Прикарпатцям розповіли, що можна їсти після отруєння

На жаль, від ймовірності отримати харчове отруєння не застрахований ніхто. Отруїтися можна неякісни­ми продуктами чи погано приготовленою їжею, в яку потрапили віруси, бактерії і па­разити; продуктами, що містять токсичні речовини або пестициди.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Високий Замок.

Харчове отруєння може супроводжува­тися болями в животі, нудотою, підвищен­ням температури, блювотою, діареєю. Піс­ля отруєння потрібні сили на очищення та відновлення, які організм отримує завдяки харчуванню. Проте зараз він не здатний повноцінно сприймати і перетравлювати звичну їжу. Тому після отруєння знадобить­ся дієта, яка не буде перевантажувати, а сприятиме якнайшвидшому одужанню. Дієта допоможе швидко відновити водно-сольовий баланс і розрахована на те, що механічний, термічний і хімічний впливи на слизову оболонку шлунка і кишечника є максимально щадними.

Як харчуватися у перші дні після отруєння

У день після отруєння кількість їжі, що з’їдається, має бути мінімальною. Бажано утриматися від їжі першого дня піс­ля отруєння. У цей період потрібно багато пити, щоб уникнути зневоднення. Це може бути звичайна переварена вода, відвар шипшини, зелений чай, мінеральна вода, неміцний чай з ложкою цукру, рисовий від­вар. Можна з’їсти трохи домашніх сухари­ків. До вечора має стати набагато легше. Можна випити нежирний курячий бульон або перекусити рідкою кашею, звареною на воді (рисова, гречана, манна). У неве­ликих кількостях дозволяється картопляне пюре без масла і молока. Рис має абсорбу­вальні властивості, тобто вбирає надлиш­кові гази, токсини з кишечнику. Тому під час і в перші дні отруєння рекомендується їсти слабо посолену рисову кашу. Якщо турбує діарея, можна пити відвари з в’яжучими властивостями (відвар шипшини, чорниці, чорної смородини, звіробою).

У перші дні після отруєння їжа повинна переважно мати консистенцію пюре або каші. На другий день можна їсти невелику кількість курячого м’яса, парові котлети, легкі пісні страви, які не будуть переван­тажувати роботу травної системи. Дієти рекомендовано дотримуватися три дні. Їжа – тільки варена. Рекомендується їсти рідкі каші, нежирне відварне м’ясо в подрібне­ному вигляді, негусті бульйони, яблучне пюре, компоти із сухофруктів. Їсти невели­ким порціями (близько 6 разів на день), в цілому зменшити обсяг вживання їжі.

Через три дні можна розширити раціон харчування, але робити це потрібно посту­пово. Перейти на звичайний раціон можна, коли людина відчує, що її шлунок більше не подразнений. Особливо уважним потрібно бути до свого харчування протягом двох тижнів після отруєння, оскільки процес по­вного відновлення досить тривалий. Уни­кайте дуже гарячої або дуже холодної їжі – їжа повинна бути помірно теплою.

Які продукти гальмують одужання

Деякі продукти не бажано вживати в перші дні після отруєння, щоб не перевантажити травну систему. До них належать продукти, які викликають підвищене газоутворення, їжа і напої з агресивним середовищем. Це – суха і дуже волокниста їжа (свіжі овочі та фрукти в цілому вигляді, смажені страви, копченості, ковбасні вироби, ячна і перлова каші, консерви, солодощі, шоколад, фрук­ти, сирі овочі, незбиране молоко, бобові, продукти з дріжджового тіста). Виключіть жирну, солону і гостру їжу. Рекомендується утриматися від вживання молочних і кисло­молочних продуктів. Варто утриматися й від вживання деяких напоїв: міцного чорно­го чаю, кави, какао, соків, газованої води, алкогольних напоїв. Через кілька днів після того, як самопочуття значно покращиться, потрібно подбати про відновлення кишко­вої мікрофлори. У цьому допоможуть каші, фрукти, кисломолочні продукти з біфідо­бактеріями (кефір, натуральні йогурти, кис­ле молоко).

Як уникнути харчового отруєння

Щоб муки, пережиті на тлі отруєння, більше не повторилися, потрібно завжди пам’ятати про принципи безпечного харчування.

Дотримуйтеся безпечного приго­тування і вживання їжі

Ретельно мийте руки, викидайте залишки їжі в сміття, об­робляйте посуд гарячою водою з мийними засобами. Зберігати продукти потрібно в закритих ємностях. Не допускайте тварин у місця приготування їжі.

Зберігайте сирі продукти окремо від оброблених

У сирому м’ясі та рибі можуть міститися патогенні бактерії, які можуть «переселитися» на інші, вже готові продукти.

Потенційно небезпечні продукти потріб­но піддавати ретельній термічній обробці. Більшість небезпечних мікроорганізмів ги­нуть за високої температури.

Зберігайте продукти за низької тем­ператури

У продуктах і стравах, залише­них у теплому місці, патогенні мікроорганіз­ми розмножуються з високою швидкістю.

Вода і продукти повинні бути якісними

Продукти з вичерпаним терміном придат­ності, як і підгнилі, слід терміново викинути.


20.02.2023 6535
Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1351
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1033
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2051
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3537
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1329
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1314

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1644

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

479

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1122

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1284
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

323
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24242
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

491
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

373
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

601
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1488
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

665
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

2166
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

574
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1450 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

601
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

517