Прикарпатцям розповіли, як зберігати продукти у спеку під час вимкнень електроенергії

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.

Про це розповів начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Іван Васьків.

Як зберігати їжу у спеку й без світла, щоб уникнути харчових отруєнь, читайте у матеріалі Суспільного, передає Фіртка.


"Якщо їжа викликає сумніви, не потрібно її перевіряти на смак"

Іван Васьків рекомендує не готувати страви із запасом та не тримати приготовлену їжу при кімнатній температурі понад дві години у спекотну погоду.

"При відключенні світла потрібно тримати дверцята холодильника або морозильних камер зачиненими, тому що так температура зберігається довше. Наприклад, в морозильній камері, якщо її не відчиняти, температура зберігається до 48 годин.

В холодильнику — до чотирьох годин. В холодильнику — плюсова температура, тому цей період часу трохи менший, — каже фахівець.

Якщо холодильник через відключення світла не працює понад чотири години, Іван Васьків не рекомендує споживати деякі продукти, що в ньому зберігалися.

"Якщо їжа викликає сумніви, якщо ви бачите, що вона змінила колір і з'явився якийсь запах, ми не рекомендуємо перевіряти її на смак. Рибу, яйця, молочні продукти й нарізані фрукти краще споживати першими, адже вони швидко псуються", — пояснює Іван Васьків.


"Потрібно пам'ятати про воду"

Перш ніж торкатися продуктів чи готової їжі, слід обов'язково мити руки, каже фахівець.

"Якщо вода відсутня, можна скористатися спиртовими антисептиками для рук. Також необхідно мити руки після відвідування туалету або використовувати вологі серветки.

Крім того, потрібно мити та дезінфікувати всі поверхні та кухонні приладдя, які використовуються для приготування їжі. Страви слід зберігати в закритому посуді, щоб уникнути контакту між сирими та готовими продуктами", — говорить Іван Васьків.

Фахівець радить обмежити споживання страв, які швидко псуються.

"Потрібно пам'ятати про воду. Для пиття та приготування страв використовувати чисту питну воду з відомих джерел. Якщо немає водопостачання, подбайте про запаси питної води промислового виробництва.

Щоб вживати воду, набрану з поверхні джерела водопостачання, її потрібно прокип'ятити. Якщо дотримуватися таких заходів, буде менший ризик отруїтися", — каже Іван Васьків.


Підприємці мають забезпечити роботу холодильників

Власники магазинів та ринків мають подбати про альтернативні джерела живлення, аби продукти, які повинні зберігатися у холодильнику, залишалися свіжими. Інакше, під час відключень електроенергії, будуть порушені санітарні норми, пояснює Іван Васьків. Фахівець радить покупцям звертати увагу на колір і запах продуктів, а також дивитися на терміни та умови зберігання.

"Не всі продукти потрібно зберігати при низькотемпературному режимі, тобто від нуля до 8° чи 10° тепла. Є такі продукти, що можуть зберігатися до 25° тепла. Якщо є сторонній запах біля холодильників, не варто купувати такі продукти.

Зараз — висока температура повітря, плюс — відключення світла, і треба вибирати продукти, які не викликають сумнівів щодо якості", — розповідає Іван Васьків.

З його слів, аби продовжити термін зберігання м'яса у холодильнику на час відключення світла, можна попередньо заморозити лід та обкласти ним продукцію. Холодильник на цей період відчиняти не можна, щоб не випускати звідти холодне повітря.


Які наслідки вживання неякісних продуктів

Іван Васьків каже: при споживанні неякісних продуктів можуть бути розлади шлунково-кишкового тракту та отруєння.

"На такому продукті розвиваються мікроорганізми, які можуть викликати й токсикоінфекцію, і сальмонельоз, який призводить до отруєння. Якщо людина вже відчуває відповідні симптоми — підвищення температури, нудоту, діарею — то необхідно одразу звертатися до медиків", — підсумовує Іван Васьків.


Дізнатися до якої черги належить адреса вашого проживання можна:

  • На сайті компанії (головна сторінка — графіки вимкнень) або за посиланням. Необхідно ввести особовий рахунок або адресу розташування.
  • Через чат-бот у Viber за номером особового рахунку у форматі: вісім цифр, пробіл, прізвище.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Вимкнення світла: що прогнозують енергетики та чому прикарпатцям радять звикнути до графіків


20.07.2024 6010
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

668
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

737
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1553
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2176
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4158 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3161

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

163

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

390

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

333

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

806
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

575
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

622
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

904
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1005
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

627
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6207
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1695
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31711 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1468
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

710 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

665