«Словацький досвід в очищенні стічних вод та залучення коштів з фондів Європейського Сюзу для покразщення охорони довколлі Ураїни та Іано-Фанківської області зокрема». Такою була тема семінару, який 23 березня провели працівники управління жиитлово-комунального господарства обласної державної адміністрації спільно з українсько-словацькою робочою групою Центру Європейської інтеграції та підтримки комунальної сфери Івано-Франківської області.
Як зазначалося, важливим є залучення іноземного досвіду та ресурсних можливостей з реалізації екологічних, енергоефективних та інноваційних проектів в галузі житлово-комунального господарства Івано-Франківської області та створення механізмів взаємодії. Йшлося про розроблення та впровадження комплексу заходів передінвестиційного характеру, оптимізацію зусиль для активної участі у Програмі прикордонного співробітництва Європейського Інструменту сусідства та партнерства ЄІСП Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013
Учасники семінару говорили про потребу налагодити співробітництво з міжнародними фінансовими організаціями, урядовими та неурядовими організаціями іноземних держав щодо залучення фінансових ресурсів в економіку Івано-Франківської області та реалізації спільних інноваційних та інвестиційних проектів і програм, сформувати модель взаємодії для вивчення існуючих проблем ЖКГ, запропонувати ефективні та доступні способи вирішення проблем каналізації та водоочистки, що склались в області.
За словами першого заступника начальника управління ЖКГ обласної державної адміністрації Василя Ковальчука, в Івано-Франківській області 807 км водопровідних мереж, 28 км з яких «повністю зношені». Найкритичніша ситуація з водопоовідними меражами у гірських населених пунктах. Тому обласна влада започаткувала діалог для співпраці з країнами ЄС. Особлива надія - на країни, що працюють за Програмою прикордонного співробітництва Європейського Інструменту сусідства та партнерства ЄІСП.
16