Пріоритетний об‘єкт: яка ситуація з будівництвом моста на Пасічну

В Івано-Франківську новий міст до мікрорайону Пасічна готовий на 75%.

Про це під час брифінгу 22 січня розповів начальник управління капітального будівництва міської ради Роман Галіпчак, пише Фіртка.

«Пріоритетним об’єктом для нас залишається будівництво моста Галицького через річку Бистрицю.

Нагадаю, що він був включений в програму «Велике будівництво», але, на жаль, війна не дала нам реалізувати цей проєкт.

Попри всі виклики, ми продовжуємо роботи, зокрема, робимо розв’язку зі сторони вулиці Надрічної», — зазначив Галіпчак.

Зі слів посадовця, станом на 22 січня влаштовано всі фундаменти під опори, основна опора, опори під розв’язку заїзду і з’їзду, змонтовані металеві конструкції, винесено повністю газопровід.

«По з’їзду — виконана вся металева частина, і зверху забетонована вся монолітна плита. Тривають роботи по підпірних стінках», — додав Галіпчак.

У 2024 році з міського бюджету на будівництво моста спрямують 240 мільйонів гривень. За ці кошти планують зробити під'їзд до моста з боку вулиць Хіміків та Надрічної, а також завершити роботи на самому мості.

«Нам обов’язково треба узятися до виконання робіт під’їзду до моста зі сторони вулиці Хіміків. Там є багато роботи: і виніс водопроводу, і дощовий колектор, і освітлення, насип тощо.

Ми зробили проєктно-кошторисну документацію, пройшли експертизу і змушені оголошувати тендер, укладати договір з переможцем і розпочинати реалізовувати проєкт зі сторони вулиці Хіміків», — резюмував посадовець. 

Нагадаємо, проєкт нового моста розробили ще у 2017 році. Роботи безпосередньо з конструкцією мосту через річку Бистриця Солотвинська виконувало підприємство «Мостобудівельний загін №112».

Раніше в інтерв'ю Фіртці очільник Івано-Франківська Руслан Марцінків розповів, що у місцевої влади були амбітні плани, однак повномасштабне російське вторгнення внесло свої корективи.

«Найбільша проблема — це те, що під час воєнного стану урядові постанови забороняють проводити капітальні ремонти коштом місцевих бюджетів.

Наразі маємо змогу латати ями, виконувати дрібні поточні ремонти, робити розмітку або завершувати роботи на тих об’єктах, які раніше були профінансовані.

Те, що всі капітальні видатки заморожені — це, звісно, величезний виклик, адже до 24 лютого ми розпочали певні ремонти, чи то доріг, чи то двору, в рамках капітального ремонту, а внаслідок повномасштабної війни ці видатки не фінансують, щобільше — залишились заборгованості перед підприємствами.

І така ситуація вже триває чимало часу, а ми розуміємо, що є ремонти, які у будь-якому випадку треба завершити», — ділився міський голова.

І все ж попри непростий час упорядкувальні роботи, нехай і в дуже обмежених обсягах, не припиняють проводити. Окрім того, у місті мали великі плани на капітальне будівництво.

«Навіть той самий міст на Пасічну. Але знову ж таки — є проблема з фінансуванням. Ми шукаємо різні варіанти, щоб продовжувати будівництво.

Роботи тривають навіть в таких умовах», — підкреслював очільник міста.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Відомо, скільки вже витратили коштів на будівництво моста на Пасічну станом на сьогодні

Частина пішохідного моста на Пасічну впала після підйому води у Бистриці (ФОТОФАКТ)


Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

574
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3144
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21264
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2074
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1575 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2444

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

338

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

247

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

834

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2244
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

261
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

531
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1081
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

247
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

861
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

828
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

747
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8310
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

395
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1132 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2256 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

952