Природній відбір: «за» і «проти»

 

Нещодавно в не дуже віддалених місцях відбувся круглий стіл на тему гуманності в нинішньому глобалізованому суспільстві. Порушена тема: «Гуманність – виправдання слабодухих чи шанс на життя?».

 

На круглому столі зустрілись вчені із двома категорично різними поглядами. Одні вважають, що гуманізм – це закономірний щабель розвитку громадянського суспільства, яке основною цінністю вважає людину – її права і свободи, зокрема право на життя. Представники другого табору не погоджуються. Їхній основний «меседж» полягає в тому, що до гуманності вдаються люди, які нездатні прийняти природу закономірностей такою, якою вона є. Тобто, руйнують весь природній задум побудови Всесвіту.

 

«Гуманність ні до чого доброго не приведе. Наша надмірна жалість, добродіяння і технічний прогрес звели на «нуль» процес природного відбору. Тепер, коли є всі можливості врятувати смертельно хворих, які ще кілька років тому були приречені, ми, своєрідним чином, перечимо самій природі. Тому що природа заклала процес відсіювання – регулювання кількості популяції людей на Землі, тим самим даючи більше простору генетично сильнішим індивідам. А наш гуманізм – це, всього на всього, боязнь прийняти закони природи та змиритися із жертвами» - заявив на зустрічі Чорний, керівник центру вивчення глобалізаційних процесів.

 

На його тезу відповів Білий – ініціатор громадського руху «Вільні серця». «Ми ж все таки люди, а не звірі. Ми не можемо давати безневинним вмирати, так нічого і не зробивши. Бездіяння – також злочин. Що поганого в тому, аби нагодувати голодних і врятувати їх від голодної смерті, одягнути бездомних і не дати їм замерзнути на вулицях міста, в кінці-кінців – напоїти спраглих. Кожна людина – це неймовірна цінність! Люди повинні мати шанс, шанс на життя. І ми його їм даємо. І вони його використовують і стають повноцінними членами суспільства. Тільки нелюд власною бездіяльністю вб’є тисячі безневинних і ще більше покалічить. Якщо ви таки «антигуманіст» - вам не місце в сучасному світі» -   заявив Білий.

 

Проте Чорний відповів, що первинний задум Світу базувався на процесі природного відбору, куди людина втручатись не мала права. «Саме через позицію гуманістів в нас виникають тенденційності на планеті Земля. Зменшується кількість лісів, звірів і природних ресурсів чому? Бо людей все більше, і ресурсів також потрібно все більше. А це веде нас до краху. Таким чином, ми знищуємо самі ж себе через нашу прив’язаність до представників свого ж виду. В дикій природі хворих тварин з’їдають їх же «браття і сестри». Такий природній задум. Втручання в цей процес викликає порушення усієї гармонії. Наслідки цих порушень, думаю, вам наводити не потрібно?» - відповів він.

 

«Ми не звірі. Ми люди! А щодо наслідків, то порушення екосистеми відновлюється руками самої людини. І цей процес вже триває: зоопарки, заповідники, екологічно чисті зони… Ціна людського життя занадто висока, щоби нею нехтувати» - вважає в свою чергу Білий.

 

До слова, круглий стіл відбуватиметься ще до кінця… до самого кінця.


22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1181
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2508
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2105
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2158
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6523 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2446 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

330

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1138

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1271

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1390
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

266
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

580
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2056
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26505
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

546
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10454 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8004
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

529
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

397
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

540
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

618
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1575