу, а отримають конкретику хаотичного керування. Невизначеність – небезпечний союзник. Хто знає, яку з випадкових комбінацій запустить постмодерний привид батька Махна.

Владний звір сподівається на те, що у хаосі звичайні мухи виростають до слонячих розмірів. Проте він забув запитати у свої шаманів, що потім стається з тими слономухами. І які яйця вони відкладають у черево подурілої від страху та жадібності еліти. І що, врешті-решт, вилуплюється з тих яєць. Й скільки знадобиться зусиль міжнародних донорів, щоби все це потім залити дустом.


Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5198 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1835 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4043 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3169 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7956 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20291 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

817

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1910

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2390
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

186
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

693
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

474
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18377
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

974
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1213 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6097 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23388 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

291
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

988 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1167 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

495