Притча про білий мармур

 

Багато років тому йшов пустельною дорогою юнак. Він пішов з країни за рішенням старійшин. У своїй країні Він був чудовим майстром, бідним, але талановитим. Від його виробів скупий ставав щедрішим, похмурий - привітнішим, некрасива жінка -красунею.

Але мудрі старійшини знали, що тільки страждання, праця і далекі мандри перетворюють майстра в справжнього митця. Тому і влаштували юнакові випробування: знайти в далеких краях білий мармур, вирізьбити із нього статую коханої дівчини, тільки тоді юнакові дозволялось повернутися додому і взяти шлюб із коханою. Після довгих мандрів юнак знайшов в горах брилу білого мармуру. Але в нього не було різця і він звернувся до коваля. Той виставив умову: за різець ріквідпрацювати підручним у кузні або із мармуру зробити ошийник для собаки. Юнак вирішив, що рік - це дуже довго, і зробив ошийник. Отримавши різець, майстер заходився виточувати образ своєї Коханої.

Але без натурщиці лінії жіночого тіла втілити не вдавалось. Хлопець звернувся до дівчини, схожої на Кохану. В неї також була умова: юнак мав стати її служником або хоч ненадовго покохати її. Майстер погребував роботою служника, але згодився покохати дівчину, а вона стала його натурщицею. І ось настав день, коли постать Коханої була вже готова, але на той час юнак забув її обличчя.

Майстер звернувся до Правителя тієї країни, тому що вважав, що з помічниками і майстернею робота буде просуватися краще. Правитель дав йому найкращу майстерню і умілих помічників, пообіцяв багатство і почесті за умови, що юнак спочатку зробить погруддя Правителя. Майстер погодився, став жити у розкошах і керувати помічниками, які із брили білого мармуру різьбили погруддя. Коли роботу було скінчено, юнак глянув - і жахнувся: Погруддя було виконано без іскри Натхнення. Правитель тим часом помер, юнак одержав замовлення на погруддя нового Правителя… Коли ж майстер прийшов у свою майстерню, він раптом загадав усе: свою далеку Кохану, мудрих старійшин. Але чарівний білий мармур був увесь витрачений, а натхнення покинуло юнака. І майстер зрозумів, що втратив те, заради чого варто жити.

Юнак зрозумів, що назавжди втратив те, заради чого було варто жити - натхнення. Собачий ошийник із найціннішого матеріалу ніколи не зробить скупого добрішим, натурниця не замінить образу Коханої, погруддя несправедливого Правителя, яке не осяяла іскра натхнення майстра, відправлять на смітник. Люди забудуть навіть ім’я митця, який марно розтратив свій талант, не встояв перед звабами, зберіг свої руки білими, але втратив гаряче серце і можливість зробити брехуна справедливим, похмурого - усміхненим, найнепривабливішу жінку - чарівною. Юнак не витримав життєвих випробувань, не остеріг себе від спокус легкого життя у розкоші і розвагах.

Його торбинка колись була повна бідності, а зараз наповнилася червінцями, і він уже не зможе легко закинути її за плечі, щоб знову іти по світу, шукати білий” мармур, творити, робити життя людей радіснішим. Не страх, а відчай охвпив юнака від того, що він уже ніколи не зможе повернутися до своєї домівки, не зустріне рідних людей, не загляне в очі Коханої…


04.02.2013 10590 0
Коментарі (0)

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

600
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1155
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2464
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1334
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1960 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2910

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

655

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

739

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1650

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1631
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

323
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

439
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18357
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7464
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3647
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1033
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10771
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

274
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

268
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

464
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

441
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

674