Прикарпатцям на замітку: як підготуватися до здачі аналізів

Протягом життя у кожної людини виникає необхідність здавати аналіз крові. Причини для проведення дослідження можуть бути різними.

При відвідуванні клініко-діагностичної лабораторії для здачі аналізу крові необхідно дотримуватись певних рекомендацій, повідомляється на сторінці Коломийської дитячої лікарні.

Відвідайте свого лікаря (сімейного, педіатра чи спеціаліста) та визначіть з ним справжню потребу у здачі аналізів. Аналіз – це обстеження, яке допомагає лікарю виставити правильний діагноз. Тому тільки лікар допоможе вам уникнути непотрібних обстежень.

Щоб Ваші аналізи були максимально точними, при підготовці до здачі загального аналізу крові, біохімічних аналізів, дослідження загортальної системи крові, гормонів, онкомаркерів, серологічних досліджень та ін. слід дотримуватись таких правил:

- За декілька днів до походу в лабораторію відмовитись від смажених, гострих і жирних продуктів, не їсти солодощі, не вживати спиртні напої, пити виключно просту воду, не відвідувати сауну чи лазню.
- Кров для лабораторних досліджень рекомендовано здавати вранці натщесерце після нічного 12-годинного голодування.
- Напередодні аналізу необхідно утримуватись від фізичних навантажень, прийому алкоголю та ліків (за можливістю), змін в звичайному раціоні харчування.
- Лягти спати у звичний час і піднятися не пізніше ніж за 1 годину до взяття крові.
- Вранці після підйому утримуватись від куріння.
- Якщо існують труднощі з відміною ліків, необхідно повідомити про це лікаря або лабораторію.
- Кров слід здавати до рентгенологічного, ендоскопічного, ректального дослідження, фізіотерапевтичних процедур.
- Безпосередньо перед взяттям крові необхідно виключити фізичне навантаження (біг, підйом по сходах), емоційне збудження, відпочити 10-15 хвилин.
- Для більшості досліджень проби крові слід брати з 8 до 10 години ранку.
- Також, для деяких показників (залізо, ТТГ, паратгормон) відмічається суттєва зміна концентрації після 10 години ранку.
- Пам’ятайте! В різних лабораторіях можуть застосовуватися різні методи дослідження та одиниці вимірювання.
- Щоб оцінка Ваших результатів була конкретною та існувала прийнятність результатів, проводьте дослідження в одній і тій самій лабораторії, в один і той самий час. Порівняння таких досліджень буде коректним.
- При недотриманні рекомендацій, отримані результати можуть бути недостовірними.

ПРАВИЛА ПІДГОТОВКИ ДО ДОСЛІДЖЕННЯ СЕЧІ

Загальні рекомендації:

• Ретельний туалет зовнішніх статевих органів.
• Жінки: перед забором сечі вводять гінекологічний тампон у піхву. Не рекомендується робити аналіз сечі під час менструації (оптимально - через два дні після її закінчення).
• Чоловіки: ретельний туалет зовнішніх статевих органів з відкриттям голівки статевого члена.
• Лежачих хворих попередньо підмивають слабким розчином марганцевокислого калію (або його замінником).
• Сечу з судна, горщика та ін. брати не можна!
• У грудних дітей після ретельного туалету статевих органів бажано збирати сечу в сечоприймачі. 
• Сеча, вичавлена з памперса, дослідженню не підлягає!
• Сечу збирають у спеціальний контейнер або чисто вимитий скляний посуд.
• Для підвищення достовірності результатів не рекомендовано здавати в один день кілька аналізів сечі.
На контейнері з сечею необхідно вказати прізвище, ініціали та рік народження.
Загальний аналіз сечі:
• Сечу збирають вранці натщесерце відразу після сну. Збирають тільки ранкову сечу, взяту в середині сечовипускання, так як вона більш концентрована, і з нею вимиваються патологічні елементи, що зібралися в нирках і сечовивідних шляхах за ніч.
• Не рекомендується вживати напередодні дослідження (за 10-12 годин) алкоголь, гостру, солону їжу, а також харчові продукти, що змінюють колір сечі (наприклад, буряк, моркву).
• В міру можливості варто виключити прийом сечогінних препаратів.
• Перед здачею аналізу необхідно зробити ретельний туалет зовнішніх статевих органів.
• Жінкам рекомендується робити дослідження до менструації або через два дні після її закінчення.
• Сеча збирається в суху, чисту, добре вимиту від чистячих і дезинфікуючих засобів пластикову або скляну ємність (оптимально: стерильний одноразовий контейнер для сечі), об'ємом не менше 10 мл, який щільно закривається кришкою.
• Зібраний матеріал необхідно, по можливості, доставити в лабораторію в найкоротші терміни (при тривалому зберіганні в сечі випадають нехарактерні солі, що заважають точному опису осаду, а також можливе забруднення зразка сторонньою бактеріальною флорою. Бактерії, що знаходяться в сечі, починають виділяти аміак, поглинати глюкозу, в результаті чого змінюється pH середовища. Крім того, жовчні пігменти, що містяться в сечі, на світлі починають руйнуватися.


01.12.2019 1285
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

448
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3000
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21143
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2010
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1528 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2399

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

84

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

764

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2182

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

857
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

190
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

488
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1027
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

187
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

806
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

776
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

706
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8248
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

927 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

904
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2206 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

850