Прикарпатцям розповіли, як зберігати продукти у спеку під час вимкнень електроенергії

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.

Про це розповів начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Іван Васьків.

Як зберігати їжу у спеку й без світла, щоб уникнути харчових отруєнь, читайте у матеріалі Суспільного, передає Фіртка.


"Якщо їжа викликає сумніви, не потрібно її перевіряти на смак"

Іван Васьків рекомендує не готувати страви із запасом та не тримати приготовлену їжу при кімнатній температурі понад дві години у спекотну погоду.

"При відключенні світла потрібно тримати дверцята холодильника або морозильних камер зачиненими, тому що так температура зберігається довше. Наприклад, в морозильній камері, якщо її не відчиняти, температура зберігається до 48 годин.

В холодильнику — до чотирьох годин. В холодильнику — плюсова температура, тому цей період часу трохи менший, — каже фахівець.

Якщо холодильник через відключення світла не працює понад чотири години, Іван Васьків не рекомендує споживати деякі продукти, що в ньому зберігалися.

"Якщо їжа викликає сумніви, якщо ви бачите, що вона змінила колір і з'явився якийсь запах, ми не рекомендуємо перевіряти її на смак. Рибу, яйця, молочні продукти й нарізані фрукти краще споживати першими, адже вони швидко псуються", — пояснює Іван Васьків.


"Потрібно пам'ятати про воду"

Перш ніж торкатися продуктів чи готової їжі, слід обов'язково мити руки, каже фахівець.

"Якщо вода відсутня, можна скористатися спиртовими антисептиками для рук. Також необхідно мити руки після відвідування туалету або використовувати вологі серветки.

Крім того, потрібно мити та дезінфікувати всі поверхні та кухонні приладдя, які використовуються для приготування їжі. Страви слід зберігати в закритому посуді, щоб уникнути контакту між сирими та готовими продуктами", — говорить Іван Васьків.

Фахівець радить обмежити споживання страв, які швидко псуються.

"Потрібно пам'ятати про воду. Для пиття та приготування страв використовувати чисту питну воду з відомих джерел. Якщо немає водопостачання, подбайте про запаси питної води промислового виробництва.

Щоб вживати воду, набрану з поверхні джерела водопостачання, її потрібно прокип'ятити. Якщо дотримуватися таких заходів, буде менший ризик отруїтися", — каже Іван Васьків.


Підприємці мають забезпечити роботу холодильників

Власники магазинів та ринків мають подбати про альтернативні джерела живлення, аби продукти, які повинні зберігатися у холодильнику, залишалися свіжими. Інакше, під час відключень електроенергії, будуть порушені санітарні норми, пояснює Іван Васьків. Фахівець радить покупцям звертати увагу на колір і запах продуктів, а також дивитися на терміни та умови зберігання.

"Не всі продукти потрібно зберігати при низькотемпературному режимі, тобто від нуля до 8° чи 10° тепла. Є такі продукти, що можуть зберігатися до 25° тепла. Якщо є сторонній запах біля холодильників, не варто купувати такі продукти.

Зараз — висока температура повітря, плюс — відключення світла, і треба вибирати продукти, які не викликають сумнівів щодо якості", — розповідає Іван Васьків.

З його слів, аби продовжити термін зберігання м'яса у холодильнику на час відключення світла, можна попередньо заморозити лід та обкласти ним продукцію. Холодильник на цей період відчиняти не можна, щоб не випускати звідти холодне повітря.


Які наслідки вживання неякісних продуктів

Іван Васьків каже: при споживанні неякісних продуктів можуть бути розлади шлунково-кишкового тракту та отруєння.

"На такому продукті розвиваються мікроорганізми, які можуть викликати й токсикоінфекцію, і сальмонельоз, який призводить до отруєння. Якщо людина вже відчуває відповідні симптоми — підвищення температури, нудоту, діарею — то необхідно одразу звертатися до медиків", — підсумовує Іван Васьків.


Дізнатися до якої черги належить адреса вашого проживання можна:

  • На сайті компанії (головна сторінка — графіки вимкнень) або за посиланням. Необхідно ввести особовий рахунок або адресу розташування.
  • Через чат-бот у Viber за номером особового рахунку у форматі: вісім цифр, пробіл, прізвище.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Вимкнення світла: що прогнозують енергетики та чому прикарпатцям радять звикнути до графіків


20.07.2024 3961
Коментарі ()

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

586
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1147
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2448
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1324
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1935 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2905

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

646

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

733

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1645

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1625
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

301
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

435
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18352
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7449
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3644
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1030
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10766
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

253
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

247
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

443
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

438
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

670