При Івано-Франківській облдержадміністрації створили експертну групу, що аналізуватиме витрати в усіх громадах Івано-Франківщини.
Про це під час програми "Про головне в деталях" розповіла очільниця області Світлани Онищук, передає Фіртка.
Зі слів посадовиці, складно постійно звертатися до голів територіальних громад, до всіх розпорядників коштів.
"Добре звертатися до тих, хто розуміє, що в Україні війна, хто чує голову військової адміністрації. А складно до тих громад, які отримують військове ПДФО та жодної гривні не спрямовують на військовослужбовців.
Постійні звернення, наради, роз'яснення, що у нас війна й кошти потрібно спрямовувати на те, що сьогодні найнеобхідніше", - прокоментувала Онищук.
Як наголосила Онищук, сьогодні найважливіше - допомагати бійцям на фронті. Підсилення фронту, закупівля форми, дронів і різних тактичних речей, що є найбільш необхідним.
"Ми шили форми для наших тероборонівців. Одна із громад досі шиє. Тобто, громади з цим справилися, а один голова громади принципово ще ці форми не пошив. Не може бути так, що громада отримує кошти, збір від військового ПДФО водночас використовує на будь-які речі.
Витрачатимемо на розвиток громад та території тільки після закінчення війни, коли повернуться захисники. Бачимо, який ворог підступний і які є трагедії. Сьогодні технологічно потрібно воювати. Тому на ці всі речі потрібні кошти.
Так, хтось добре працює, робить все для наших військових. Втім, чимало просто живе, як до війни. Наприклад, роблять ремонти у кабінетах.
Тому створили робочу групу "Прозорість та підзвітність", до якої увійшли представники СБУ, НАБУ, прокуратури, Нацполіції", - підкреслила Світлана Онищук.
Нагадаємо, 9 листопада Верховна Рада у другому читанні підтримала законопроєкт №10037, який пропонує переспрямувати ПДФО з зарплат військових з місцевих бюджетів у державний бюджет.
Таким чином, з 1 жовтня до 31 грудня 2023 року «військовий ПДФО» спрямують до державного бюджету в пропорції 50% на 50%: Держспецзвʼязку отримає на дрони 13 мільярдів і стільки ж спрямують до Міноборони на закупівлю артилерійських систем.
З 1 січня і до 31 грудня року, в якому скасують воєнний стан, «військовий ПДФО» розподілятимуть в таких пропорціях:
- 45% — Держспецзвʼязку на дрони (прогноз 43+ мільярди гривень);
- 45% — Міністерству з питань стратегічних галузей промисловості України для виробництва боєприпасів і зброї (43+ мільярди);
- 10% — військовим частинам на місцях (близько 10 мільярдів).
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
При Івано-Франківській облдержадміністрації запрацює управління у справах ветеранів