Пріоритетний об‘єкт: яка ситуація з будівництвом моста на Пасічну

В Івано-Франківську новий міст до мікрорайону Пасічна готовий на 75%.

Про це під час брифінгу 22 січня розповів начальник управління капітального будівництва міської ради Роман Галіпчак, пише Фіртка.

«Пріоритетним об’єктом для нас залишається будівництво моста Галицького через річку Бистрицю.

Нагадаю, що він був включений в програму «Велике будівництво», але, на жаль, війна не дала нам реалізувати цей проєкт.

Попри всі виклики, ми продовжуємо роботи, зокрема, робимо розв’язку зі сторони вулиці Надрічної», — зазначив Галіпчак.

Зі слів посадовця, станом на 22 січня влаштовано всі фундаменти під опори, основна опора, опори під розв’язку заїзду і з’їзду, змонтовані металеві конструкції, винесено повністю газопровід.

«По з’їзду — виконана вся металева частина, і зверху забетонована вся монолітна плита. Тривають роботи по підпірних стінках», — додав Галіпчак.

У 2024 році з міського бюджету на будівництво моста спрямують 240 мільйонів гривень. За ці кошти планують зробити під'їзд до моста з боку вулиць Хіміків та Надрічної, а також завершити роботи на самому мості.

«Нам обов’язково треба узятися до виконання робіт під’їзду до моста зі сторони вулиці Хіміків. Там є багато роботи: і виніс водопроводу, і дощовий колектор, і освітлення, насип тощо.

Ми зробили проєктно-кошторисну документацію, пройшли експертизу і змушені оголошувати тендер, укладати договір з переможцем і розпочинати реалізовувати проєкт зі сторони вулиці Хіміків», — резюмував посадовець. 

Нагадаємо, проєкт нового моста розробили ще у 2017 році. Роботи безпосередньо з конструкцією мосту через річку Бистриця Солотвинська виконувало підприємство «Мостобудівельний загін №112».

Раніше в інтерв'ю Фіртці очільник Івано-Франківська Руслан Марцінків розповів, що у місцевої влади були амбітні плани, однак повномасштабне російське вторгнення внесло свої корективи.

«Найбільша проблема — це те, що під час воєнного стану урядові постанови забороняють проводити капітальні ремонти коштом місцевих бюджетів.

Наразі маємо змогу латати ями, виконувати дрібні поточні ремонти, робити розмітку або завершувати роботи на тих об’єктах, які раніше були профінансовані.

Те, що всі капітальні видатки заморожені — це, звісно, величезний виклик, адже до 24 лютого ми розпочали певні ремонти, чи то доріг, чи то двору, в рамках капітального ремонту, а внаслідок повномасштабної війни ці видатки не фінансують, щобільше — залишились заборгованості перед підприємствами.

І така ситуація вже триває чимало часу, а ми розуміємо, що є ремонти, які у будь-якому випадку треба завершити», — ділився міський голова.

І все ж попри непростий час упорядкувальні роботи, нехай і в дуже обмежених обсягах, не припиняють проводити. Окрім того, у місті мали великі плани на капітальне будівництво.

«Навіть той самий міст на Пасічну. Але знову ж таки — є проблема з фінансуванням. Ми шукаємо різні варіанти, щоб продовжувати будівництво.

Роботи тривають навіть в таких умовах», — підкреслював очільник міста.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Відомо, скільки вже витратили коштів на будівництво моста на Пасічну станом на сьогодні

Частина пішохідного моста на Пасічну впала після підйому води у Бистриці (ФОТОФАКТ)


Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

308
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

436
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2293
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1696
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1991
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5597 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1099

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1115

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1628

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1103
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

857
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

714
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14532
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

512
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10377
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6046
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

599
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7463
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2710
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

499
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

601
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

435