Прикарпатцям розповіли, що можна їсти після отруєння

На жаль, від ймовірності отримати харчове отруєння не застрахований ніхто. Отруїтися можна неякісни­ми продуктами чи погано приготовленою їжею, в яку потрапили віруси, бактерії і па­разити; продуктами, що містять токсичні речовини або пестициди.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Високий Замок.

Харчове отруєння може супроводжува­тися болями в животі, нудотою, підвищен­ням температури, блювотою, діареєю. Піс­ля отруєння потрібні сили на очищення та відновлення, які організм отримує завдяки харчуванню. Проте зараз він не здатний повноцінно сприймати і перетравлювати звичну їжу. Тому після отруєння знадобить­ся дієта, яка не буде перевантажувати, а сприятиме якнайшвидшому одужанню. Дієта допоможе швидко відновити водно-сольовий баланс і розрахована на те, що механічний, термічний і хімічний впливи на слизову оболонку шлунка і кишечника є максимально щадними.

Як харчуватися у перші дні після отруєння

У день після отруєння кількість їжі, що з’їдається, має бути мінімальною. Бажано утриматися від їжі першого дня піс­ля отруєння. У цей період потрібно багато пити, щоб уникнути зневоднення. Це може бути звичайна переварена вода, відвар шипшини, зелений чай, мінеральна вода, неміцний чай з ложкою цукру, рисовий від­вар. Можна з’їсти трохи домашніх сухари­ків. До вечора має стати набагато легше. Можна випити нежирний курячий бульон або перекусити рідкою кашею, звареною на воді (рисова, гречана, манна). У неве­ликих кількостях дозволяється картопляне пюре без масла і молока. Рис має абсорбу­вальні властивості, тобто вбирає надлиш­кові гази, токсини з кишечнику. Тому під час і в перші дні отруєння рекомендується їсти слабо посолену рисову кашу. Якщо турбує діарея, можна пити відвари з в’яжучими властивостями (відвар шипшини, чорниці, чорної смородини, звіробою).

У перші дні після отруєння їжа повинна переважно мати консистенцію пюре або каші. На другий день можна їсти невелику кількість курячого м’яса, парові котлети, легкі пісні страви, які не будуть переван­тажувати роботу травної системи. Дієти рекомендовано дотримуватися три дні. Їжа – тільки варена. Рекомендується їсти рідкі каші, нежирне відварне м’ясо в подрібне­ному вигляді, негусті бульйони, яблучне пюре, компоти із сухофруктів. Їсти невели­ким порціями (близько 6 разів на день), в цілому зменшити обсяг вживання їжі.

Через три дні можна розширити раціон харчування, але робити це потрібно посту­пово. Перейти на звичайний раціон можна, коли людина відчує, що її шлунок більше не подразнений. Особливо уважним потрібно бути до свого харчування протягом двох тижнів після отруєння, оскільки процес по­вного відновлення досить тривалий. Уни­кайте дуже гарячої або дуже холодної їжі – їжа повинна бути помірно теплою.

Які продукти гальмують одужання

Деякі продукти не бажано вживати в перші дні після отруєння, щоб не перевантажити травну систему. До них належать продукти, які викликають підвищене газоутворення, їжа і напої з агресивним середовищем. Це – суха і дуже волокниста їжа (свіжі овочі та фрукти в цілому вигляді, смажені страви, копченості, ковбасні вироби, ячна і перлова каші, консерви, солодощі, шоколад, фрук­ти, сирі овочі, незбиране молоко, бобові, продукти з дріжджового тіста). Виключіть жирну, солону і гостру їжу. Рекомендується утриматися від вживання молочних і кисло­молочних продуктів. Варто утриматися й від вживання деяких напоїв: міцного чорно­го чаю, кави, какао, соків, газованої води, алкогольних напоїв. Через кілька днів після того, як самопочуття значно покращиться, потрібно подбати про відновлення кишко­вої мікрофлори. У цьому допоможуть каші, фрукти, кисломолочні продукти з біфідо­бактеріями (кефір, натуральні йогурти, кис­ле молоко).

Як уникнути харчового отруєння

Щоб муки, пережиті на тлі отруєння, більше не повторилися, потрібно завжди пам’ятати про принципи безпечного харчування.

Дотримуйтеся безпечного приго­тування і вживання їжі

Ретельно мийте руки, викидайте залишки їжі в сміття, об­робляйте посуд гарячою водою з мийними засобами. Зберігати продукти потрібно в закритих ємностях. Не допускайте тварин у місця приготування їжі.

Зберігайте сирі продукти окремо від оброблених

У сирому м’ясі та рибі можуть міститися патогенні бактерії, які можуть «переселитися» на інші, вже готові продукти.

Потенційно небезпечні продукти потріб­но піддавати ретельній термічній обробці. Більшість небезпечних мікроорганізмів ги­нуть за високої температури.

Зберігайте продукти за низької тем­ператури

У продуктах і стравах, залише­них у теплому місці, патогенні мікроорганіз­ми розмножуються з високою швидкістю.

Вода і продукти повинні бути якісними

Продукти з вичерпаним терміном придат­ності, як і підгнилі, слід терміново викинути.


20.02.2023 6365
Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2428
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1544 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3625
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5396
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1658
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2042

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

119

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

166

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

397

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

865
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

450
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

755
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2445 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

465
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

850
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4901
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

719
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

622
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

560
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

383
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

707
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

867 2