Прикарпатцям розповіли, як зберігати продукти у спеку під час вимкнень електроенергії

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.

Про це розповів начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Іван Васьків.

Як зберігати їжу у спеку й без світла, щоб уникнути харчових отруєнь, читайте у матеріалі Суспільного, передає Фіртка.


"Якщо їжа викликає сумніви, не потрібно її перевіряти на смак"

Іван Васьків рекомендує не готувати страви із запасом та не тримати приготовлену їжу при кімнатній температурі понад дві години у спекотну погоду.

"При відключенні світла потрібно тримати дверцята холодильника або морозильних камер зачиненими, тому що так температура зберігається довше. Наприклад, в морозильній камері, якщо її не відчиняти, температура зберігається до 48 годин.

В холодильнику — до чотирьох годин. В холодильнику — плюсова температура, тому цей період часу трохи менший, — каже фахівець.

Якщо холодильник через відключення світла не працює понад чотири години, Іван Васьків не рекомендує споживати деякі продукти, що в ньому зберігалися.

"Якщо їжа викликає сумніви, якщо ви бачите, що вона змінила колір і з'явився якийсь запах, ми не рекомендуємо перевіряти її на смак. Рибу, яйця, молочні продукти й нарізані фрукти краще споживати першими, адже вони швидко псуються", — пояснює Іван Васьків.


"Потрібно пам'ятати про воду"

Перш ніж торкатися продуктів чи готової їжі, слід обов'язково мити руки, каже фахівець.

"Якщо вода відсутня, можна скористатися спиртовими антисептиками для рук. Також необхідно мити руки після відвідування туалету або використовувати вологі серветки.

Крім того, потрібно мити та дезінфікувати всі поверхні та кухонні приладдя, які використовуються для приготування їжі. Страви слід зберігати в закритому посуді, щоб уникнути контакту між сирими та готовими продуктами", — говорить Іван Васьків.

Фахівець радить обмежити споживання страв, які швидко псуються.

"Потрібно пам'ятати про воду. Для пиття та приготування страв використовувати чисту питну воду з відомих джерел. Якщо немає водопостачання, подбайте про запаси питної води промислового виробництва.

Щоб вживати воду, набрану з поверхні джерела водопостачання, її потрібно прокип'ятити. Якщо дотримуватися таких заходів, буде менший ризик отруїтися", — каже Іван Васьків.


Підприємці мають забезпечити роботу холодильників

Власники магазинів та ринків мають подбати про альтернативні джерела живлення, аби продукти, які повинні зберігатися у холодильнику, залишалися свіжими. Інакше, під час відключень електроенергії, будуть порушені санітарні норми, пояснює Іван Васьків. Фахівець радить покупцям звертати увагу на колір і запах продуктів, а також дивитися на терміни та умови зберігання.

"Не всі продукти потрібно зберігати при низькотемпературному режимі, тобто від нуля до 8° чи 10° тепла. Є такі продукти, що можуть зберігатися до 25° тепла. Якщо є сторонній запах біля холодильників, не варто купувати такі продукти.

Зараз — висока температура повітря, плюс — відключення світла, і треба вибирати продукти, які не викликають сумнівів щодо якості", — розповідає Іван Васьків.

З його слів, аби продовжити термін зберігання м'яса у холодильнику на час відключення світла, можна попередньо заморозити лід та обкласти ним продукцію. Холодильник на цей період відчиняти не можна, щоб не випускати звідти холодне повітря.


Які наслідки вживання неякісних продуктів

Іван Васьків каже: при споживанні неякісних продуктів можуть бути розлади шлунково-кишкового тракту та отруєння.

"На такому продукті розвиваються мікроорганізми, які можуть викликати й токсикоінфекцію, і сальмонельоз, який призводить до отруєння. Якщо людина вже відчуває відповідні симптоми — підвищення температури, нудоту, діарею — то необхідно одразу звертатися до медиків", — підсумовує Іван Васьків.


Дізнатися до якої черги належить адреса вашого проживання можна:

  • На сайті компанії (головна сторінка — графіки вимкнень) або за посиланням. Необхідно ввести особовий рахунок або адресу розташування.
  • Через чат-бот у Viber за номером особового рахунку у форматі: вісім цифр, пробіл, прізвище.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Вимкнення світла: що прогнозують енергетики та чому прикарпатцям радять звикнути до графіків


20.07.2024 1758
Коментарі ()

01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

833
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

911
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

4728
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7044 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

9833 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

3917 5

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

254

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

941

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

1696

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

1845
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3263
31.08.2024

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою. А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

413
29.08.2024

На Прикарпатті завершили збирання ранніх зернових культур.    

696
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

342
29.08.2024

У четвер, 29 липня, християни відзначають Усікновення голови святого пророка Івана Хрестителя.  

1482
23.08.2024

У християнстві подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

1452 1
19.08.2024

Християнська сім'я базується на фундаменті беззаперечної любові, єдності думок, цілей та бажань. Втім, це також спільна робота чоловіка та дружини.  

1388
04.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25414 1
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

395 1
02.09.2024

Президент Володимир Зеленський оцінив, чи можливо повернути Запорізьку атомну електростанцію під контроль України військовим шляхом.  

879
29.08.2024

Мінекономіки напрацьовує кілька моделей економічного бронювання, а запрацювати воно має у жовтні-листопаді.  

588
28.08.2024

"Військовий" ПДФО був вилучений з бюджетів громад у 2023 році разом із "силовим" ПДФО.  

504