Прикарпатцям на замітку: як підготуватися до здачі аналізів

Протягом життя у кожної людини виникає необхідність здавати аналіз крові. Причини для проведення дослідження можуть бути різними.

При відвідуванні клініко-діагностичної лабораторії для здачі аналізу крові необхідно дотримуватись певних рекомендацій, повідомляється на сторінці Коломийської дитячої лікарні.

Відвідайте свого лікаря (сімейного, педіатра чи спеціаліста) та визначіть з ним справжню потребу у здачі аналізів. Аналіз – це обстеження, яке допомагає лікарю виставити правильний діагноз. Тому тільки лікар допоможе вам уникнути непотрібних обстежень.

Щоб Ваші аналізи були максимально точними, при підготовці до здачі загального аналізу крові, біохімічних аналізів, дослідження загортальної системи крові, гормонів, онкомаркерів, серологічних досліджень та ін. слід дотримуватись таких правил:

- За декілька днів до походу в лабораторію відмовитись від смажених, гострих і жирних продуктів, не їсти солодощі, не вживати спиртні напої, пити виключно просту воду, не відвідувати сауну чи лазню.
- Кров для лабораторних досліджень рекомендовано здавати вранці натщесерце після нічного 12-годинного голодування.
- Напередодні аналізу необхідно утримуватись від фізичних навантажень, прийому алкоголю та ліків (за можливістю), змін в звичайному раціоні харчування.
- Лягти спати у звичний час і піднятися не пізніше ніж за 1 годину до взяття крові.
- Вранці після підйому утримуватись від куріння.
- Якщо існують труднощі з відміною ліків, необхідно повідомити про це лікаря або лабораторію.
- Кров слід здавати до рентгенологічного, ендоскопічного, ректального дослідження, фізіотерапевтичних процедур.
- Безпосередньо перед взяттям крові необхідно виключити фізичне навантаження (біг, підйом по сходах), емоційне збудження, відпочити 10-15 хвилин.
- Для більшості досліджень проби крові слід брати з 8 до 10 години ранку.
- Також, для деяких показників (залізо, ТТГ, паратгормон) відмічається суттєва зміна концентрації після 10 години ранку.
- Пам’ятайте! В різних лабораторіях можуть застосовуватися різні методи дослідження та одиниці вимірювання.
- Щоб оцінка Ваших результатів була конкретною та існувала прийнятність результатів, проводьте дослідження в одній і тій самій лабораторії, в один і той самий час. Порівняння таких досліджень буде коректним.
- При недотриманні рекомендацій, отримані результати можуть бути недостовірними.

ПРАВИЛА ПІДГОТОВКИ ДО ДОСЛІДЖЕННЯ СЕЧІ

Загальні рекомендації:

• Ретельний туалет зовнішніх статевих органів.
• Жінки: перед забором сечі вводять гінекологічний тампон у піхву. Не рекомендується робити аналіз сечі під час менструації (оптимально - через два дні після її закінчення).
• Чоловіки: ретельний туалет зовнішніх статевих органів з відкриттям голівки статевого члена.
• Лежачих хворих попередньо підмивають слабким розчином марганцевокислого калію (або його замінником).
• Сечу з судна, горщика та ін. брати не можна!
• У грудних дітей після ретельного туалету статевих органів бажано збирати сечу в сечоприймачі. 
• Сеча, вичавлена з памперса, дослідженню не підлягає!
• Сечу збирають у спеціальний контейнер або чисто вимитий скляний посуд.
• Для підвищення достовірності результатів не рекомендовано здавати в один день кілька аналізів сечі.
На контейнері з сечею необхідно вказати прізвище, ініціали та рік народження.
Загальний аналіз сечі:
• Сечу збирають вранці натщесерце відразу після сну. Збирають тільки ранкову сечу, взяту в середині сечовипускання, так як вона більш концентрована, і з нею вимиваються патологічні елементи, що зібралися в нирках і сечовивідних шляхах за ніч.
• Не рекомендується вживати напередодні дослідження (за 10-12 годин) алкоголь, гостру, солону їжу, а також харчові продукти, що змінюють колір сечі (наприклад, буряк, моркву).
• В міру можливості варто виключити прийом сечогінних препаратів.
• Перед здачею аналізу необхідно зробити ретельний туалет зовнішніх статевих органів.
• Жінкам рекомендується робити дослідження до менструації або через два дні після її закінчення.
• Сеча збирається в суху, чисту, добре вимиту від чистячих і дезинфікуючих засобів пластикову або скляну ємність (оптимально: стерильний одноразовий контейнер для сечі), об'ємом не менше 10 мл, який щільно закривається кришкою.
• Зібраний матеріал необхідно, по можливості, доставити в лабораторію в найкоротші терміни (при тривалому зберіганні в сечі випадають нехарактерні солі, що заважають точному опису осаду, а також можливе забруднення зразка сторонньою бактеріальною флорою. Бактерії, що знаходяться в сечі, починають виділяти аміак, поглинати глюкозу, в результаті чого змінюється pH середовища. Крім того, жовчні пігменти, що містяться в сечі, на світлі починають руйнуватися.


01.12.2019 1255
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1312
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

419
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14327 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1659
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

938
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6296

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

704

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1528

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1333

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1218
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

573
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

723
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1634
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

652
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

942
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5988
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13950
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

324
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

618
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

545
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

860 2