Природній відбір: «за» і «проти»

 

Нещодавно в не дуже віддалених місцях відбувся круглий стіл на тему гуманності в нинішньому глобалізованому суспільстві. Порушена тема: «Гуманність – виправдання слабодухих чи шанс на життя?».

 

На круглому столі зустрілись вчені із двома категорично різними поглядами. Одні вважають, що гуманізм – це закономірний щабель розвитку громадянського суспільства, яке основною цінністю вважає людину – її права і свободи, зокрема право на життя. Представники другого табору не погоджуються. Їхній основний «меседж» полягає в тому, що до гуманності вдаються люди, які нездатні прийняти природу закономірностей такою, якою вона є. Тобто, руйнують весь природній задум побудови Всесвіту.

 

«Гуманність ні до чого доброго не приведе. Наша надмірна жалість, добродіяння і технічний прогрес звели на «нуль» процес природного відбору. Тепер, коли є всі можливості врятувати смертельно хворих, які ще кілька років тому були приречені, ми, своєрідним чином, перечимо самій природі. Тому що природа заклала процес відсіювання – регулювання кількості популяції людей на Землі, тим самим даючи більше простору генетично сильнішим індивідам. А наш гуманізм – це, всього на всього, боязнь прийняти закони природи та змиритися із жертвами» - заявив на зустрічі Чорний, керівник центру вивчення глобалізаційних процесів.

 

На його тезу відповів Білий – ініціатор громадського руху «Вільні серця». «Ми ж все таки люди, а не звірі. Ми не можемо давати безневинним вмирати, так нічого і не зробивши. Бездіяння – також злочин. Що поганого в тому, аби нагодувати голодних і врятувати їх від голодної смерті, одягнути бездомних і не дати їм замерзнути на вулицях міста, в кінці-кінців – напоїти спраглих. Кожна людина – це неймовірна цінність! Люди повинні мати шанс, шанс на життя. І ми його їм даємо. І вони його використовують і стають повноцінними членами суспільства. Тільки нелюд власною бездіяльністю вб’є тисячі безневинних і ще більше покалічить. Якщо ви таки «антигуманіст» - вам не місце в сучасному світі» -   заявив Білий.

 

Проте Чорний відповів, що первинний задум Світу базувався на процесі природного відбору, куди людина втручатись не мала права. «Саме через позицію гуманістів в нас виникають тенденційності на планеті Земля. Зменшується кількість лісів, звірів і природних ресурсів чому? Бо людей все більше, і ресурсів також потрібно все більше. А це веде нас до краху. Таким чином, ми знищуємо самі ж себе через нашу прив’язаність до представників свого ж виду. В дикій природі хворих тварин з’їдають їх же «браття і сестри». Такий природній задум. Втручання в цей процес викликає порушення усієї гармонії. Наслідки цих порушень, думаю, вам наводити не потрібно?» - відповів він.

 

«Ми не звірі. Ми люди! А щодо наслідків, то порушення екосистеми відновлюється руками самої людини. І цей процес вже триває: зоопарки, заповідники, екологічно чисті зони… Ціна людського життя занадто висока, щоби нею нехтувати» - вважає в свою чергу Білий.

 

До слова, круглий стіл відбуватиметься ще до кінця… до самого кінця.


16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2215
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1459
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3570
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5330
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1614
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1985

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

100

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

380

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

819

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1595
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

387
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

722
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2413 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

386
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

810
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4861
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

678
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

540
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

476
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

348
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

668
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

831 2